Začali jsme hrát až od druhé třetiny, připustil vítkovický Stehlík

Vítkovický Petr Strapáč padá po zákroku olomouckého Martina Vyrůbalíka. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

16 2015
Jeho přesná a tvrdá přesilovková rána přinesla ve 48. minutě utkání s Olomoucí klid na hokejky hráčů celku Vítkovice Steel. Branka obránce Richarda Stehlíka na 3:1 vzala hostům naději na obrat v zápase.

„Ale první třetina nebyla z naší strany dobrá,“ připustil Richard Stehlík. „Pak jsme si řekli, že musíme hrát lépe, a to se nám od druhé třetiny dařilo.

Jak si ten horší úvod vysvětlujete? Věděli jste, že Olomouc přijela se sérií deseti proher v řadě, a mohli jste ji eventuálně podcenit?
Naopak, hlavně jsme si říkali, ať je nepodceníme. My jsme potřebovali bodovat a naštěstí jsme to zvládli dovést do vítězného konce.

Jak nepříjemným soupeřem byla Olomouc?
První třetinu hráli hodně důrazně. Sice jsme si řekli, že na nás vlítnou, ale i tak byla první třetina špatná. Pak už jsme to napravili, i třetí část byla lepší.

Nesrazil vás neuznaný gól Michala Hlinky, který dorazil puk do branky po snaze Rostislava Olesze?
To se stává, s tím musíme počítat. Ale jsem rád, že jsme i tak dali tři góly, vyhráli jsme 3:1 a urvali jsme důležité tři body.

A co nevyužitá téměř dvouminutová přesilovka v pěti proti třem?
Tam se nám to nepovedlo, protože jsme si říkali, že budeme hrát něco jiného. Ale pak jsme se tam rozestavili úplně špatně, nebylo to podle našich představ. V budoucnu, v dalších zápasech bychom to měli zlepšit, od toho se můžou odvíjet výsledky. Musíme se tlačit do střel od modré čáry, jakmile je příležitost, z toho padají góly. A hráči před brankou musí clonit.

V situaci, z níž padl druhý gól, jste najížděl na branku s Oleszem. Nemrzelo vás, že vám nepřihrál?
Ne. Byl jsem rád, že to dal sám na 2:1. Byla to důležitá akce.