Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nápad na Winter Classic umřít nenechám, slibuje šéf marketingu Litvínova

Winter Classic v NHL, ilustrační fotografie | foto: Reuters

19 2014
Nápad uskutečnit ještě letos v zimě litvínovské hokejové Winter Classic na teplických fotbalových Stínadlech vzal ve čtvrtek za své. Sen ale žije dál. „Nenechám tuhle myšlenku umřít,“ slíbil Jan Klobouček, šéf marketingu extraligového Litvínova.

Chtěli jste hrát venkovní zápas se Spartou 27. února. Proč nebude?
V materiálech od firmy, která kluziště staví, nebyla přesně určena doba na vybudování. Zeptali jsme se jich tedy přímo a zabere to tři týdny: dva před akcí, jeden po ní. Což je špatné a letos neprůchodné.

Z jakého důvodu?
My se Spartou můžeme hrát až koncem února, lednový termín se nestihne. Organizačně ani finančně. V únoru už běží fotbalová liga a na hlavní ploše Teplice v zimě trénují, protože ostatní plochy vyhřívané nemají. Takže to je nejzásadnější problém, tři týdny bez toho hřiště prostě být nemůžou. Když jsme chtěli čas stavby zkrátit, firma řekla ano, ale bude se dělat 24 hodin denně za příplatky, což by se prodražilo. Stejně by to pořád trvalo 14 dní, což je strašně dlouhá doba.

S nápadem na utkání pod širým nebem jste přišel vy. Je vám líto, že pro letošek padá?
Je, protože tahle sezona je výjimečná, co se výsledků týče. Zájem fanoušků by byl o to větší. Na druhou stranu jsme získali strašně moc informací, abychom se s tím mohli popasovat v budoucnu. Bylo to přínosné, příště nepojedeme z voleje. Víme už, o čem to celé je.

Zkusíte to v další sezoně?
Rád bych. Nenechám tuhle myšlenku umřít, začneme o hodně dřív jednat. Nemohlo by to být v únoru, ale v zimní přestávce fotbalové ligy. Dalo by se šoupat s termínem. Teď už byl šibeniční jak z hlediska shánění peněz, tak i organizace.

Cítil jste nadšení fandů? Vyprodali by osmnáctitisícová Stínadla?
Určitě! V tom jsem byl velký optimista, že vyprodat stadion nebude problém. Když si vezmu, kolik fanoušků má zájem o Spartu na našem zimáku... Sedm osm tisíc lidí by přitáhla, kdyby se na Hlinkův stadion vešli. To samé by přijelo z Prahy, vypravily by se speciální vlaky a autobusy. Plus nám hraje do noty blízkost Německa, inzerovali bychom v Drážďanech. Už teď nám jezdí fandit několik stovek Němců z příhraničí. Zbytek by zaplnili zvědavci ze spádové oblasti Děčína, Ústí, Litoměřic nebo Mostu. Teplice jsou jako lokalita naprosto ideální.

A ideálním soupeřem Sparta?
Ano, o ní se zase bude uvažovat jako první. Je to blízko, disponují fanouškovskou základnou. Obrovskou ji mají i Brno a Pardubice, ty podporuje opravdu hodně věrných.

Kolik by akce stála?
Měli jsme hrubý nástřel. Dostali jsme informace z Pardubic, kde už se hrálo open air s Brnem, porovnali jsme, co musíme udělat taky, co naopak ne. Oni stavěli tribuny, to by odpadlo. Náš odhad byl kolem deseti milionů korun. Partneři byli nadšení, utkání pod širým nebem je zajímalo, ale je to strašně rychlé. Marketingové rozpočty na příští rok už mají hotové.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze