Konec. Do semifinále se hokejový Hradec zase nedostal. A dál?

Zklamaní hokejisté Hradce Králové po vyřazení ve čtvrtfinále. | foto: ČTK

26 2016
Hokejisté hradeckého Mountfieldu ani na třetí pokus práh semifinále nepřekročili, po prohře 0:4 v Mladé Boleslavi poměrem zápasů 2:4 čtvrtfinálovou sérii skončili.

Útočník Jaroslav Kudrna hned po zápase oznámil konec kariéry.

Obránce Jiří Vašíček se už dříve nedohodl na prodloužení smlouvy.

O tom se nyní bude s vedením klubu bavit také útočník Jaroslav Bednář, spekuluje se o konci dalšího obránce Karla Pilaře. Útočník Tomáš Mertl je stále hráčem Medveščaku Záhřeb, odkud si do Hradce na závěr sezony odskočil a kam se asi znovu vrátí.

Už tento výčet naznačuje, jakým směrem se bude vyvíjet složení kádru Mountfieldu poté, co čtvrteční porážkou 0:4 v Mladé Boleslavi tým vypadl ve čtvrtfinále letošního ročníku play-off a nesplnil tak základní úkol od vedení klubu. „Být v roli generálního manažera klubu, tak bych kádr omladil,“ prohlásil bezprostředně po vyřazení týmu z play-off Bednář.

Čtvrtfinále Hradec vs. Boleslav

Výše uvedená fakta naznačují, že vývoj k tomu směřuje bez ohledu na to, zda Bednář, jeden z nejstarších hráčů v kádru, zůstane. Kudrna už totiž oslavil čtyřicítku, další zmiňovaní s výjimkou Mertla nejsou o mnoho mladší.

Tato parta, v níž byla řada zkušených borců, průlom do hradecké hokejové historie už neudělá. Jejím posledním společným zápasem byl duel, v němž podruhé za sebou odvraceli čtvrtfinálový mečbol soupeře, na rozdíl od předešlého domácího pokusu na jeho hřišti neuspěla.

Hodně k tomu napomohla už úvodní třetina, kterou Hradec prohrál 0:3. Z nepovedeného začátku se tým, jemuž na poslední chvíli chyběly další zkušené opory Vydarený, Frühauf, Šimánek či Mertl, už nedokázal oklepat.

„Celý zápas jsme dělali zbytečné fauly a vůbec jsme se nedostávali do nějaké kompaktní hry, při níž bychom hráli delší dobu pět na pět a dostali se do nějakého tlaku. Gól na konci třetiny na 0:3 byl rozhodující faktor, který se dostal do hlav hráčů. Pak už byl soupeř jednoznačně lepší,“ uvedl trenér hradeckého Mountfieldu Vladimír Kýhos, který na konci listopadu loňského roku přišel k týmu s úkolem ho protlačit ho do semifinále.

Nepovedlo se mu to stejně jako v předcházejících dvou hradeckých letech jeho předchůdci Peteru Draisaitlovi.