Bod bez vstřeleného gólu je dobrý, ohlíží se za derby gólman Kantor

Hradecký gólman Pavel Kantor v akci v duelu proti Pardubicím | foto: Martin Veselý, MAFRA

6 2014
Byl nejjistějším článkem hradecké sestavy, působil klidně a nedělal chyby. Brankář Hradce Králové Pavel Kantor ve čtvrtém derby sezony proti Pardubicím po čase navázal na předešlé výborné výkony a ukázal, proč si v letošním extraligovém ročníku vydobyl respekt soupeřů. V základní hrací době byl stejně jako jeho pardubický protějšek Július Hudáček neprůstřelný, lapil devětadvacet puků a nestačil jen na jediný.

Nedosáhl na ten z konce prodloužení, který ze své hokejky poslal do sítě a rozhodl o vítězství soupeře Lukáš Radil.

Jak vnímáte smolně prohrané poslední derby?
Máme bod, což je hodně dobré. Hlavně proto, že se nám nepodařilo vstřelit branku (úsměv). Alespoň tak, mohlo to být přece i horší.

Jenže jste na konci prodloužení chytil tutovou šanci a vzápětí se puk objevil vedle vás a Radil ho poslal do branky.
Puk zůstal někde pod betony, bohužel. Ještě mi soupeř šťouchl do výstroje. Nevím, co se tam potom odehrávalo, ale prostě puk důrazně došťourali do branky.

Hrál se hodně svižný hokej, přesto žádné branky nepadly. Co to podle vás způsobilo?
Branka by nepadla ani v případě, kdybyste hráli do rána. Přesně to se stalo zrovna v tomhle utkání a my jsme si ho vybrali. Řekl bych, že jsme měli i kopec smůly, protože kotouč se kutálel i podél brankové čáry, kluci nastřelili i tyčku.

"Puk zůstal pod mými betony. Pak do mě soupeř šťouchal a od té chvíle nevím, co se dělo."

Pavel Kantor, brankář Mountfieldu HK

Brankáři se překonávali. Vnímal jste derby i jako souboj gólmanů?
Když se zpětně podívám na průběh zápasu, určitě to tak je. Vždyť Hudy chytal také výborně.

V minulém derby jste si pochvaloval diváckou kulisu i to, jakou choreografii fanoušci vytváří. Co říkáte na jejich dnešní povzbuzování?
Zahráli jsme si v naprosto suprové atmosféře a přesně kvůli tomu hrajete hokej. Když se blížilo derby, těšil jsem se spíš na tu úžasnou atmosféru než na zápas samotný. Moc jsem si užil úžasnou podporu.

Davy na vás přenášejí energii a vyblázní vás?
Nakopne mě to a motivuje. Už na rozbruslení bylo v kotli vidět hodně lidí. Přišel jsem do kabiny úplně zpocený, člověk by si myslel, že už je po první třetině (smích). Každopádně jsou tak divácky nabité zápasy lepší než hrát před patnácti sty lidmi na Kladně.

Ve čtvrtek do Brna, pak Hradec čeká dlouhá olympijská pauza

Poslední zápas série, která spíše připomíná kolotoč play-off, a pak dva a půl týdne zápasového volna.

S touto lákavou představou, umocněnou ještě vidinou krátké dovolené, ve čtvrtek vyrazí hokejisté Hradce Králové do Brna k poslednímu extraligovému zápasu před olympijskou přestávkou. Bude to sedmé kolo ve čtrnácti dnech.

Hradečtí se k němu vydají po derby s Pardubicemi, jež sice nadchlo diváky, ale pro hráče skončilo smutně, když čtyři vteřiny před koncem prodloužení vstřelil soupeř vítězný gól.

"Prohrát takovým způsobem je hodně nepříjemné, ale musíme to hodit za hlavu," uvedl před čtvrtečním posledním vzájemným zápasem obou týmů v základní části trenér Hradce Peter Draisaitl.

Brněnská Kometa v této sezoně patří k nejméně příjemným soupeřům Hradce. Bodovat mu dovolila jen v prvním utkání, v němž Mountfield na svém ledě vyhrál v prodloužení, v dalších dvou body brala ona.

Navíc brněnské mužstvo čtyři z posledních pěti utkání vyhrálo, naposledy v úterý 2:1 na ledě mistrovské Plzně. Čtvrteční zápas v Brně začne v 18 hodin.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38