Rusové zdolali Finy v prodloužení

• 2
Stockholm - Jenom tři minuty chyběly Finům k výhře nad ambiciózními Rusy na Švédských hokejových hrách. Ta by Seveřanům výrazně přiblížila již čtvrtý triumf v Euro Hockey Tour v řadě. Jenomže na sklonku 57. minuty srovnal Suglobov a zajistil sborné prodloužení. Už po devatenácti vteřinách nastaveného času rozhodl o výhře Ruska Krivokrasov. Útočník Chabarovsku vsítil dvě branky. Finové nadále s dvaceti body vedou průběžné pořadí Euro Hockey Tour, Rusové jsou s patnácti body třetí.

Finský tým nastoupil do zápasu s minimálními změnami oproti duelu s Českem. Pouze v brance dostal tentokrát přednost před Kapanenem zkušenější Ari Sulander a Tähtinena, jenž nahrál Pihlmanovi na vítězný gól proti Česku, nahradil ve čtvrtém útoku Voutilainen.

To ruský trenér Pljuščev zamíchal sestavou po středečním vítězném duelu s Kanadou víc. Před Carevem dostal tentokrát v brance příležitost Podomackij a určitých korekcí doznalo i složení útočných formací.

Po bezbrankové první třetině, která nepřinesla příliš mnoho šancí ani na jedné straně, se do vedení dostali Rusové. Sergej Krivokrasov z Chabarovsku ukončil neprůstřelnost finských gólmanů na turnaji. Ale sborná se z vedení příliš dlouho neradovala. Ve 32. minutě potrestal Grigorenkovo vyloučení Sami Torkki z Lukko Raumy a srovnal.

Finy dostal do vedení Kiprusoff, spoluhráč Jaroslava Hlinky ze švýcarského Klotenu, ve 49. minuta v přesilové hře, kdy na trestné lavici pykal Dmitrij Jerofjejev. Ale na sklonku 57. minuty srovnal Suglobov a prodlužovalo se - potřetí ze čtyřech odehraných duelů na Švédských hrách. Z nastaveného času se ukrojilo pouhých devatenáct vteřin, když Krivokrasov přetavil Vyšedkevičovu přihrávku ve vítězný gól Sborné.

Finsko - Rusko 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1).
Branky a nahrávky:
32. Torkki (Voutilainen), 49. Kiprusoff (Ylönen, Lind) - 28. Krivokrasov, 57. Suglobov (Zinovjev), 61. Krivokrasov (Vyšedkevič). Rozhodčí: T. Andersson - Karlberg, Takula (všinchni Švédsko). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 1156.