Rusové rozhodli v samostatných nájezdech

18 2001
Moskva - Druhý zápas hokejového Baltika Cupu v Moskvě rozhodovaly samostatné nájezdy, které rozhodčí v prvním utkání nahradil losem. Ruský tým byl šťastnější a porazil Finsko 3:2. Rozhodl o tom Valerij Karpov. Finové se přesto udrželi v čele Euro Hockey Tour s dvoubodovým náskokem na Švédsko. Český tým ztrácí na posledním místě na třetí Rusko dva body.

Domácí hokejisté využili hned první přesilovou hru. Od modré čáry se trefil obránce Vasiljev. Rusové měli tlak, ale gólmana Norrenu nepřekonali a v 17. minutě vyrovnal Koskenkorva.

Hned po přestávce udeřili Finové znovu - do vedení jim pomohl Mäntylä, ale ve 32. minutě vyrovnal při další početní převaze Savčenkov.

Rusové hnáni do útoku diváky v zaplněné hale se dostávali do šancí, ale gólman Norrena byl vždy ne místě. Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení a v samostatných nájezdech nejdříve neuspěl Turunen, po něm Karpov konečně Norrena přelstil.

Branky a nahrávky: 3. Vasiljev (Kozněv), 32. Savčenkov (Razin, Golc), rozhodující sam. nájezd Karpov - 17. Koskenkorva (Tukio, Pirjetä), 22. Mäntylä (Pesonen, Hassinen). Rozhodčí: Rejthar (ČR) - Makarov, Šeljanin (oba Rus.). Vyloučení: 3:4, navíc Zatonskij (Rusko) 10 min. Využití: 2:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0. Diváci: 7000.

Rusko: Podomackij - Bykov, Ždan, Žukov, Vasiljev, Judin, Gorochov, Vyšedkevič, Orechovskij - Šušinskij, Prokopjev, Zatonskij - Antipov, Kozněv, But - Karpov, Torgajev, Kuzněcov - Savčenkov, Razin, Golc. Trenér Boris Michajlov.
Finsko: Norrena - Saarinen, Alanko, Valivaara, Mäntylä, Niskala, Vallin, Tukio, Kakko - Turunen, Kauppila, Salmelainen - Pesonen, A. Miettinen, Hassinen - Pirnes, Sihvonen, Elomo - Koskenkorva, Pirjetä, Immonen. Trenér Hannu Aravista.

1. Finsko      7 4 0 1  2  19:20 13
2. Švédsko  7  2 1 3  1 19:17 11
3. Rusko      7  1 3 1  2 19:19 10
4. Česko     7  1  2 1  3 19:20  8