Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rusové mají v týmu na Euro Hockey Tour pět posil z NHL

RADOST. Arťom Anisimov (uprostřed) slaví gól ve čtvrtfinále MS. | foto: Reuters

23 2015
Pět posil z NHL mají v širším kádru hokejisté Ruska na poslední dvojutkání Euro Hockey Tour se Švédskem, která se hrají v pátek a v sobotu v Mytišči.

Trenér Oleg Znarok má v kádru gólmany Antona Chudobina z Caroliny, brankáře Sergeje Bobrovského s útočníkem Arťomem Anisimovem z Columbusu, dalšího forvarda Valerije Ničuškina z Dallasu a beka Dmitrije Kulikova z Floridy.

Oproti duelům ve Finsku z minulého týdne doplnilo kádr také 11 finalistů Kontinentální ligy. Z mistrovského Petrohradu pozval Znarok útočníky Ilju Kovalčuka, Vadima Šipačova, Antona Burdasova, Jevgenije Dadonova, Artěmije Panarina, Viktora Tichonova a beky Antona Bělova, Maxima Čudinova a Romana Rukavišnikova. Z Kazaně dostali pozvánku bek Jevgenij Medveděv a Alexandr Burmistrov.

Tým naopak opustili gólmani Alexej Murygin z Magnitogorsku, Alexandr Šaryčenkov z Dynama Moskva, beci Ilja Ljubuškin z Jaroslavle, Pavel Koledov ze Soči, Albert Jarullin z Atlantu Mytišči a forvardi Jevgenij Timkin z Magnitogorsku, Maxim Karpov z Dynama Moskva, Vladimir Galuzin z Nižního Novgorodu, Nikita Sošnikov z Atlantu Mytišči a Ilja Zubov z Vladivostoku.

Rusové přivítají Švédy v pátek v 18:30 a v sobotu od 16:00. V tabulce Euro Hockey Tour poslední o bod za Českem.

Nominace hokejistů Ruska na zápasy proti Švédsku

24. a 25. dubna v Mytišči

Brankáři: Konstantin Barulin (Omsk/KHL), Sergej Bobrovskij (Columbus/NHL), Anton Chudobin (Carolina/NHL).

Obránci: Anton Bělov, Maxim Čudinov, Roman Rukavišnikov (všichni Petrohrad/KHL), Viktor Antipin, Jevgenij Birjukov (oba Magnitogorsk/KHL), Arťom Blažijevskij, Michail Grigorjev (oba Nižnij Novgorod/KHL), Jegor Jakovlev (Jaroslavl/KHL), Jevgenij Medveděv (Kazaň/KHL), Andrej Mironov (Dynamo Moskva/KHL), Andrej Zubarev (Ufa/KHL), Dmitrij Kulikov (Florida/NHL).

Útočníci: Ilja Kovalčuk, Vadim Šipačov, Anton Burdasov, Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin, Viktor Tichonov (všichni Petrohrad/KHL), Daniil Apalkov, Jegor Averin, Andrej Loktionov, Sergej Plotnikov (všichni Jaroslavl/KHL), Sergej Mozjakin, Danis Zaripov (oba Magnitogorsk/KHL), Alexandr Popov, Sergej Širokov (oba Omsk/KHL), Denis Kokarev (Dynamo Moskva/KHL), Alexandr Burmistrov (Kazaň/KHL), Anton Slepyšev (Ufa/KHL), Arťom Anisimov (Columbus/NHL), Valerij Ničuškin (Dallas/NHL).

Autor:




Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze