Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rána lahví do hlavy a hromadná rvačka. Ve Vrchlabí se zvrhlo prvoligové derby

RVAČKA. Štrach z Vrchlabí (v bílém dresu) proti Zápotočnému z Hradce Králové. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

21 2009
V jednom koutě kluziště zuřivé boxování domácího Ladislava Gengela do hostujících hráčů. O kousek dál ostrá rvačka hradeckého Daniela Zápotočného a vrchlabského Petra Štracha. K tomu bouřící publikum, ze kterého na kluziště a na střídačku hostů létá všechno možné včetně skleněné lahve. Ta zasáhne hradeckého Tomáše Buriána do hlavy.

Krátce na to manažer hostujícího týmu Roman Višňák vběhne na led a důrazně něco vysvětluje rozhodčím. Možná už v té chvíli lahví zasažený Burián ztrácí vědomí, za chvíli ho záchranka odveze do tamní nemocnice.

Události se překotně valí, sledovat přesně jejich běh je nad síly jednoho člověka. Čtvrt hodiny trvala zatím nejvypjatější situace rivalského čtvrtfinálového derby mezi Vrchlabím a Hradcem Králové.

Vypukla na začátku třetí třetiny krátce poté, co hosté snížili na 2:3. Při ataku na domácí branku se do sebe hráči obou týmů pustili velmi ostře. Vše skončilo dlouhou herní pauzou.

„Nemuselo to tak dopadnout, kdyby hostující střídačka nepustila na led hráče, kteří tam nemají co dělat, šarvátka v té chvíli byla prakticky u konce,“ naráží hostující kouč Vladimír Jeřábek na účast hostujícího Zápotočného.

zvažovali, zda se na led ještě vrátit

Prázdná střídačka dlouho budila obavy. Nakonec se ale po čtvrthodinovém pobytu v kabině hostující Hradec Králové na ledě objevil a posledních patnáct minut se dohrálo. 
"Bylo to nechutný, hnusný večer. A pro nás neregulérní zápas. Pořadatelé tuto situaci nezvládli," tvrdil kouč hradeckého mužstva Pavel Pazourek.

„Co předvedl Gengel je pod úroveň člověka. Když může napadnout ležícího hráče... A on to udělal dvakrát,“ kontruje hradecký trenér Pavel Pazourek.

„Ale když nám někdo běhá po ledě a něco vysvětluje rozhodčím, tak kde to jsme. To teprve mohla být mela, kdyby do něj někdo z hráčů třeba i nechtěně drknul,“ komentuje Jeřábek počínání hradeckého manažera. „Jenomže nám tady šlo o zdraví, někdo by to měl řešit,“ hájí se Pazourek.

Chtít, aby se čtvrtfináloví rivalové shodli na tom, komu patří větší podíl na tom, co se stalo, je prakticky nemožné. V této atmosféře se dnes obě mužstva střetnou v Hradci.

A pokud hosté vyhrají, bude se v pondělí hrát znovu ve Vrchlabí. „Nedovedu si představit, co by se tam dělo,“ uvedl Pazourek.

Hokej HC Vrchlabí - HC VCES Hradec Králové - hromadná rvačka

Odveta už dnes: týmy se mstít nechtějí

Klidný a bezproblémový zápas se očekávat ani nedal. Ale po čtvrtečním večeru na vrchlabském ledě je pravděpodobné, že se dnes bude v Hradci Králové hrát hodně tvrdý hokej ve vypjaté atmosféře.

Čtvrtfinále play-off 1. hokejové ligy se po jednom vrchlabském duelu přesunuje do Hradce Králové. Na programu je šestý zápas série a Hradec do něj podruhé půjde s vidinou, že ho vítězství nad rivalem z Vrchlabí posune do semifinále soutěže.

První ve čtvrtek ve Vrchlabí nevyužil. Prohrál 2:4 v utkání, na nějž se možná více než na výsledek bude vzpomínat na bitku a následné události, které se odehrály ve třetí třetině.

„Chceme se od toho zážitku odpoutat, ale emočně to jde těžko. Nic horšího jsem ještě nezažil, bylo to nechutné,“ uvedl trenér Hradce Pavel Pazourek.

„To je play-off a tam jsou emoce vždycky,“ konstatoval vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek.

Pátý zápas série znovu nabídl vyrovnaný, důrazný hokej, ve kterém do poloviny byli střelecky úspěšnější domácí. Získali tříbrankový rozdíl, který Hradec na konci druhé a na začátku třetí třetiny snížil na 2:3.

Pak došlo k hromadné rvačce, vyloučení pěti hráčů do konce zápasu a po tom všem domácí své vedení nejen uhájili, ale ještě pojistili.

„Museli jsme hrát bez tří obránců, už bylo těžké se k vyrovnání dostat,“ poznamenal Pazourek. Nastalou situaci mu pomohl vyřešit útočník Kadlec, který v obraně zaskakoval.

Dnes na tom bude hradecký tým s obranou lépe, ale přesto ji bude dávat hůř dohromady. Chybět v ní určitě bude Zápotočný, který dostal trest ve hře a nastoupit nesmí. Včera také nebylo jasné, zda nastoupí Burián, kterého zranila láhev, jež přilétla z hlediště.

Na straně Vrchlabí bude ze stejného důvodu jako Zápotočný chybět Gengel. „Musíme se připravit na bouřlivou atmosféru, ale to k play-off patří. Jinak to pro nás je zápas jako každý jiný,“ sdělil Jeřábek.

Přestože se všeobecně očekává znovu velmi vyhecované utkání, ve kterém by se hráči mohli vzájemně mstít, trenéři tyto obavy mírní.

„Myslím si, že z naší strany to nehrozí. My jsme hokejový tým, který se snaží hrát technický hokej, a také dokazujeme, že ho hrát umíme,“ uvedl Pazourek. „Opět čekám vyrovnané utkání, stejně jako byla ta předcházející. My jsme teď vedli, Hradec zápas zdramatizoval, předtím to bylo dvakrát obráceně,“ konstatoval Jeřábek.

Pořadatelé slibují důkladné osobní prohlídky, fanoušci nebudou smět mít klubové vlajky připevněné na tyčích. Zároveň budou pořadatelé dbát, aby všichni fanoušci hostů byli ve vyhrazeném prostoru.

„Nechceme jejich fanoušky nijak omezovat, je to pro jejich bezpečnost a také z důvodu, že chceme předejít problémům,“ uvedl marketingový manažer Hradce Daniel Višňák.

Skvělá bazarová appka pro Android
Skvělá bazarová appka pro Android

Zjednodušte si nákup a prodej bazarovou aplikací eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze