Ilustrační fotografie z duelu Prostějova (červená)

Ilustrační fotografie z duelu Prostějova (červená) | foto: Petr Lundák, MF DNES

Prostějov bojuje o záchranu v první lize, dotáhl se na Havlíčkův Brod

• 3
Situace ve skupině o udržení v první hokejové lize se po druhém kole zamotává. Poté, co Prostějov vyhrál na ledě Havlíčkova Brodu 4:2, se hosté na domácí celek bodově dotáhli. Oba týmy zůstávají pro zbývající čtyři kola jedinými kandidáty sestupu, protože Šumperk i Most už mají jistotu záchrany. Do druhé ligy jde nejhorší celek první ligy.

Stínem utkání bylo zranění domácího obránce Tomáše Semráda ve 14. minutě po zákroku útočníka Jaroslava Moučky, který dostal za podražení trest na pět minut a do konce utkání.

Semrád opustil led na nosítkách a zamířil se zafixovaným krkem do nemocnice. Moučka se mu už na ledě omluvil.

Zbytek úvodní třetiny se po přerušení dohrával až po první pauze.

První hokejová liga

Skupina o udržení, 2. kolo

Havlíčkův Brod - Prostějov 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
33. J. Sedlák, 35. Milfait - 7. Malý, 20. R. Meidl, 23. Husák, 24. Venkrbec. Rozhodčí: Jílek, R. Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:6, navíc Moučka (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 873.