Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ředitel Šulc má plnou podporu klubů

30 2003
Pardubice - Ředitel extraligy Stanislav Šulc má do konce tohoto ročníku plnou podporu Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK). To je závěr její mimořádné valné hromady, která byla svolána na podnět samotného Šulce. APK se zavázala, že nebude usilovat o změny jeho rozhodnutí, a to i v případech, kdy to klubům řády umožní. "Dali jsme absolutní podporu panu Šulcovi do konce letošní sezony," oznámil po čtvrtečním jednání v Pardubicích prezident APK Bohumil Kožela.

"Dále pak všechna rozhodnutí ve věci sportovně-technické a disciplinární musí být v plném rozsahu umístěna na oficiálních internetových stránkách hokej.cz," řekl Kožela.

Podnět ke svolání hromady dal Šulc poté, co ho v minulém týdnu kritizovala média i někteří kluboví zástupci za to, že potvrdil opakování zápasu 40. kola mezi Havířovem a Třincem.

Valná hromada se již touto, ani obdobnou kauzou z derby pražských 'S' nezabývala. "Je to všechno za námi a podle názoru všech klubů byla rozhodnutí ředitele v souladu s pravidly, která pro letošní sezonu byla přijata," doplnil Kožela.

V případě duelu Havířova s Třincem, který byl 17. ledna kvůli anonymnímu telefonátu vyhrožujícímu uložením bomby za stavu 4:2 předčasně ukončen, Šulc po dohodě klubů souhlasil s opakováním utkání. Při derby ve 31. kola Sparty se Slavií 10. prosince, jež ukončila za stavu 2:2 vhozená dýmovnice, se APK s Šulcovým rozhodnutím o kontumaci ve prospěch Slavie neztotožnila a při svém zasedání odhlasovala opakování utkání.

"Přestože hokejové řády počítají s variantou odvolání proti rozhodnutí první instance, kluby se dohodly, že toho do konce sezony nebudou využívat. Navíc jsme se dohodli, že se podíváme a případně přepracujeme stanovy organizačního řádu APK, protože za dobu platnosti život přinesl nové skutečnosti," sdělil Šulc.

Ředitel extraligy tak byl po hlavním bodu čtvrtečního programu valné hromady naprosto spokojený. "Přišel jsem na jednání s tím, že očekávám od klubů jasné stanovisko. Situace totiž tak, jak se vyvinula, poškozovala český hokej. Takto to dál zůstat nemohlo. Valná hromada se k tomu vyjádřila jednoznačně," pokračoval Šulc a vyjmenoval důvody svého dobrého rozpoložení: "Jestliže mi čtrnáct klubů vyjádří bezvýhradnou podporu, nepadla na moji adresu žádná kritická připomínka a kluby se dohodly na posílení mých pravomocí, tak nemohu být jinak než spokojený."

Šulc se dočkal po svých rozhodnutích v hlavních kauzách extraligového ročníku velké kritiky sdělovacích prostředků. Dnes pod dojmem výsledku valné hromady prohlásil, že je mu postup některých médií v tuto chvíli lhostejný a nehodlá se jím zatěžovat. "Kluby se dohodly na posílení mé pozice a žádné mé disciplinární ani sportovně-technické rozhodnutí nebude do konce sezony zpochybňováno," doplnil Šulc.

Kritické hlasy se objevily po Šulcových verdiktech i ze stran některých zástupců klubů. "Dosavadní zpochybňování v některých sdělovacích prostředcích jsme si vysvětlili, někdy se jednalo o zkreslené informace. Doufám, že jsme dnes udělali přítrž poškozování hokeje," řekl rezolutně Šulc. "Jestliže v některých denících se píše, že je ohrožena regulérnost extraligy a je to proto, že ji mám na starosti já, nedopadá to jen na mě a na hokej jako takový," dodal šéf nejvyšší soutěže.

Prezident APK Kožela dodal, že je na samotných zástupcích klubů, aby se kritiky rozhodnutí, která jsou v souladu s řády, vyvarovali. "Trenéři v tomto ohledu mají svá pravidla hry a ostatní věci jsou na manažerech. Ti jsou vrcholnými představiteli i této valné hromady a sami si musí uvědomit, co mohou prezentovat v tisku. Zcela určitě některé věci prezentované v médiích hokej poškodily," dodal Kožela.


Dále čtěte:
Nemáš dýmovnici? Volej!
Pražské derby se bude opakovat
Konečný trest pro Dudu - čtyři zápasy

 

Autoři: ,
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze