Dobrý večer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání místních Kohoutů s Třincem. Z několika důvodů se čeká plný stadion.

Jednak sem přijíždí Železáři jako aktuální lídr tabulky. Druhým důvodem jsou vydařená poslední dvě utkání Mory, když doma porazili v prodloužení Karlovy Vary a následně ovládli v nájezdech i utkání na Slavii.

V brance domácích nastoupí Jiří Trvaj, na opačné straně začne Peter Hamerlík.

V dresu domácích bude zápas obzvlášť zajímavý pro Erika Hrňu a Rostislava Marosze, kteří oba na Hanou přišli z Třince. Naopak v dresu hostí se představí Denis Kindl, který loni v Olomouci zažil skvělý rok.

Kindl

Rozhodčí: Hribik (CZE), Polák (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 5 500

1:28

Třinec začal jak se na lídra sluší, zamkl domácí ve třetině, ke střele ale jeho tlak nevedl. Domácí osvobozuje icing.

2:49

V první zajímavé šanci hostující Ciencala. Uvolnil se stahovačkou, zblízka ale mířil vysoko nad.

3:28

Horká chvilka pro Hamerlíka, nepřesná střela se odrazila od mantinelu pod jeho beton, aniž o tom měl tušení. Domácí hráč ve snaze o dorážku posunul jeho branku. Vhazovat se tak bude ve střední pásmu.

4:41

Domácí ve snaze o rychlé založení útoku spáchali zakázané uvolnění. Třinec toho využil k dalšímu zámku.

5:14

První ostrý zákrok Hamerlíka, donutil ho k němu Herman svým odvážným výpadem a střelou zápěstím do středu branku.

5:45

A znovu Hamerlík, tentokrát ho zaměstnal bekendovou střelou z úhlu Majeský.

6:03

Stadion je solidně zaplněný, vyprodáno však není. V sektoru hostí jsou odhadem dvě až tři stovky fanoušků Třince. Kulisa je zatím excelentní.

7:22

Výborná pasáž prvního útoku Mory, několikrát Třinci zatopili a celé střídání odehráli v útočném pásmu.

9:22

Knotek se štěstím přešel modrou tak, že za sebou nechal dva beky Třince, jeho střelu ale Hamerlík vyhryl, stejně jako akrobatickou dorážku Kucharczyka.

10:40

Vyloučen hráč Zbyněk Irgl (Třinec), 2 min. za Podražení

11:11

Tomáš Houdek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Dávid Buc a Pavel Patera. Stav zápasu Olomouc - Třinec 1:0
Dávid Buc našel Houdka napříč třetinou a na dělovku z první Hamerlík nedosáhl.

11:37

Vyloučen hráč Jiří Trvaj (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry
Trvaj vyhodil puk až přes ochranné plexisklo.

12:51

Po střetu zřejmě s Orsavou se z ledu jen pomalu sbírá Skrbek. Olomoucký tvrďák toho má plné zuby.

14:29

Oslabení domácí přežili bez větších problémů, navíc si zahrají další přesilovku. Při signalizovaném vyloučení se dostal k ostré ráně domácí Ondrušek.

14:29

Vyloučen hráč Denis Kindl (Třinec), 2 min. za Podražení

14:37

Dvakrát spustil své dělo Houdek. Nebezpečnější byla hlavně druhá rána, kterou ještě tečoval některý z hráčů. Hamerlík však na místě.

15:10

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jakub Herman a Tomáš Houdek. Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:0
Domácí využívají i druhou přesilovku. Herman namazal Lašovi před odkrytou branku, ten stoprocentní šanci využil.

16:04

Třinecká čtvrtá lajna dobře zamkla domácí, Douderův nájezd ale gólem neskončil. Domácí se jen osvobodili vyhozením.

18:20

Irgl zkoušel krátkou suchou překvapit Trvaje, ten je na místě.

19:00

Po střetu ve 13. minutě už se do konce třetiny neobjevuje na ledě domácí Pavel Skrbek.

20:36

Domácí jeli dva na jednoho, místo puku však v brance hostů skončila trojice hráčů. Nevylučuje se, hra bude pokračovat po narovnání a usazení branky.

21:51

Irgl využil střídání domácích, na modré se nerozpakoval a tvrdým příklepem otestoval Trvaje.

22:22

Háčkování Hermana na Třinecké platilo, mezi kruhy se uvolnil, střelu už však obrana srazila nad.

22:49

Domácí Dlouhý narazil Ciengalu na branku domácích, ta se převrátila na Trvaje. Olomoucký gólman si s ledovým klidem nasadil sraženou masku zpět, může se pokračovat.

22:49

Pavel Skrbek chybí v olomoucké sestavě i na začátku druhé třetiny.

23:13

Irgl, Irgl, Irgl. Nejaktivnější útočník Třince znovu dvakrát prověřil Trvaje. Ten zatím drží nulu.

23:29

Orsava se z ničehonic zjevil sám s pukem mezi kruhy, střela mu ale nesedla.

24:48

Sudí přerušují hru, za domácí brankou se nemůže z ledu zvednout Linhart. Nakonec se mu to s pomocí doktora podařilo, pravou nohu ale jen táhne za sebou.

26:40

Hokej jak hanácká Starorežná! Útoky se přelévají na obě strany, horko teď muselo být oběma gólmanům. V nejslibnějších situacích se objevil hostující Polanský, na opačné straně pálil Kucharczyk a Cibák.

27:06

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

28:25

Třinec se v přesilovce dostal ke střele, i přes chumel hráčů si puk našel Trvaj. Malou strkanici po hvizdu nechali rozhodčí bez trestu.

28:30

V obrovské šanci se objevil Polanský, puku zkřížil cestu do sítě v posledním okamžiku Hrňa.

29:16

Vyloučen hráč Marek Laš (Olomouc), 2 min. za Krosček
A hned vzápětí další přesilovka hostů.

30:45

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Podražení
Hodně přísné vyloučení domácího Škůrka. Z tvrdých soubojů před domácí brankou si sudí vybral jeho podrážení.

31:16

Domácí jsou ve čtyřech.

31:48

Lukáš Žejdl (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Vladimír Roth a Marek Trončinský. Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:1
Hosté nakonec přesilovku využívají, Rothovu střelu tečoval Žejdl mezi Trvajovy betony.

32:29

Třinec se tlačí před domácího brankáře, to se samozřejmě nelíbí hráčům Mory. Na ledě přibývá strkanic a rukavic v obličejích.

35:08

Vyloučen hráč Vladimír Roth (Třinec), 2 min. za Zdržování hry
Sporný trest i pro hosty. Přihrávku Patery vzduchem sklepl Roth hokejkou doochrnné sítě. Sudí to posoudili jako zdržování

37:10

Hosté se ubránili bez větších problémů. Puk kontrolovali většinu svého oslabení.

37:23

Zranění Linharta nebylo vážné, už je znovu na ledě.

37:45

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Další lapsus sudích. Knotek se přetlačoval s Polanským, rozhodčí se nechali přesvědčit tetrálním rozhozením rukou třineckého útočníka.

38:29

Pěkná dělovka Trončinského a stejně povedený zákrok lapačkou Trvaje.

38:42

Tomáš Plíhal (Třinec) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jiří Polanský a Zbyněk Irgl. Stav zápasu Olomouc - Třinec 2:2
Třinec využívá i tuto přesilovku, zblízka se trefil Irgl.

38:59

Vyloučen hráč Jakub Orsava (Třinec), 2 min. za Vysoká hůl

39:41

Domácí si zahrají 1:17 proti třem.

40:00

Po dvou třetinách je skóre v Olomouci vyrovnané a dá se říct, že zaslouženě, Třinec postupně přidal a měl víc ze hry. Kvalitě zápasu ale bohužel nestačí výkon rozhodčích, minimálně tři vyloučení byla rozporuplná.

40:00

Utkání oficiálně navštívilo 5500 diváků, což v Olomouci znamená vyprodáno.

40:34

Martin Cibák (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Rostislav Marosz a Roman Rác. Stav zápasu Olomouc - Třinec 3:2
Domácí rozložili trojici bránících a Martin Cibák zakončoval zblízka do prázdné.

42:00

Hosté jsou v plném počtu.

44:48

Tvoří se nám dvojička Ondrušek-Rákos. Druhá výměna názorů dopadla lépe pro domácího beka, který Rákose vybouchal z prostoru před Trvajem. Vylučovat se nebude.

45:21

Domácí Škůrek chtěl nechat Rákose pocítit bolest, hostující hráč se ale najíždějícímu bekovi domácích pěkně vyhnul.

46:28

Třinec přitvrzuje v osobních soubojích, Mora má problémy se zakládáním útoku.

47:23

Erik Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jakub Herman a Marek Laš. Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:2
Famózní gól! Herman uháčkoval dva beky Třince a předložil před prázdnou Hrňovi. Třinecký hráč ve službách Mory nemohl opuštěnou branku minout.

49:17

Břevno rozezněla střela Chmielewskiho, Trvaj si na puk sáhl, vhazuje se tedy před jeho brankou.

52:05

Roth mířil zblízka mezi Trvajovy betony, ten byl rychlejší a škvíru mezi nimi zavčas ucpal.

52:05

Domácí tým si vzápětí bere oddechový čas. Zbývá osm minut do konce třetiny.

53:18

Plíhal teď dvakrát udeřil přímo do obličeje domácího Houdka, sudí vše vyřešil omluvou.

54:34

Marek Trončinský (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Žejdl a Daniel Rákos. Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:3
Nádherná akce Trončinského, který si položil i Trvaje a pak do odkryté branky snížil na rozdíl jedné branky.

56:15

Do konce třetiny zbývá méně než čtyři minuty, domácí brání těsné vedení.

57:06

Tlak Třince ukončuje hvizd sudího. Žejdl se zabydlel v domácím brankovišti.

58:06

Trvajovi vypadl nahozený puk, s pomocí obránců ho pokryl, vhazovat se ale bude před jeho brankou. Oceláři si berou oddechový čas. Vsadí po něm na power play?

58:06

Už je to tak, Třinec pokračuje v šesti hráčích do pole.

58:13

Útočící hráč v brankovišti, hra se stěhuje do středního pásma, Hamerlík se vrací do branky.

58:27

Znovu se vhazuje před domácí brankou.

58:20

Dlouhý minul prázdnou branku.

59:15

Vladimír Roth (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Marek Trončinský a Daniel Rákos. Stav zápasu Olomouc - Třinec 4:4
Tak graduje strhující utkání! Obrovský závar ukončil dělovkou do šibenice Roth. Domácí přitom už měli puk na holi, nepodařilo se jim však vyhodit.

58:16

Vyloučen hráč Pavel Patera (Olomouc), OT 10 min. za Nesportovní chování
Patera tak vehementně protestoval, až dostal osobní trest.

59:35

Vyloučen hráč Jakub Orsava (Třinec), 2 min. za Napadení
Jakub Orsava neudržel nervy a napadl bez puku domácího Ondruška půl minuty před koncem. Za to nejspíš pochvalu od kouče nedostane...

60:00

U třinecké lavičky se rozcvičuje i druhý gólman Hrubec.

Začalo prodloužení.

60:02

Hosté skutečně střídajíé gólmany. Hrubec, který proseděl 60 minut, tak od začátku čelí přesilovce domácích.

60:55

Ondrušek měl na holi rozhodnutí, střelu do odkryté branky mu ale na poslední chvíli zblokoval jeden z třineckých beků.

61:17

Erik Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Roman Rác a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Třinec 5:4