Prostějovští hokejisté vyhráli nad Havířovem a útočí na páté místo

Jakub Matai (zády) z Přerova a Matouš Venkrbec z Prostějova v duelu první ligy | foto: Tomáš Frait, MF DNES

15 2016
Prostějovští hokejisté porazili v dohrávce 47. kola první ligy Havířov 3:1 a na šesté pozici se bodově dotáhli na páté rivaly z Přerova. Před středečním závěrečným kolem jsou na tom ale lépe než jejich hanácký sok díky lepší vzájemné bilanci.

Prostějovu tedy k posunu na konečné páté místo stačí získat stejný počet bodů. Prostějov míří do Kladna, Přerov hraje doma se Slavií.

Prostějov v pondělí prohrával po 45 vteřinách po trefě obránce Mazance. Ve druhé třetině vyrovnal Venkrbec, v 54. minutě otočil stav Šlahař a 95 sekund před koncem dovršil výsledek Luňák.

První hokejová liga - dohrávka 47. kola

Prostějov - Havířov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
25. Venkrbec, 54. Šlahař, 59. Luňák - 1. Mazanec. Rozhodčí: Mikula - Měkýš, Reich. Vyloučení: 5:2, navíc Korím (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2 589.