Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šampionát začnou Češi proti Švýcarsku

26 2004
Vídeň - Letos zahajovali čeští hokejisté světový šampionát s Lotyšskem, příští rok je jako první soupeř čeká Švýcarsko. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) totiž definitivně schválila program 59. mistrovství světa ve Vídni a Innsbrucku. Úvodní utkání sehrají Češi 1. května v rakouském hlavním městě.

Druhý zápas v základní skupině D odehrají o dva dny později proti Německu a ve čtvrtek 5. května změří síly s Kazachstánem.

Turnaj zahájí v sobotu 30. května ve Vídni duel domácího Rakouska s Ruskem. Kanada začne ve stejný den svou snahu o zisk třetího titulu za sebou proti Lotyšsku. 

Finálový zápas se hraje ve vídeňské Stadthalle v neděli 15. května.
 
Složení skupin:
Skupina A (Vídeň):
Slovensko Rusko, Rakousko, Bělorusko.
Skupina B (Innsbruck): Kanada, USA, Lotyšsko, Slovinsko.
Skupina C (Innsbruck): Švédsko, Finsko, Ukrajina, Dánsko.
Skupina D (Vídeň): Česká republika, Německo, Švýcarsko, Kazachstán.
 
Program MS:
Sobota 30. dubna:
Skupina A:
14:45, Rusko - Rakousko,
20:15, Slovensko - Bělorusko.
Skupina B:
16:15, Lotyšsko - Kanada.
Skupina C:
20:15, Finsko - Dánsko.
 
Neděle 1. května:
Skupina B:
16:15, USA - Slovinsko.
Skupina C:
20:15, Ukrajina - Švédsko.
Skupina D:
16:45, Švýcarsko - Česká republika,
20:15, Německo - Kazachstán.
 
Pondělí 2. května:
Skupina A:
16:15, Slovensko - Rusko,
20:15, Bělorusko - Rakousko.
Skupina C:
16:15, Finsko - Ukrajina,
20:15, Švédsko - Dánsko.
 
Úterý 3. května:
Skupina B:
16:15, Kanada - Slovinsko,
20:15, USA - Lotyšsko.
Skupina D:
16:15, Kazachstán - Švýcarsko,
20:15, Česká republika - Německo.
 
Středa 4. května:
Skupina A:
16:15, Rusko - Bělorusko,
20:15, Rakousko - Slovensko.
Skupina C:
16:15, Dánsko - Ukrajina,
20:15, Švédsko - Finsko.
 
Čtvrtek 5. května:
Skupina B:
16:15, Slovinsko - Lotyšsko,
20:15, Kanada - USA.
Skupina D:
16:15, Česká republika - Kazachstán,
20:15, Německo - Švýcarsko.
 
Pátek 6. května:
O udržení:
16:15, 4D - 4A (Vídeň),
       4B - 4C (Innsbruck).
Osmifinále:
Skupina E (Vídeň):
20:15, 2A - 2D.
Skupina F (Innsbruck):
20:15, 2B - 2C.
 
Sobota 7. května:
Osmifinále:
Skupina E (Vídeň):
15:00, 3A - 3D,
20:15, 1A - 1D.
Skupina F (Innsbruck):
16:15, 3B - 3C,
20:15, 1B - 1C.
 
Neděle 8. května:
O udržení (Innsbruck):
12:15, 4C - 4A.
Osmifinále:
Skupina E (Vídeň):
16:15, 1A - 2D,
20:15, 1D - 2A.
Skupina F (Innsbruck):
16:15, 1B - 2C,
20:15, 1C - 2B.
 
Pondělí 9. května:
O udržení (Innsbruck):
12:15, 4B - 4D.
Osmifinále:
Skupina E (Vídeň):
16:15, 2A - 3D,
20:15, 2D - 3A.
Skupina F (Innsbruck):
16:15, 2B - 3C,
20:15, 2C - 3B.
 
Úterý 10. května:
O udržení (Innsbruck):
12:15, 4D - 4C.
Osmifinále:
Skupina E (Vídeň):
16:15, 3D - 1A,
20:15, 1D - 3A.
Skupina F (Innsbruck):
16:15, 3C - 1B,
20:15, 1C - 3B.
 
Středa 11. května:
O udržení (Innsbruck):
20:15, 4A - 4B.
 
Čtvrtek 12. května:
16:15, čtvrtfinále (Vídeň),
       čtvrtfinále (Innsbruck),
20:15, čtvrtfinále (Vídeň),
       čtvrtfinále (Innsbruck).
 
Sobota 14. května:
16:15, semifinále (Vídeň),
20:15, semifinále (Vídeň).
 
Neděle 15. května:
16:15, o 3. místo (Vídeň).
20:15, finále (Vídeň).
Pozn.: Pokud Rakousko postoupí do čtvrtfinále a semifinále, bude hrát večerní zápasy.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze