Reichel vládl na buly, pomohl i gólem

23 2003
Dallas - Do prázdné branky vstřelil svůj první gól v letošní sezoně v NHL Robert Reichel z Toronta. Jeho tým zvítězil na ledě Dallasu 3:1. Český hokejový útočník v zápase vyhrál přes tři čtvrtiny buly, na které se postavil. Proto byl na ledě i v závěru utkání. Jednu asistenci si připsal i Tomáš Kaberle.

Reichel vyhrál 10 ze 13 vhazování, kterých se účastnil.

Jeho gól při powerplay soupeře necelých 23 vteřin před koncem třetí části byl jeho vůbec prvním bodem v této sezoně.

Na výhře nad Dallasem se ale podíleli zejména jeho bývalí hráči. V 54. minutě využil Joe Nieuwendyk přesilovou hru a rozetnul nerozhodný stav 1:1. Nieuwendyk s Dallasem v roce 1999 vyhrál Stanleyův pohár, stejně jako brankář Ed Belfour, který v kleci Toronta chytil 15 střel a který asistoval na Reichelův gól z poslední minuty.

Teprve v šestém utkání získal první bod kapitán Maple Leafs Mats Sundin, jehož střelu v přesilovce Nieuwendyk tečoval.

Anaheim se natrápil na druhou výhru

Dva body za vítězství  nad Philadelphií 4:3 v prodloužení už Anaheimu nikdo nevezme, ale té dřiny! Mighty Ducks se díky brankám Sergeje Fjodorova a Václava Prospala hravě dostali už v 6. minutě do vedení 2:0, o které ale během dalších osmi minut přišli.

Petr Sýkora pak sice ve 32. minutě využil přesilovou hru a dal Anaheimu vedení 3:2, ovšem 0.6 vteřiny před koncem řádné hrací doby si prodloužení vynutil Tony Amonte.

Teprve gól Roba Niedermayera po 70 vteřinách nastavení zajistil Anaheimu vítězství a první vítěznou sérii v této sezoně (byť zatím složenou jen ze dvou zápasů).

Sýkora si připsal zároveň asistenci na Fjodorovův gól, Prospal se trefil ze sólového nájezdu střelou k tyči.

Hašek odpočíval, Detroit i tak zvítězil

Detroit si poradil s Columbusem a vyhrál 4:1. Třemi asistencemi se na výhře podílel Brendan Shanahan. Jedním gólem se ukázal také bývalý hráč Columbusu Ray Whitney.

Svůj první gól v sezoně vstřelil také Brett Hull, který se v historických tabulkách dotáhl na Phila Esposita. Oba mají nyní 717 branek. Před Hullem jsou nyní už jen Marcel Dionne (732), Gordie Howe (801) a nedostižný Wayne Gretzky (894).

V brance Red Wings se letos poprvé ukázal náhradník Manny Legace, který chytil 18 střel. Za jeho záda prošla pouze střela Ricka Nashe, které předcházela asistence Jaroslava Špačka.

"Díkybohu, že to nebylo sto střel, ale jenom devatenáct," smál se Legace. "Kluci to přede mnou skvěle čistili, takže jsem dobře viděl."

Krátce

Vancouver porazil St.Louis 3:2, když všechny jeho góly padly v přesilovce. O ten vítězný se postaral 13 vteřin před koncem třetí části nový objev- útočník Jason King. Za St.Louis odehrál znovu více než 21 minut útočník Petr Čajánek.

Ron Francis z Caroliny zařídil na ledě svého předchozího klubu Pittsburghu remízu 1:1, když vyrovnával ve 33. minutě. Znovu čaroval brankář Pittsburghu Marc-Andre Fleury, který předvedl 35 zákroků.

Florida otočila v rozmezí 42 vteřin utkání na ledě New Jersey a zvítězila 2:1. V 55. minutě nejprve vyrovnal Jay Bouwmeester, o chvíli později vsítil vítězný gól kapitán Panthers Olli Jokinen.

Středeční výsledky:

Detroit - Columbus 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 26. Hull, 26. Dacjuk, 47. Holmström, 51. Whitney - 37. Nash (Špaček). Střely na branku: 28:19. Diváci: 20 066.

New Jersey - Florida 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 46. Langenbrunner - 55. Bouwmeester, 56. Jokinen. Střely na branku: 33:23. Diváci: 10 016.

Pittsburgh - Carolina 1:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Morozov - 33. Francis. Střely na branku: 23:36. Diváci: 10 425.

Dallas - Toronto 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Modano - 33. Ponikarovskyj, 54. Nieuwendyk (T. Kaberle), 60. Reichel. Střely na branku: 16:24. Diváci: 18 532.

Vancouver - St. Louis 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 8. Sopel, 51. Öhlund, 60. King - 9. Backman, 29. Demitra. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18 630.

Anaheim - Philadelphia 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. Fjodorov (Sýkora), 6. Prospal, 32. Sýkora, 62. Niedermayer - 10. Chouinard, 15. Roenick, 60. Amonte. Střely na branku: 29:35. Diváci: 12 737.

Slovák ve službách Columbusu Andrej Nedorost (vlevo) se snaží uniknout českému útočníkovi Detroitu Jiřímu Hudlerovi.