Rangers potvrdili nadvládu nad rivalem

27 2004
New York - Hokejisté New York Rangers pošesté a naposledy v letošní sezoně porazili městského rivala Islanders, tentokrát 6:3. Dvě branky a asistenci si připsal Jaromír Jágr, gól a nahrávku obstaral Bobby Holík a dvakrát nahrával Martin Ručinský. Jednalo se o první zápas pod přímým vedením nového kouče Toma Renneyho.

V posledním šestém vzájemném zápase dvou městských rivalů nebyla žádná zápletka.

Rangers nejprve vstřelili svých šest branek, pak Islanders zmírnili jejich hrozivý náskok třemi trefami v řadě. Po druhé brance Chrise Simona ve 27. minutě na 6:0 měl o vítězi každý jasno.

Fanoušci Rangers, kteří cestovali na Long Island, odcházeli spokojeni, ale určitě měli na paměti souvislosti z předposledního derby. Minulý čtvrtek Rangers předvedli skvělý výkon a porazili Islanders doma 6:2, hned v dalším zápase však totálně propadli a podlehli New Jersey 3:7.

"Nevím proč, ale proti nám hrají jako ve finále Stanley Cupu," řekl trenér Islanders Steve Stirling.

Dvě branky a asistenci zaznamenal Jaromír Jágr, jednou se trefil Bobby Holík. Úspěšnou řadu doplnil Martin Ručinský, který dvakrát nahrával. Na play off chybí manhattanskému týmu stále 12 bodů.

"Upíráme zrak stále k postupu," řekl nový trenér Tom Renney, jehož tým sehraje ještě 19 zápasů.

Na osmém místě, které zaručuje postup, zůstávají Islanders.

"O Rangers se nestaráme," řekl obránce Ostrovanů Adrian Aucoin. "Ti nikoho nedohoní. V tomhle máme nad nimi navrch my."

ZDE naleznete aktuální pořadí týmu v Konferencích

Neckář poprvé hrál a bodoval

Pořádně zamotaná je situace v Západní konferenci. Nashville byl před zápasem s Minnesotou na osmém místě, přestože tři ze čtyř předchozích zápasů vyhrál.

"Podíval jsem se před zápasem na tabulku a vidím, že jsme stále stále osmí," divil se Tomáš Vokoun. "Každý zápas je nesmírně důležitý."

Tuhle pravdu si český gólman vzal k srdci a v utkání s Minnesotou pochytal všech 27 střel. Nashville zvítězil 4:0 a poskočil dokonce až na páté místo, které příštích 24 hodin bude sdílet společně s Dallasem.

"Když bojujete o play off, nemůžete prohrát dva zápasy za sebou," řekl útočník Steve Sullivan, který po nulovém výstupu v utkání proti Los Angeles (0:3) vstřelil za Predators svou šestou branku během pěti zápasů.

Svou premiéru si v šestici obránců před Vokounem odbyl Stanislav Neckář, který odehrál téměř 15 minut a ve 49. minutě si připsal přihrávku na gól v oslabení Andrease Johanssona. Jako jediný bek také dohrál zápas s bilancí plus/minus +2. S Neckářem tým sice podepsal smlouvu už v listopadu, mistra světa z Vídně však dlouho trápila zraněná třísla.

Dvě asistence si připsal útočník Martin Erat, jednou nahrával také obránce Marek Židlický.

St.Louis smazali Hejdukovy góly

Colorado se díky dvěma trefám Milana Hejduka dostalo ve 22. minutě do vedení 2:0, ale St.Louis, hrající pod novým trenérem Mikem Kitchenem, dokázalo vyrovnat na konečných 2:2.

"Začali jsme rozvláčně a v první třetině za sebou jen tahali nohy," řekl Kitchen ke svému debutu." Ve druhé a ve třetí třetině jsme však hráli stále lépe a byli jsme silnější. Líbil se mi náš výkon."

Hejdukovi zbývá jediný zásah k dosažení mety třiceti branek. Jeho první branka ze 4. minuty přišla při přesilové hře pět na tři. Jedním z vyloučených hráčů v tu chvíli byl také Petr Čajánek.

Martin St.Louis se dotáhl na Langa

Útočník Tampy Bay Martin St.Louis, jeden z možných kandidátů na Hartovu trofej, asistoval v utkání proti Torontu u dvou branek a dotáhl se na Roberta Langa z Washingtonu na čele kanandského bodování. Oba hráči mají nyní 74 bodů, St.Louis má však o jednu branku více.

Aktuální pořadí hráčů podle bodování naleznete ZDE.

Tampa vítězstvím 4:3 hodně zamotala pořadí na špičce Východní konference. Nyní má 80 bodů, o tři méně než vedoucí Philadelphia, na kterou má ale k dobru dva zápasy.

Na Havláta přistála sprcha kritiky za nečistý faul

Flyers v důležitém souboji s dalším týmem z vysokých pater tabulky, Ottawou Senators, dnes jen remizovali 1:1. Martin Havlát si připsal v 7. minutě asistenci na gól Mariána Hossy. Ve třetí třetině pak český útočník dostal trest do konce utkání, když se ohnal po Marku Recchim hokejkou a rozsekl mu horní ret.

"Byl jsem frustrovaný z toho neustálého hákování,"  řekl Havlát po zápase. "Nechtěl jsem ho zasáhnout do tváře. Nevím, kam jsem ho udeřil, protože jsem neviděl záznam, ale v tu chvíli to určitě bylo špatné rozhodnutí."

Disciplinární komise rozhodne, jestli Havláta čeká ještě dodatečný trest. V úvodu této sezony dostal dvouzápasový stopstav za to, že kopnul bránce Erica Cairnse z Islanders.

"Měl by se chránit sám před sebou," kroutil hlavou Recchi. "Je známý tím, že dělá takovéhle stupidní věci."

Trenér Ken Hitchcock se přidal: "Je to zákeřný hráč a jednou mu to někdo oplatí i s úroky. A až to přijde, bude to pro něj tvrdé."

Čtvrteční výsledky:

Boston - Montreal 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Lapointe, 41. T. Green - 11. Perreault, 20. Ryder, 64. Rivet. Střely na branku: 39:26. Diváci: 17.565.

New York Islanders - New York Rangers 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
Branky: 32. Niinimaa, 38. Czerkawski, 42. Buteschön - 5. a 21. Jágr (na obě Ručinský), 23. a 27. Simon 3. Leetch (Holík), 11. Holík (Jágr). Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.234.

Tampa Bay - Toronto 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 13. a 22. Richards, 10. Kubina, 47. Lecavalier - 14. Mogilnyj (T. Kaberle), 23. Sundin, 58. Nieuwendyk. Střely na branku: 26:22. Diváci: 19.909.

Ottawa - Philadelphia 1:1 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Marián Hossa (Havlát) - 12. Gagne. Střely na branku: 41:18. Diváci: 18.500.

Nashville - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 10. Hamhuis (Erat), 38. Sullivan (Židlický), 41. Osrzágh (Erat), 49. Johansson (Neckář). Střely na branku: 23:27. Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas  a chytil 23 střel. Diváci: 13.033.

Colorado - St. Louis 2:2 po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. a 22. Hejduk - 36. Drake, 39. Tkachuk. Střely na branku: 27:21. Diváci: 18.007.

Calgary - Detroit 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 53. Kobasew - 17. Whitney, 36. Thomas. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17.862.

Vancouver - San Jose 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. a 63. Sopel, 57. Öhlund - 13. S. Thornton, 45.Sturm. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.630.

Ottawský Daniel Alfredsson (nahoře) při srážce s gólmanem Philadelphie Seanem Burkem.

Chris Therien z Philadelphie (vlevo) posílá k ledu ottawského útočníka Martina Havláta.

Darcy Tucker z Toronta (vlevo) se marně snaží vymanit z obranného sevření Pavla Kubiny.

Obránce Vancouveru Marek Malík (uprostřed) brání Nilsu Elmanoví ze San Jose v průniku před gólmana Dana Cloutiera.

Obránce Bostonu Jiří Šlégr se chystá poslat precizní přihrávku. Zabránit se mu v tom snaží montrealský Niklas Sundström.

Akrobatické setkání Slováků u mantinelu v podání ottawského Zdena Cháry (vpravo) a Branka Radivojeviče z Philadelphie.