Finové zdolali Rusko 2:1 až po nájezdech

Helsinky - Hokejisté Finska vyhráli úvodní zápas turnaje Karjala v Helsinkách, když po samostatných nájezdech porazili Rusko 2:1. O zisku dvou bodů v posledním díle série Euro Hockey Tour rozhodl obránce Tom Koivisto. Po bezbrankové první třetině, ve které měli brankář Norrena i Podomackij minimum práce, se ujali ve 32. minutě vedení domácí reprezentanti. Ruského gólmana překonal při přesilovce Erik Kakko.

O vyrovnání se v poslední třetině postaral Ravil Gusmanov. Další branka v normální hrací době ani v pětiminutovém prodloužení nepadla. V nájezdech poprvé v sezóně uspěli Finové a dostali se minimálně do skončení druhého čtvrtečního zápasu turnaje do čela evropské série.

Výsledek
Finsko - Rusko 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
32. Kakko (Aalto, Koivisto), rozhodující sam. nájezd Koivisto - 47. Gusmanov (Kovalenko, Gorovikov). Rozhodčí: Lärking (Švéd.) - Bruun, Ilkka (oba Fin.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 6491.

Finsko: Norrena - Kakko, Koivisto, Nummelin, Haakana, Luoma, Grönvall, Laitinen, Tuulola - Miettinen, Vahalahti, Aalto - Turunen, Pirjetä, Rintanen - Ojanen, Hassinen, Lind - Helminen, Somervuori, Viitakoski. Trenér Hannu Aravirta.
Rusko: Podomackij - Žukov, Orechovskij, Bykov, Rjabykin, Guskov, Volčenkov, Vyšedkevič, Skopincev - Bucajev, Karpov, Kovalenko - Zatonskij, Prokopjev, Sušinskij - Tkačenko, Antipov, Kozněv - Savčenkov, Gusmanov, Gorovnikov. Trenér Boris Michajlov.

Tabulka EHT
1. Finsko    10 4 1 2 3 26:29 16
2. Česko     9 3 2 1 3 28:22 14
3. Rusko     10 2 3 2 3 23:26 14
4. Švédsko   9 2 2 3 2 24:24 13

Pozn: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (3 body), výher v prodloužen, po  samostatných nájezdech či losem (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.