Vyrovnanou bitvu rozhodl Zetterberg

Linköping - Druhé čtvrteční utkání hokejového Karjala Cupu mezi Švédskem a Ruskem, které se hrálo ve švédském Linköpingu, přineslo vyrovnanou bitvu, na jejímž konci se z těsného vítězství 2:1 radovali domácí hokejisté. O rozhodující trefu se postaral ve 44. minutě Henrik Zetterberg.

Druhý soupeř českých hokejistů na helsinském klání se dostal do vedení již ve čtrnácté minutě, kdy ruského brankáře Maxima Sokolova překonal Magnus Kahneberg.

V poslední minutě druhé třetiny se však postaral o vyrovnání jeden z největších talentů současného světového hokeje a jednička letošního draftu Alexander Ovečkin.

V závěrečné třetině však posunul domácí do vedení útočník Detroitu a společně se svými spoluhráči již nedovolil hráčům sborné vyrovnat. Nový trenér švédské reprezentace Ake Bengt Gustafsson tak zažil stejně jako Ondřej Weissmann úspěšnou premiéru na střídačce národního týmu.

Švédsko - Rusko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
16. Kahnberg (Tallinder, H. Lundqvist), 44. Zetterberg (D. Sedin) - 40. Ovečkin (Bojkov, Kajgorodov). Rozhodčí: Laaksonen (Fin.) - Takula, Ljungqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6735.

Švédsko: H. Lundqvist - Bäckman, Rhodin, Tallinder, M. Johansson, Hävelid, Hallberg, Lilja - Hedström, Zetterberg, Nordgren - D. Sedin, H. Sedin, M. Tjarnqvist - Martensson, Franzén, Weinhandl - Nordström, Hagos, Kahnberg - Steen. Trenéři:
Gustafsson a Karlsson.
Rusko: Sokolov - Gusev, Turkovskij, Semjonov, Kalinin, Aťušov, Bojkov, Šadilov, Maleňkych - Afinogenov, Skugarev, Kovalčuk - Saprykin, Badukov, Afanasenkov - Gladskich, Kajgorodov, Ovečkin - Antipov, Krjukov, Ščastlivyj. Trenér: Jurzinov.