Momentka ze zápasu Chrudim - Olomouc (v bílém).

Momentka ze zápasu Chrudim - Olomouc (v bílém). | foto: Radek Kalhous, MAFRA

První hokejová liga: Olomouc a Havlíčkův Brod mají jisté play-off

• 5
Dva nejlepší týmy první hokejové ligy v 29. kole nezaváhaly. První Chomutov vyhrál 3:0 v Berouně, druhé Ústí veze tři body z Hradce po vítězství 4:2. Jihlava nezvládla derby v Třebíči a padla 1:3. Ani čtyřgólové střelecké představení Jana Buchteleho nepomohlo Chrudimi. V předehrávce podlehla doma 5:6 Olomouci. Ta získala stejně jako Havlíčkův Brod jistotu play-off.

Havlíčkův Brod sice prohrál 3:4 v prodloužení se Znojmem, ale i bod mu stačil k tomu, aby si definitivně zajistili postup do elitní osmičky. Před rozdělením tabulky na dvě poloviny, ke kterému dojde po příštím kole, už nemůže o účast mezi lepšími týmy přijít.

O poslední osmé místo svede boj čtveřice týmů. Postupovou pozici zatím drží Znojmo, ale Kadaň, Třebíč a Vrchlabí jsou pouze o bod zpět.

Havlíčkobrodští Rebelové měli v klíčovém utkání doma v Kotlině dlouho navrch, ale na jejich góly vždy dokázali hosté odpovědět. V poslední minutě prodloužení rozhodl o výhře Orlů Štach, domácí i tak mohli slavit postup do osmičky.

Třebíč si udržela naději na postup vítězstvím 3:1 nad Jihlavou v derby, které nabídlo strhující podívanou před téměř čtyřmi tisíci diváků. O výhře Horácké Slavie rozhodl dvěma góly Nahodil.

Kadaň v přímém souboji adeptů na osmičku deklasovala 7:2 Benátky, které definitivně poslala do dolní poloviny tabulky. Hosté sice měli od 6. minuty pětiminutovou přesilovku za Tonův faul loktem, ale jako první se v oslabení prosadil domácí Eiselt. Benátkám se podařilo brzy nato srovnat, Severočeši však nastříleli do přestávky ještě tři góly a prakticky zápas rozhodli.

Chrudimský Buchtele v 10. minutě předehrávky proti Olomouci otevřel skóre a na konci úvodní části hry vyrovnal na 2:2. V druhé třetině se ale hosté znovu ujali vedení a v třetí si vypracovali dvoubrankový náskok.

Chrudimi se podařilo čtvrtým zásahem Buchteleho tři minuty před koncem už jen zkorigovat na konečných 5:6, ani závěrečná power play pak už k úspěchu nevedla.  Olomouc si tak z Chrudimi odvezla tři body a jistotu účasti ve skupině o 1.-8. místo.

první liga, 29.kolo

Chrudim - Olomouc 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)
Branky
: 10., 20., 44. a 57. Buchtele, 50. Fořt - 16. a 55. Ministr, 34. a 46. Domin, 11. Řípa, 48. Vyrůbalík. Rozhodčí: Kalivoda - Žídek, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 550.

Litoměřice - Písek 5:3 (1:1, 4:1, 0:1)
6. Heinisch, 22. Horčička, 34. Doležal, 35. Martinka, 36. Rod - 19. Výborný, 29. Vráblík, 58. Ferebauer. Rozhodčí: Smitka - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1030.

Třebíč - Jihlava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky
: 38. a 60. Nahodil, 51. Kulička - 35. Kucsera. Rozhodčí: Jílek - Reich, Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Bakus a Řehoř (oba Jihlava) 10 min. Diváci: 3893.

Havlíčkův Brod - Znojmo 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
12. Vojtěch Němec, 34. Švaňhal, 37. Kempný - 34. Trojan, 34. Plášek, 53. Podešva, 65. Štach. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 1310.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 7:2 (4:1, 1:0, 2:1)
Branky
: 9. a 14. Eiselt, 12. Balázs, 16. Mužík, 36. Boušek, 55. Novák, 56. Stoklasa - 10. Kolmann, 49. Pabiška. Rozhodčí: Vampola - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 8:8, navíc Ton (Kadaň) 5 min. a do konce. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.

Beroun - Chomutov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
6. Skořepa, 17. Hřebejk, 21. Kraft. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Jílek. Vyloučení: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.

Vrchlabí - Tábor 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
20. Bláha, 29. V. Drábek, 51. J. Drábek, 54. Čížek. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 902.

Hradec Králové - Ústí nad Labem 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
19. a 23. Moskal - 8. Diviš, 28. Hampl, 53. Handlovský, 60. Pojkar. Rozhodčí: Svoboda - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 2:5, navíc Hampl 5 min. a do konce. Diváci: 1352.