Hezké odpoledne z Brna. Kometa od 17 hodin hostí Vítkovice, pěkné chvíle při sledování online přenosu přeje Jan Daněk.

Oba celky se již jednou v extraligové sezoně setkaly. Ve Vítkovicích se radovali domácí, kteří porazili Brňany 3:1. Mimochodem, i další dva předchozí duely v minulé sezoně skončily stejným poměrem. Dočká se brněnská hala Rondo i dnes stejného výsledku a čtyř branek?

Kometě patří v extraligové tabulce 11. příčka, jejich dnešní rival je hned o místo za ní. Oba týmy také v minulých týdnech prošly krizí. Zatímco Brno ji už zažehnalo v minulých kolech, hosté po dlouhé době vyhráli až ve čtvrtek, když po nájezdech zdolali Karlovy Vary.

Oba soky spojuje i jméno Tomáše Svobody. Produktivní pravé křídlo v pátek zamířilo z Brna na hostování do konce sezony právě k ocelářům. V dnešním mači se však ještě nová vítkovická akvizice nepředstaví. Po dohodě klubů zasáhne 27letý útočník do hry až v příštím kole.

Zdráhal

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Horák (CZE) - Bryška (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 7 012

Kometa v posledním kole v repríze loňského finále vyřídila Zlín 6:3. Mezi střelci se kuriózně objevil i brankář Marek Čiliak, který i dnes bude hájit brněnskou klec. Na opačné straně dostává příležitost 20letý mladíček Daniel Dolejš.

Po ledě krouží rolba a brněnská aréna se pozvolna zaplňuje, duel začíná za necelých deset minut.

Oba celky už jsou na ledě, domácí příznivci za jednou z branek si pro své miláčky připravili působivé choreo.

0:13

Brněnský Ptáček posílá z vlastní třetiny oblouček, který končí zakázaným uvolněním.

0:26

Hanzlík posunul puk na kapitána Čermáka, jenž vyzkoušel pozornost vítkovického golmana, Dolejš si připisuje první zákrok.

1:05

A stejní aktéři v hlavních rolích. Brněnský centr nahazuje žabičku, Dolejš chytá a oba týmy vysílají na led třetí formace.

2:21

Hostující Kolouch s Káňou se pokusili o fotbalovou narážečku ve středním pásmu. Rodící šanci ale zastavila pozorná obrana Komety.

3:03

Na levé straně se uvolnil domácí Němec, svůj švih ale nasměroval doprostřed branky, kde byl připravený Dolejš.

3:26

Po Čiliakově pravici se zjevil osamocený Burger, technický pokus ale brněnský golman reflexivně vyrazil.

3:36

Za vítkovickou brankou se svíjel bek Kovář. Po několika okamžicích a za doprovodu lékařů odjíždí na střídačku.

4:22

Vítkovický nájezd tří forvardů brzdí čárový, píská ofsajd.

5:13

Hruškovi při zpracování ujel puk, jeho zaváhání napravuje parťák Ton, který zašktrykoval s pukem a následně jej vyhodil, čímž pomohl Kometě ze svízelné situace.

6:15

Oba týmy viditelně v úvodu sázejí na spolehlivou defenzivu. Ojedinělé brejky se rodí po chybách v rozehrávce.

6:52

Vyloučen hráč Jakub Koreis (Kometa), 2 min. za Sekání
První přesilovku zápasu nabízejí rozhodčí hostům.

7:10

Vítkovice roztáhly brněnskou čtveřici po celé třetině, po zbrklém pokusu Svačiny se ale musí hosté pakovat z útočné třetiny a zakládat novou akci.

7:56

První velká šance zápasu. Po pasu se v pravém kruhu objevil Erik Němec, ale přesunující Čiliak byl včas u levé tyče.

8:21

Další vítkovická tutovka, tentokrát jeden z jejich forvardů nedokázal uklidit skákající puk do poloodkryté klece.

8:56

Kometa se nakonec ubránila, chvíli uklidnění nabízí Brňanům i posunutá Čiliakova branka.

9:51

Burian nabil pod sebe Koreisovi, jeho pobídka k Vondráčkovi už ale nedoletěla.

10:39

Tečovaná střela Erika Němce rozhoupala za brankou ochrannou sít, vhazuje se v brněnské třetině.

11:13

Vítkovice i díky přesilovce mají lehce navrch, když se nyní řítila dopředu Kometa, zastavuje ji ofsajd.

11:23

A Čiliak opět v permanenci. Technicky zpoza houštinu těl ho vyzkoušel forvard Šedivý.

12:14

Vyloučen hráč Jan Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za Vražení na hrazení
Agilní čtvrtý útok domácích si vykoledoval přesilovku.

13:03

Brněnské přesilovkové komando vykombinovalo hosty, v rozhodující chvíli ale puk ujel Tonovi pod čepelí.

14:12

Početní výhodu Komety zakončila Hanzlíkova nepovedená rána.

14:49

Zblokovaný Tonův pokus chytá ze vzduchu vítkovický Dolejš.

16:20

Vítkovice po Svačinově zakončení trefují tyč. Forvard se šikovně zorientoval u brněnského brankoviště a domácí zachránila až branková konstrukce.

17:53

První lajna Komety teď zamotala hostům hlavu, Němcovi však rána nesedla a Dolejš tak ani nemusel zasahovat.

19:24

Zpětná přihrávka vítkovického Němce nenašla adresáta, hosté musí zahájit nový útok.

20:00

Do konce první dvacetiminutovky se však už nic zajímavého nestalo. Diváci v Brně viděli svižnou třetinu bez zbytečných prostojů. Větší šance si dokázali vypracovat oceláři, duel je jinak velmi vyrovnaný.

20:58

Kempného dělovku vyráží Dolejš betony nad branku.

22:07

Kometa začala třetinu náporem, Vítkovice se nyní osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

23:10

Další závar před vítkovickou brankou, hosté z vypětím všech sil puk odvrátili do bezpečí.

23:51

Domácí Ton mohl jít sám na brankáře Dolejše, ke skákavému puku mu chyběly decimetry. Nakonec však vítkovický brankář žádný zákrok nemusel předvést.

24:51

Vyloučen hráč Ondřej Roman (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Hostující forvard se nejprve uvolňoval ke střele, po ztrátě puku však fauloval.

26:25

Po nepovedené rozehrávce Komety šetří hosté cenné vteřiny v brněnské třetině.

26:50

Do návratu Romana zbývá vteřina, i toto oslabení Vítkovice ubrání.

27:08

Po delším čase si připsal zákrok připsal i domácí Čiliak. Komerční pauzu vyplňuje Kometa tím, že ukazuje svoji novou akvizici Antonína Honejska, který sleduje duel v kotli domácích fanoušků.

27:48

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Kometa), 2 min. za Sekání
Přesilovku si ve druhé třetině zahraje i hostující tým.

28:44

Vítkovický Šenkeřík od modré nepříjemně nahodil na brněnskou branku, puk se však odrazil těsně vedle klec Komety.

29:05

Vyloučen hráč Jiří Burger (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl
Početní síly na ledě se vyrovnají.

30:00

Přímočarou akci Komety zakončuje Ton ranou na zadní tyč. Jeho švih jen těsně míjí pravou tyč Dolejšovy branky.

30:55

Dva dobré zákroky si připisuje vítkovický golman. Nejprve betonem a poté vykryl i Hruškovu ránu z mezikruží.

31:40

Dvě velké šance Komety, nejprve ležícího golmana nepřekonal tísněný Koreis. Po chvíli v podobné pozici minul bekhendem další útočník Komety Vondráčečk.

32:32

Zakázané uvolnění domácích. Buly vhodí sudí po Čiliakově levici.

32:40

Po buly se šikovně kolem brankou obtáčel hostující Huna, jeho pohotová rána ale slovenského brankáře Komety nepřekvapil, na ledě měl betony včas.

34:12

Rychlý únik a Svobodova střela z otočky zaměstnala Dolejše, ránu ale dokázal vyrazit.

35:40

První lajna Komety trápila defenzivu Vítkovic. Ale ani Tonova ani Němcova zblokovaná rána v síti neskončila.

35:54

Hostující Šedivý v doprovodu lékařů po střetu míří na lavičku.

56:41

Vyloučen hráč Jiří Burger (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění
Zkušený útočník nedovoleně zbrzdil Dlapu, který by se řítil sám na branku.

57:54

K ojedinělému pokusu se odhodlal hostující Szturc, jeho rána v oslabení měla však propagační charakter.

58:40

Tonova dělovka bez přípravy hodně vystrašila Dolejše, mladík v brance si s ní nadvakrát ale poradil.

59:32

Zasahuje i Čiliak na druhé straně, který uklidňuje své parťáky po závaru před svou brankou.

59:45

Hanzlík vystihl vítkovickou akci, byla to zřejmě poslední možnost na změnu skóre.

40:00

Diváci i po čtyřiceti minutách na gól čekají. Ve druhé třetině byla Kometa aktivnější, spolehlivě chytající Dolejš ale změnu stavu nedovolil.

41:45

První přerušení v třetí třetině. Buly bude po Čiliakově pravici.

42:18

Povedený kontr čtvrté brněnské lajny, po Mrázkově pobídce z mezikruží pálil Kusko. Rána mezi kruhy mezi betony Dolejše nepřekonala.

42:38

Obrovský kiks Kempného. Jeho hrubku ale Huna netrestá. Na brankovišti se výborně roztáhl brankář Čiliak.

42:38

Vyloučen hráč Michal Kempný (Kometa), 2 min. za Hákování
Hosté tak mají alespoň další přesilovku.

44:23

Jeden z vítkovických beků propálil zleva vše, co mu stálo v cestě. Gól však neplatí pro postavení jednoho z útočníků v brankovišti.

44:23

U rozhodčích oroduje kapitán Burger, černobílá čtveřice se radila, nakonec hlavní sudí rozpažuje. Skóre je stále 0:0.

46:50

Z první pálil domácí Hanzlík, střela byla hodně nepřesná.

47:00

Kromě diskuzí okolo neuznaného gólu je hra plynulá bez většcíh zdržení. Na gólové koření ale nadále diváci v Rondu čekají.

47:53

Po Burianově nahození do rohu kluziště se puk od mantinelu odráží před branku, kde kotouč zalehá hostující Dolejš.

48:41

Na bekhendovou střelu Vandase z ostrého si počíhala Čiliakova lapačka u přední tyče.

49:25

Vítkovický druhý útok i nadále zaměstnával domácí defenzivu.

52:12

Ač tísněný, dokázal se k zakončení protlačit Ton. Ránu však nedokázal příliš umístit a Dolejš si přeje další pohotový zákrok.

53:02

Dvě pěkné zadovky Vítkovických a následná střela, po které se vsítil do branky akorát dotírající hostující Vandas. To je vše, co nyní viděli diváci.

54:01

Duel sleduje 7012 diváků. Ti si před chvílí povzdechli po Vondráčkově střele, která těsně minula vítkovickou branku.

54:55

Roman Szturc (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Kovář. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 0:1
Hrobové ticho v Rondu znamená jediné. Hosté jdou do vedení. Po nenápadné akci zavěsil vítkovický útočník pod víko. Čiliakova lapačka máchnula naprázdno. Hosté vedou 1:0.

55:53

Hanzlíkovo nahození skóre nesrovnává, pouze po ní následuje drobná potyčka před vítkovickou brankou.

57:12

Šedivý zakončuje brejk hostů dva na jednoho nepřesnou střelou. Prosvištěla těsně vedle Čiliakovy levé tyče.

58:00

Brno se nedokáže dostat k závěrečnému tlaku.

58:27

Brněnský Burian pálí zleva do betonu Dolejše.

59:18

Kometa se v šesti usadila před vítkovickou brankou. Nahození z pravé strany ale kýžený gól nepřináší. Trenér domácích Vladimír Kýhos si bere oddechový čas.

59:21

Petr Ton (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Michal Kempný a Jakub Koreis. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:1
Po buly Koreisově vyhraném buly se dostal puk k Petru Tonovi, který z uctivé dálky propálil vše, co bylo před ním.

59:37

Tlak Komety pokračuje, zprava se dobývala druhá formace Brna, jenže u přední tyčky je připravený Dolejšův beton. Hosté si raději berou time-out.

59:56

A mohlo být rozhodnuto! Čermák nachytal váhající hostující beky, bleskově vypálil švihem, ale bohužel pro Kometu to bylo pouze doprostřed branky.

Začalo prodloužení.

60:51

Hanzlík pálí, vyrážečka vítkovického gólmana je ve střehu.

61:28

K puku se dostal rozjetý Huna v dobré pozici švihl, pěkná akce končí ale těsně vedle Čiliakovy tyče.

62:23

Vyloučen hráč Ondřej Dlapa (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl
Vítkovice mají k dispozici přesilovku 4 na 3.

62:47

Koreis vystihl ne zcela ideální vítkovický pas a šetří vteřiny.

63:13

Ondřej Roman (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Vladimír Svačina a Peter Čerešňák. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:2
A je dobojováno. Zápas ukončil pohotovou ranou z první Ondřej Roman, který využil ideální Svačinův pas. Domácí golman se nestihl včas přesunout.

Skončilo prodloužení.

60:00

Extra bod si ve vyrovnaném duelu po prodloužení připisují Vítkovice. Hezký zbytek večera a při sledování online přenosu zase někdy na viděnou.

27. února 2024 17:30Vítkovice-Kometa 2:0
21. února 2024 17:30Vítkovice-Kometa 4:0
19. ledna 2024 18:00Kometa-Vítkovice 7:1
15. října 2023 14:30Kometa-Vítkovice 3:5
27. března 2023 17:00Kometa-Vítkovice 3:4P
25. března 2023 17:00Vítkovice-Kometa 1:0
22. března 2023 19:00Kometa-Vítkovice 2:1
21. března 2023 17:00Kometa-Vítkovice 1:4