Hezký podvečer, vítejte u online přenosu ze zápasu mezi HC Sparta Praha a PSG Zlín.

0:10

Na buly úspěšnější domácí, u puku je Pilař a zakládá akci.

0:45

Zlín se první příležitosti Sparty ubránil, Hromada zasahovat nemusel.

Ondráček

Rozhodčí: Homola (CZE), Pešina (CZE) - Bláha (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 5 623

1:40

Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění, Sparta zůstane v pásmu.

1:55

Do první vážnější šance se ale dostali hosté. Čajánek dostal hezkou přihrávku na modrou čáru a zkusil vystřelit z kruhů, jeho pokus však mířil vedle branky.

2:21

Pavel Kubiš teď narazil Lukáše Klimka tvrdě na mantinel, ten zůstal ležet bezvládně na ledě a na led rychle vyběhli lékaři. Mezitím šel Juraj Mikuš mstít tvrdý zákrok a rukavice letěly dolů.

2:21

Vyloučen hráč Juraj Mikuš (Sparta), 2 min. za Hrubost

2:21

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Hrubost

2:30

Oba hráči za férovou bitku dostali po dvou trestných minutách.

3:03

Lukáš Cingel zabrzdil před Hromadou a jemně ho osprchoval ledovou tříští, což se hostům samozřejmě nelíbí. Nové pravidlo, které za podobné konání dovoluje udělit dvouminutový trest však rozhodčí neuplatnili.

3:35

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Roman Vlach (Zlín) proměnil (5. gól v sezóně) . Stav zápasu Sparta - Zlín 0:1

Za držení protihráče bylo nařízené trestné střílení a Roman Vlach si s ním poradil na jedničku. Proti rychlé bekendové kličce neměl Novotný šanci.

5:02

Sparta je opět v útočném pásmu, Zlín však dobře brání a nepouští domácí ke střele.

6:10

Po levé straně to zkoušel Martin Réway, ale trefil Hromadu pouze do ramene.

7:24

Sparta je sice většinu času v útočném pásmu, ale do vážnější příležitosti se pořád nemůže dostat, hostující obránci jsou zatím důslední.

8:23

Přechod do útočného pásma teď Pechovi překazil ofsajd.

8:34

Vypadá to, že se v tomto zápase nejiskřilo naposled. K vidění je zatím poměrně dost osobních soubojů.

9:39

Vyloučen hráč Robert Říčka (Zlín), 2 min. za Hákování
Jaroslav Hlinka nahrával před branku Lukáši Klimkovi, kterého však zahákoval Robert Říčka.

10:40

Sparťané strávili celou první minutu přesilové hry v útočném pásmu, ale Hromada jejich pokusy zatím kryje.

11:45

Druhá minutka přesilovky se už domácím tolik nevyvedla a Zlín je v plném počtu.

12:22

Lukáš Cingel se protáhl mezi zlínskými obránci a zkoušel zakončovat, Dalibor Řezníček mu puk na poslední chvíli vypíchl.

13:20

Vyloučen hráč Oldřich Horák (Zlín), 2 min. za Držení protihráče
Sparta si zahraje další přesilovku, Oldřich Horák držel svého soupeře příliš okatě.

14:10

Jaroslav Hlinka si několikrát vyměnil puk s Martinem Réwayem, který pálil z kruhů těsně nad.

14:25

Martin Réway (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Buchtele a Juraj Mikuš. Stav zápasu Sparta - Zlín 1:1
Spartě se tlak přece jen vyplatil. Přesilovou hru využívá Martin Réway, který napálil do odkryté branky povedenou zpětnou přihrávku z brankové čáry od Jana Buchteleho.

15:54

Domácí se stále tlačí dopředu, Zlín spíše vyhazuje a čeká na brejky.

16:55

Sparta sice neustále tlačí, ale Zlín čeká na šance a když už se nějaká naskytne, je pořádně nebezpečná. Veselého ránu teď efektivně zkrotil lapačkou Novotný.

18:09

Vyloučen hráč Petr Čajánek (Zlín), 2 min. za Držení protihráče
Zlín bude dohrávat první třetinu ve čtyřech. Čajánkovi se to příliš nelíbí, ale odchází na dvě minuty za držení.

18:31

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jaroslav Hlinka a Martin Réway. Stav zápasu Sparta - Zlín 2:1
Sparta využívá další přesilovku. Jaroslav Hlinka našel milimetrovou přihrávkou Jana Buchteleho, který jen nastavil hůl a překonal Hromadu.

18:31

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Zlín), 2+2 min. za Hrubost
Ihned po gólu atakoval Jiří Marušák Jana Buchteleho a strhla se další mela.

18:31

Vyloučen hráč Adam Polášek (Sparta), 2 min. za Hrubost
Do strkanice se nejvíce ze Sparťanských zapojil Adam Polášek, Jiří Marušák ji ale vyprovokoval, takže dostává o dvě trestné minuty víc.

19:43

Sparta ještě zkouší navýšit skóre, ale nedaří se jí přejít do útočného pásma.

20:25

Jako první jde do útoku Sparta, ale ke střele se nedostala.

20:25

21:05

Zlín už je v plném počtu a zakládá útok, Novotný raději podržel kotouč.

21:55

Ondráček nebezpečně tečoval střelu jedno ze svých spoluhráčů a sparťanský brankář měl co dělat, a by na změnu směru kotouče stihl zareagovat.

23:11

Zlín teď projevuje o něco větší aktivitu než Sparta. Od modré pálil Marušák, ale jen doprostřed branky.

23:20

Vyloučen hráč Robert Sabolič (Sparta), 2 min. za Hákování

23:50

Jiří Marušák (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Petr Leška. Stav zápasu Sparta - Zlín 2:2
Také Zlín využívá přesilovou hru a srovnává skóre zápasu. Jiří Marušák napřáhl od modré čáry a jeho střelu tečovala některá z hokejek ve skrumáži před Novotným.

24:38

Vyloučen hráč Oldrich Kotvan (Zlín), 2 min. za Krosček

25:10

Polášek střílel od modré, do jeho rány obětavě padl Žižka.

26:04

Jan Réway zavezl puk do pásma, nahrál Mikušovi a ten střílel z kruhů, odraženého puku se zmocnil Pech, a zkoušel dorážet. Hromada chytá.

26:38

Hosté jsou už v plném počtu.

27:12

Vyloučen hráč Marek Ďaloga (Sparta), 2 min. za Hrubost
Po střele na Hromadu se strhla další menší strkanic. Nejaktivněji v ní působil Marek Ďaloga, kterého rozhodčí odměnili dvěma minutami za hrubost.

28:32

Hosté kombinují v útočném pásmu a většinou zkoušejí střely od modré čáry, žádná z nich ale Novotného příliš neohrozila.

29:20

Sparta je v plném počtu.

30:11

Lukáš Pech se prohnal po pravém křídle, vzal to až za branku a zadovkou se snažil najít své spoluhráče. Jeden ze Sparťanů ale spadl do brankoviště a zůstal tam příliš dlouho, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

32:10

Sparta si vytvořila v útočném pásmu několik šancí. Naposledy pálil Réway.

32:40

Zlín se několikrát po sobě osvobodil na zakázané uvolnění, ale jeho hráči už by potřebovali vystřídat. Čajánek zkoušel při přerušené hře nenápadně zajet na střídačku, ale rozhodčí byli pozorní.

33:19

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Sekání

34:00

Prvnímu tlaku se domácí ubránili a vyhazují přes všechny čáry.

35:00

Zlínským se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, Sparta dobře brání.

35:19

36:40

Hromada vyjel z branky a raději podržel kotouč, který se k němu blížil.

38:00

Robert Říčka nahazuje od modré a také Novotný se neodvážil rozehrát a raději drží kotouč.

39:07

Novotný opět drží kotouč a Barinka s Kubišem si zatím něco vyříkávají přes čárové rozhodčí, kteří oba kohouty raději drží od sebe.

39:27

Vyloučen hráč Jaroslav Hlinka (Sparta), 2 min. za Sekání

40:10

Hosté začínají třetí třetinu v početní výhodě a rovnou se usazují v útočném pásmu.

41:05

Sparta se zatím brání, hosté se dostali do postavení mimo hru.

41:05

Hra se teď ale přerušila a rozhodčí si něco vyříkávají s časoměřiči. Ukazují při tom na světla, která, zdá se, nesvítí tak, jak by měla.

41:05

Vypadá to, že tenhle technický problém bude na delší dobu. Rozhodčí nechtějí zahájit hru a obě mužstva začala kroužit po ledě jako na veřejném bruslení.

41:05

Ve Sparťanském rohu stále nesvítí část světel, ale obě mužstva se patrně dohodla, že se bude pokračovat ve hře.

41:35

42:32

Pech nahrál zadovkou Rolinkovi, který střílel z kruhů, ale střel mu příliš nesedla a skončila jen v náručí zlínského brankáře.

43:04

Jaroslav Hlinka zkoušel překvapit Hromadu z ostrého úhlu, ale mladý brankář, který přišel na výpomoc z druholigového Vsetína, se překvapit nenechal.

43:43

Sparta právě dosáhla branky, ale rozhodčí se jde radit s kolegou u videa. Zdálo se, že se branková konstrukce hnula.

43:43

Gól nakonec neplatí! Nikoliv však pro posunutí branky, ale pro kopnutí nohou.

45:21

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Podražení
Buchtele zahákoval Okála...

45:21

Vyloučen hráč Zdeněk Okál (Zlín), 2 min. za Nafilmovaný pád
...ale ten svůj pád poněkud přihrál, takže jdou na trestnou lavici oba dva.

46:45

Kotvan zahrál v obranném pásmu vysokou holí, vhazuje se před Hromadou.

47:02

Vyloučen hráč Juraj Mikuš (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Köhler mohl uhánět sám na branku, ale Mikuš ho na poslední chvíli zastavil.

48:01

Vyloučen hráč Robert Říčka (Zlín), 2 min. za Podražení
Přesilovka Zlína však trvala jen minutu, útočný faul udělal Robert Říčka.

49:43

Marek Ďaloga se dostal k ráně těsně před Hromadovým brankovištěm. Zlínský brankář si ale stačil vyjet a předvedl skvělý semafor.

50:39

Sparta dvakrát po sobě vyhodila na zakázané uvolnění.

51:05

Buchtele zavezl kotouč do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů mu v útoku nepomohl.

52:25

Zlín byl chvilku v útočném pásmu, ale Říčka pak nenahrál přesně a puk dojel až k Hromadovi.

53:20

Odražený kotouč vyletěl do hlediště a zasáhl jednoho z diváků. Zdá se, že by to snad nemělo být nic vážného.

53:43

Vyloučen hráč Oldrich Kotvan (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění

55:00

Sparta se na chvíli usadila v útočnému pásmu, ale Zlín záhy vyhazuje.

55:30

Lukáš Cingel (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Robert Sabolič. Stav zápasu Sparta - Zlín 3:2
Sparta využívá další přesilovku. Robert Sabolič tak dlouho míchal s pukem, až našel volného Lukáše Cingela mezi kruhy, který zamířil přesně mezi betony zlínskýho brankáře.

56:00

Oldrich Kotvan (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Ondřej Veselý. Stav zápasu Sparta - Zlín 3:3
Zlín ale bleskově vyrovnává. Oldřich Kotvat obkroužil kruh a vypálil přesně nad Novotného lapačku do horního rohu branky.

57:50

Hromada podržel nahozený kotouč a Hlinka pak dostal lehkou sekeru přes prsty, rozhodčí si ale ničeho nevšimli a Hlinka tak odjížděl na střídačku trochu rozhozený.

58:39

Ďaloga vyslal dělovku od modré čáry, Hromada si vybruslil a chytil puk do náručí.

59:20

Sparta stále v útočném pásmu, Bahenskému střela nevyšla.

60:41

Petr Čajánek (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Žižka. Stav zápasu Sparta - Zlín 3:4
Zlín rychle ukončuje prodloužení a připisuje si bod navíc. Petr Čajánek překvapil Novotného, který chtěl zablokovat jeho přihrávku hokejkou, ale kotouč si srazil do vlastní branky.

6. března 2022 17:00Sparta-Zlín 4:1
1. března 2022 17:30Zlín-Sparta 2:3
3. prosince 2021 18:30Sparta-Zlín 4:6
15. října 2021 17:30Zlín-Sparta 1:4
31. ledna 2021 17:00Zlín-Sparta 2:4
22. prosince 2020 17:00Sparta-Zlín 10:0
9. listopadu 2020 15:00Zlín-Sparta 4:6
20. září 2020 15:00Sparta-Zlín 3:0