Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Říha: Už jsme si vše vyříkali

23 2003
Pardubice - Matný výkon pardubického týmu nezůstal bez odezvy. Pro osm hráčů měl dohru v podobě pohovoru s generálním manažerem Zbyňkem Kusým, jenž byl hrou svého týmu ve Zlíně značně rozladěn. "Už jsme si to všechno vyříkali v kabině, je to za námi. Dál bych to neotvíral," říká pardubický trenér Miloš Říha.

"Určitě se mi ale nelíbilo nasazení a bojovnost," přiznal kouč.

Byl to ojedinělý výpadek nebo jste pozoroval stopy těchto nedostatků už v předchozích zápasech?
Nějaké uspokojení přichází vždy, když se daří a když se nám třeba několikrát za sebou soupeř odevzdá sám. Pak přichází uspokojení a hráči si řeknou, že to stačí. Z toho to asi vyplývá.

V letošní sezoně vám nevyšel na domácím ledě zápas se Vsetínem. byl to podobný případ jako zápas ve Zlíně?
To ne. Vsetín nám tady velice dobře narušoval útoky. To, že jsme je nezmáčkli, vyplynulo z toho, že hodně zdržovali a že zápas neměl plynulý chod. To nám trošku vadí.

Ve Zlíně vás zklamalo mužstvo jako celek nebo se to některých hráčů netýkalo?
Znovu opakuji, že jsme si to vyříkali v kabině. Je to naše záležitost. Proč bychom se v tom měli pitvat? Vedeme ligu o pět bodů a jsme spokojeni s dosavadním průběhem soutěže Pokud jeden zápas neodehrajeme dobře, tak si to vyříkáme sami mezi sebou. Je důležité, aby si to kluci vzali k srdci. To je všechno.

Při bilancování dosavadního průběhu extraligové soutěže tedy převládají spíše pozitiva?
Určitě tam chybičky jsou a určitě hra ještě není podle našich představ.
My jsme ale avizovali na začátku sezony, že budeme zkoušet různé varianty a budeme pracovat na týmu tak, abychom hlavně zvládli závěr.

K pozitivům určitě ale nepatří oplácení. Klub už dvakrát sáhl k citelným pokutám hráčů. Po utkání s Litvínovem v devátém kole to byl Petr Sýkora a nedělním zápase ve Zlíně zase Tomáš Divíšek. Jaký máte názor na tyto klubové tresty?
Nebudu se bavit o pokutách, to mně nepřísluší. Její výše je otázka manažera. Ale co týče oplácení faulů, to se mi také nelíbí. Když má hráč hrát tvrdě, tak ať hraje tvrdě. Ale ať je to naprosto fér a čistě. Pokud hráče někdo fauluje a on se po něm ožene, to není férové oplácení. To je zbytečná reakce, docházelo k tomu už v minulé sezoně. Chceme to určitě vymýtit.

Mohou být klubové tresty cestou, jak podobné zákroky vymýtit z celé soutěže?
Pokud to budeme dělat jen my, tak je to špatně. Především by to měli trestat rozhodčí. Ve Zlíně se to stalo, Divíšek byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. To je dostačující. Nám tento hráč chyběl po celou dobu trestu a hráli jsme pět minut v oslabení. Divíšek sice nikoho nezranil, takže to nebylo tak strašné. Ale na druhou stranu bylo to oplácení, což se mi nelíbí.

Zákrok Petra Sýkory však unikl pozornosti rozhodčích. Měly by v takovém případě reagovat kluby, aby k podobnému oplácení nedocházelo?
To není otázka klubů. To je především záležitost rozhodčích. Jeden klub to udělá a další nikoliv, protože tyto hráče potřebují. My máme široký kádr, tak jsme si to mohli dovolit. Je to tedy otázka někoho jiného, ne klubu samotného. Když se ale k tomu klub takhle postaví, je to velmi pozitivní. Je z toho jasně patrné, že sám klub chce tyto fauly z českého hokeje vymazat. Proto je určitě dobře, když na to zareagují kluby a na vlastní hráče vytvoří tlak, aby herní kázeň a disciplínu dodržovali a zbytečně se nenechávali vylučovat za oplácení. Určitě to ale kluby nezvládnou v rámci celé extraligy.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze