Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf Komety před finále: Je neuvěřitelné, že pohár zůstane na Moravě

Libor Zábranský na střídačce Komety Brno | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

16 2014
Pravidelně vyprodaný stadion, nejlepší umístění v základní části a nyní i postup do extraligového finále. Hokejová Kometa zažívá nejlepší sezonu v novodobých dějinách klubu. A brněnský šéf Libor Zábranský sní o trofeji pro mistra.

Stál v pozadí, když Kometa postoupila přes Plzeň do semifinále play-off. Nemával divákům z ledu. Nevydával žádná prohlášení, když při vyhecovaných bitvách jeho Komety s pražskou Spartou padala ostrá slova a mluvilo se o nevraživosti.

A bokem zůstal i po pondělním zápase v Praze, který rozhodl o tom, že brněnská Kometa si po roční odmlce opět zahraje extraligové finále. "Jsem majitel a generální manažer a na ledě nemám co dělat," říká klubový šéf Libor Zábranský.
"Ctím určité zákonitosti šatny a hokeje. Pokud bych tam šel, tak jedině pro pohár."

Podobně jste mluvil i po čtvrtfinále, cíle se tedy nemění?
To už jsem řekl v říjnu 2004, když jsem kupoval prvních deset procent akcií v klubu. Na tom se nic nezměnilo, i když už to je skoro deset let.

A nyní jste hodně blízko. Za tři roky čeká Kometu druhé finále.
Myslím, že je úžasné, co se tady za ty roky odvedlo. Ale to ocení až historie, jak jsme tu práci dělali. Je to strašně dlouhá sportovní i manažerská cesta. I mládež udělala obrovský krok vpřed.

Libor Zábranský
Libor Zábranský na střídačce brněnské Komety při utkání ve Vítkovicích.
Libor Zábranský na střídačce Komety Brno

Takže už teď jste spokojený?
To ano, ale nejspokojenější budu, až zvednu pohár nad hlavu.

Aby Brno mohlo dál žít hokejový sen, museli jste vyřadit v semifinále Spartu, jak se vám série líbila?
Mám obrovskou výhodu, že jsem dva roky hrál za Spartu a nestydím se za to. Považuji ji za velkoklub. Vím, pod jakým tlakem jsou kluci, co mají esko na prsou. Po sportovní stránce je mi Sparty až trochu líto.

Vážně? A co říkáte mediálním přestřelkám a rivalitou mezi sparťany a Kometou?
Vnímal jsem to. Díval jsem se na to s nadhledem a jsem strašně rád, že vedení obou klubů zůstalo bez emocí. To prostě k play-off patří. Média i hokej to potřebují. Zažil jsem tolik, že to vůbec neřeším, a lidé se tím baví.

A co brněnská kritika rozhodčích?
Nechalo mě to klidným. Moc dobře si pamatuju, jak jsme nadávali na rozhodčí, že nás zařezávají proto, že hrajeme proti Spartě.
A teď bylo zajímavé sledovat to z druhé strany.

Libor Zábranský

Těšíte se na moravské finále se Zlínem?
Je neuvěřitelné, že pohár zůstane na Moravě. Mám obrovský respekt ke zlínskému hokeji, i jak tam pracují s mládeží. Chtěl bych, aby nerozhodli diváci a emoce. Jen chci, aby si to všichni užili.

Můžete si díky finálové účasti ekonomicky pomoct?
Je to dvousečné. Máte příjmy ze vstupenek, ale stoupají náklady. S organizací zápasu, marketingem, hráčskými prémiemi. Nevidím tam velký posun, že bychom si mohli říct, že finále nám vykompenzovalo ztrátu dlouhodobého partnera (hazardní společnost Kajot - pozn. red.).

Rozhodně ale na postupu neproděláte, ne?
To ne. Doufám, že se hlavně zvýší povědomí o tom, jak je Kometa pro město a region důležitá. Pevně věřím tomu, že do budoucna najdeme společný způsob, jak bude Kometa v hale fungovat dál.

Může to pomoct ve shánění nových sponzorů?
Jakýkoliv úspěch je pozitivní, abyste jednali dál. Druhá věc jsou možnosti regionu a města. Jsme tu docela dlouho a víme, že nám díky finále zničehonic nepřibude dvacet nových partnerů.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze