Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhodčí v Rusku zmlátil hráče, v NHL zase dostal pukem do krku

Sudí v nižší ruské soutěži neudržel nervy poté, co ho hokejista srazil k zemi. Rozhodl se mu všechno vysvětlit ručně | foto: www.youtube.com

6 2013
Dvě pozoruhodné události se přihodily hokejovým rozhodčích v Severní Americe a Rusku. Zároveň však byly hodně rozdílné. Zatímco prvního potkala velká smůla a štěstí v jednom, druhý neudržel nervy na uzdě.

Zrádná teč a puk málem rozdrtil sudímu krk

Děsivé chvilky prožívali diváci v Denveru při zápase místního Colorada s Dallasem, když se po zásahu pukem do krku skácel k zemi hlavní rozhodčí Chris Rooney.

Byla to hodně nešťastná záležitost: hostující obránce Jamie Oleksiak napálil od modré puk před branku, ten ale ještě na kruhu změnil směr. Narazil totiž do brusle domácího Paula Stastneho a v plné rychlosti zamířil k zadnímu mantinelu přímo na sudího.

Vše se odehrálo během dvou vteřin, rozhodčí vůbec netušil, co se děje. Ještě po nápřahu Oleksiaka koukal před branku, logicky očekával, že se puk objeví právě tam. Místo toho přišla hodně bolestivá a nečekaná rána.

Sudí okamžitě padl k zemi a nikdo netušil, jak vážný je jeho stav. Na pomoc přispěchali zdravotníci, kteří ho po tříminutovém ošetření odvezli na nosítkách. Utkání musel odřídit pouze zbylý hlavní, Rooney nakonec po zápase, ve kterým Jágrův Dallas zvítězil 3:2, vzkázal: "Budu v pořádku."

Sudí sundal helmu a pustil se do rvačky s hráčem

O dost úsměvnější scénu viděli diváci v ruské nižší soutěži, kde se jeden z hlavních rozhodčích pustil do pěstního souboje s hráčem. Ten byl nespokojený s jeho verdiktem, a tak do něj strčil. To si ale sudí nenechal líbit.

I když se to tak zprvu nezdálo, v klidu totiž vstal z ledu. Pak ale následovalo něco neobvyklého: rozhodčí si pomalu sundal helmu a vzápětí bleskově přiskočil k hokejistovi a věnoval mu jednu ránu pěstí za druhou. Zajímavé je, že se ho okamžitě snažil zastavil hokejista z druhého týmu.Najdete na iDNES.czmobilní verze