Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhnout se ve čtvrtfinále Rusům? Ano, chceme, přiznal kapitán Rolinek

Český útočník Tomáš Rolinek (vlevo) podráží nohy Kylu Turrisovi z Kanady. | foto: AP

19 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Postup do čtvrtfinále světového šampionátu už mají čeští hokejisté jistý, ale pokud se v něm chtějí vyhnout Rusku, musí v úterý bezpodmínečně porazit Francii. Kapitán národního týmu Tomáš Rolinek přiznává, že i to je pro hráče motivací.

Máte z Rusů obavy?
V první řadě chceme vyhrát sami pro sebe a nic okolo neřešíme. Ale samozřejmě víme, že vítězství bude znamenat, že postoupíme ze třetího místa a vyhneme se Rusům. Všichni víme, že mají letos na turnaji nejsilnější mančaft. Potvrzujou to v každém zápase a jsou velcí favoriti. Takže asi jo: chceme se jim vyhnout.

Jak je den před zápasem?
Stejné jako vždycky: připravujeme se, v posledním utkání s Norskem bylo znát zlepšení. Spoustu věcí jsme si řekli v kabině a přenesli jsme to i na led. Byla tam velká bojovnost, tak se musí na mistrovství hrát.

Je to velké povzbuzení, že jste se proti Norům zlepšili?
Všichni víme, že když budeme plnit pokyny trenéra a budeme hrát týmově, tak že sílu máme.

Na čem musíte naopak ještě zapracovat?
Když to v kostce shrnu, tak už jde jenom o proměňování šancí. Saša Salák předvedl výborný výkon a podržel nás, z obrany jsme hráli také dobře. Už jsme nepouštěli soupeře ke střelám.

Co to, že jste při tréninku strávili na ledě jen čtvrt hodiny?
To je tím, že jsme hráli dva dny po sobě a únava se kumuluje. Zápasů je za námi hodně, takže trenér řekl, že si odfrkneme. Měli jsme týmové focení, tak jsme využili toho, že jsme na ledě a trochu se sklouzli. A hlavně jsme si zkusili taktiku středního pásma.Témata: čtvrtfinále

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze