Rolinek s Markem zařídili výhru Magnitogorsku

Jan Marek | foto: ČTK

27 2008
Čeští hokejisté Jan Marek a Tomáš Rolinek byli klíčovými postavami Magnitogorsku při výhře 4:3 po samostatných nájezdech v zápase Kontinentální ligy s CSKA Moskva. Rolinek se na vítězství podílel dvěma góly, na které mu přihráli Jaroslav Kudrna a právě Marek.

Ten svým 31. bodem v sezoně potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče KHL a navíc proměnil rozhodující nájezd.

Dařilo se i Jaromíru Jágrovi, ovšem ani jeho gól a asistence při brance dalšího českého hokejisty Pavla Rosy nepomohly Omsku k lepšímu výsledku než prohře 2:3 v prodloužení na ledě Jaroslavle.

Rozhodující gól zápasu obstaral v třetí minutě prodloužení Alexej Jašin. Jágr se v soutěži produktivity přiblížil Markovi na rozdíl jediného bodu.

Nedařilo se českým trenérům. Vladimír Vůjtek s Dynamem Moskva podlehl 0:2 Nižněkamsku, který přeskočil jeho tým v tabulce Černyševovy divize. Spartak Moskva vedený Milošem Říhou prohrál 0:3 s úřadujícím ruským mistrem Ufou, která se dostala do čela celé soutěže o skóre před Atlant Mytišči.

Jedním gólem přispěl k výhře Ufy Leoš Čermák, který překonal krajana Martina Pruska v brance Spartaku v 51. minutě a zpečetil vítězství hostů.

Výsledky:
Magnitogorsk - CSKA Moskva 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Rolinek 2+0, Marek 0+1, Kudrna 0+1), Jaroslavl - Omsk 3:2 v prodl. (za hosty Jágr 1+1, Rosa 1+0), Viťaz Čechov - Čeljabinsk 3:1, Dynamo Moskva - Nižněkamsk 0:2, Spartak Moskva - Ufa 0:3 (Čermák 1+0), Dinamo Riga - Togliatti 0:6.

ŠVÉDSKO

V repríze finále minulého ročníku švédské hokejové ligy zvítězili obhájci titulu z HV 71 na ledě Linköpingu 2:1 v prodloužení. Souboj dvou účastníků Ligy mistrů rozhodl 34 sekund po začátku nastavení Martin Thörnberg. V týmu trenéra Slavomíra Lenera se střelecky prosadil jen Niklas Persson, jenž v 55. minutě vyrovnal na 1:1.

Výsledky - 16. kolo:
Linköping - HV 71 1:2 v prodl., Lulea - Färjestad 1:0, Rögle - Frölunda 6:3.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Curychu před středečním zápasem se Slavií Praha v Lize mistrů porazili v domácí soutěži Rapperswil 4:1. Švýcarští šampioni vedou tabulku o bod před Bernem, který však odehrál o čtyři utkání méně.