Rozhodčí Souček dostal čtyřzápasový trest za chybu v Litvínově

Litvínovský Kubát překonává karlovarského brankáře Honzíka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

19 2016
Svojí chybou výrazně ovlivnil zápas, čtyři následující duely hokejové extraligy tak bude odpočívat. Hlavní rozhodčí Štěpán Souček byl potrestán za chybně nařízené trestné střílení v závěru pátečního zápasu 22. kola mezi Litvínovem a Karlovými Vary.

Severočeši po Součkovu pochybení 20 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnali, v prodloužení poté obrat dokonali a vyhráli 2:1.

Souček nařídil trestné střílení v čase 59:40 za úmyslné posunutí branky. Dopustit se ho měl obránce Energie Martin Rýgl, který se v pádu snažil zabránit proniknutí puku před karlovarskou branku. Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje ale dnes Součkovo rozhodnutí označila za chybné a vyhodnotila ho jako závažné pochybení.

Komise neshledala v Rýglově počínání přímý úmysl. „Hráč neučinil cílený aktivní pohyb, aby branku posunul,“ uvedl předseda komise Vladimír Šindler. „Trestné střílení bylo nařízeno chybně, podle čl. 130 Pravidel ledního hokeje se nařizuje tehdy, pokud hráč posune vlastní branku v posledních dvou minutách základní hrací doby nebo v prodloužení úmyslně,“ vysvětlil Šindler.

Litvínovu verdikt rozhodčího pomohl k vyrovnání. Útočník Robin Hanzl totiž trestné střílení bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1. V prodloužení poté v přesilovce Karel Kubát zajistil domácím výhru 2:1 a zisk dvou bodů.

1. Liberec 48 30 2 5 11 130:93 99
2. Třinec 48 22 8 8 10 145:115 90
3. Sparta 48 24 5 5 14 154:108 87
4. Hr. Králové 48 23 4 7 14 150:114 84
5. Litvínov 48 19 12 1 16 120:118 82
6. Kometa 48 20 4 9 15 149:129 77
7. Chomutov 48 17 10 5 16 141:143 76
8. Ml. Boleslav 48 20 2 6 20 123:136 70