S Málkem přišla také konečně výhra

11 2004
Karlovy Vary - Byl asi zklamaný, kdo čekal od Romana Málka v premiéře za Karlovy Vary bezchybný výkon a nulu. Jinak ovšem ohebný brankář výrazně přispěl k vítězství 5:3, na něž tým čekal osm kol. Když ho mužstvo nejvíc potřebovalo, Málek se tužil. V závěru za stavu 4:3 na čáře roztáhl betony, jak to dovede jen on, a zastavil Ručinského blafák do forhendu.

Po chvíli si domácí vedení pojistili a v hledišti se po delší době zase slavil triumf.

Málkovi připravili dres s oblíbeným číslem 45. Před zápasem dodržel svůj rituál, dopřál si tatranku s kávou. „To je můj tradiční piknik. Po něm vyrážím na led,“ říká.

Jenže nečekal jej snadný křest. Vždyť rozjetý Litvínov v předchozích čtyřech zápasech nasázel soupeřům 25 branek. Málek po propuštění z Magnitogorsku tři týdny v žádném zápase nechytal.

Obzvlášť krušno mu bylo ke konci první třetiny. Během šestnácti vteřin dostal dva góly. V čase 16:29 mu po ledě proklouzla pohotová rána Čalouna. Vzápětí jej překvapivou ranou švihem z poměrně uctivé vzdálenosti překonal Hübl. Do pauzy mu napočítali pouze šest zásahů, měl bídnou úspěšnost 75 procent.

Chvílemi se znuděně protahoval gymnastickými cviky. A pak taková pohroma... Však také po Hüblově trefě zlostně máchl holí.

Příklady svého umění předvedl po přestávce. Kanonýru Čalounovi efektně lapil ránu ze čtyř metrů. Čaloun se k němu následně vrátil a uznale jej poplácal po masce.

Ve 26. minutě pak vyrazil nájezd Ručinského, který unikl v oslabení. Nestačil ještě na bezvadný Čalounův zásah pod horní tyčku. Nicméně v roli zachránce zkroušeného mužstva obstál.

Brankář Roman Málek si svoji premiéru za Karlovy Vary odbyl v utkání s Litvínovem.