První ligu spolu se Šumperkem opouští Prostějov

Prostějov - Olomouc - Prostějovský David Všetečka (uprostřed) v klinči mezi olomouckými Křížem a Bouzem (zleva). | foto: Luděk Peřina, MAFRA

19 2008
Prostějovští hokejisté jsou po Šumperku druhým sestupujícím týmem z první ligy. O soutěž níže je definitivně poslala středeční prohra 2:5 s Mostem. Ve skupině o udržení zbývají odehrát ještě dvě kola.

Severočeši rozhodli utkání na ledě Prostějova už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Domácí dokonce už v 9. minutě sáhli ke střídání brankářů, když hřiště za stavu 0:2 opustil Štůrala a nastoupil Daneček. Prostějovští už pouze korigovali výsledek brankami v závěrečné třetině.

Zápas mezi Šumperkem a Berounem nemohl nic změnit na postavení obou týmů v tabulce. K sestupu odsouzený Šumperk opět nasadil řadu juniorů, kteří dvě třetiny drželi s favoritem krok, především díky často neuvěřitelným zákrokům osmnáctiletého gólmana Peksy. V poslední části ale mladíkům došel dech, v pohodě hrající hosté toho využili a vyhráli 6:1.

Výsledky - 10. kolo:
Prostějov - Most 2:5 (0:4, 0:1, 2:0)
44. Duba, 50. Vrba - 1. Metlička, 9. Zaťovič, 14. Charousek, 16. Míka, 23. Gergel. Rozhodčí: Homola, Minář - Hejduk, Guth. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Šumperk - Beroun 1:6 (0:0, 0:0, 1:6)
49. Antonovič - 41. a 52. Tvrzník, 42. Besser, 47. Vlček, 54. Šinágl, 56. Pavel. Rozhodčí: Trombík, Šír - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 420.