Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S kým budou hrát hokejisté ve čtvrtfinále?

7 2001
Praha - I když do konce osmifinálových skupin mistrovství světa zbývá každému týmu sehrát pouze jediný zápas, stále není jasné, proti komu čeští hokejisté nastoupí ve čtvrtfinále. Za určitých okolností to může být kdokoli z postupující čtveřice Finsko, Švédsko, Slovensko a USA. Podívejte se, jaké jsou varianty: Jakého soupeře byste si přáli vy? Hlasujte v anketě!

1. Švédsko
Dost nepravděpodobná varianta. Může nastat pouze v případě, že český tým prohraje s Kanadou a Švédové obsadí ve skupině třetí místo. To by museli výrazně prohrát s Finskem a Američané by si v zápase se Slovenskem museli vylepšit skóre.

2. Finsko
Český tým by musel postoupit z druhého místa, kam by jej odsunula porážka s Kanadou. Finové by si zároveň museli pohoršit na třetí příčku, což se stane v případě, že zítra získají aspoň o bod méně než Američané: buď prohrají a Američané aspoň remizují, nebo získají bod a Američané dva. Při jakékoli výhře nad Švédskem se automaticky českému týmu vyhnou. A naopak českému týmu stačí proti Kanadě získat bod a má jistotu, že Finy ve čtvrtfinále nepotká.

3. USA
Docela pravděpodobná varianta. Český tým vyhraje skupinu (remizuje aspoň s Kanadou) a Američané prohrají se Slovenskem. Nebo Češi podlehnou Kanadě a Američané neprohrají se Slovenskem.

4. Slovensko
Asi nejreálnější možnost. Český tým uhraje aspoň bod s Kanadou a Slováci neporazí USA. Nebo Češi prohrají a Slováci zdolají Američany.

Podívejte se na výsledky osmifinálových skupin a tabulky

Autor:


Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran
Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.

Najdete na iDNES.czmobilní verze