Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šef Mountfieldu: Hokejový klub se z Českých Budějovic stěhovat nebude

Z Českých Budějovic prý extraligový hokej rozhodně nezmizí | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

25 2008
Samé zaručené informace. Kolují mezi fanoušky a jsou čím dál zaručenější. Jsou určitě z nejlepších zdrojů a od nejvíce informovaných lidí, které ale nikdo nejmenuje. HC Mountfield se nepovedla první polovina základní části extraligy ani Liga mistrů. A mezi lidmi se o to více šíří zvěsti: Majitelé společnosti Mountfield chtějí jít jinam.

Mužstvo je jejich a vezmou si ho s sebou. Trenér mužstva Ernest Bokroš u nich má protekci, proto ho neodvolali. Jak to tedy je? Na otázky MF DNES písemně odpověděl majoritní vlastník společnosti Mountfield Ivan Drbohlav.

Je pravda, že společnost Mountfield jedná o odchodu z českobudějovického hokeje?
Naše společnost Mountfield zažila v našem hokejovém klubu dvě velmi úspěšné sezony v základní části extraligy. Nemíníme nyní, když se nám nedaří, něco vzdávat.

Společnost Mountfield je majoritním akcionářem, téměř stoprocentním vlastnictvím hokejového klubu. Kolik korun vůbec investuje v této sezoně?
To je další důvod, proč chceme zůstat. Ukažte mi v nynější celoevropské finanční ekonomické krizi firmu, která by měla tak ráda hokej jako my a byla by schopna pro tuto sezonu dát více než 48 milionů korun. A to nejen jako majitel, ale i jako silný generální partner. Takže odpověď na otázku je, že o odchodu z Českých Budějovic neuvažujeme a těšíme se na dobu, kdy se nám zase začne dařit.

Víte o tom, že ve verzi o odchodu společnosti Mountfield je Brno, kde se má rekonstruovat hala Rondo? Navíc zde v budoucnosti zvažují postavit velkou multifunkční halu.
Z odpovědi na první otázku je zřejmé, že do Brna neodcházíme.

Slyšel jste o tom, že jako majoritní vlastník klubu si má společnost Mountfield vzít na cestu jinam i celý kádr hráčů z Českých Budějovic? Můžete se k tomu vyjádřit?
Opět: Nikam neodcházíme, a proto bude HC Mountfield dál hrát v Českých Budějovicích.

Hovoří se i o fúzi českobudějovického hokeje s brněnskou Kometou. Můžete k tomu něco říci?
Žádná fúze s Kometou, ale ani s nikým jiným nepřichází v úvahu. Co přichází v úvahu, je, že bychom chtěli začít spolupráci s dalším klubem v nižší soutěži a vytvořit si tam to, čemu říkám farma neboli líheň kvalitních extraligových hráčů.

Zasahujete jako majoritní majitel společnosti Mountfield do chodu klubu? Jak výrazně a v jakých oblastech? Hodnotíte sportovní stránku v klubu?
Přestože jsem majoritním vlastníkem firmy Mountfield, nejsem a ani z časových důvodů nemohu být v představenstvu hokejového klubu. Na druhou stranu potvrzuji, že velmi úzce s představenstvem HC spolupracuji. V minulých letech jsem se s ním věnoval hlavně ekonomickým problémům klubu. Zejména jsem představenstvu pomáhal s vytvářením pravidel pro stanovení pořádku v klubu, což považuji pro jakýkoliv podnik s obratem 120 milionů korun za mimořádně důležité.

Můžete se vyjádřit k angažování trenéra Bokroše?
Ernest Bokroš má za sebou patnáctiletou mimořádně úspěšnou trenérskou kariéru. Nyní tak úspěšný není. Žádný trenér není považovaný za úspěšného, když je klub na předposledním místě.

V Českých Budějovicích se hovoří i o tom, že má trenér Bokroš příbuzenský vztah k někomu ze společnosti Mountfield. Je to pravda?
Trenér Ernest Bokroš nemá žádný příbuzenský vztah k nikomu ze společnosti Mountfield.

Jakou formou se informujete o práci v klubu? Například jaké informace máte o celkové činnosti hlavního trenéra pana Bokroše?
O práci v klubu mě informují trenér Bokroš, sportovní manažer Látal, generální manažer pan Joun a hlavně všichni členové představenstva našeho hokejového klubu. Co se týče trenéra Bokroše, já i všichni uvedení pánové posuzujeme také to, jaké problémy zdědil a jaké problémy se ukazují v nynější době.

Jak řešíte nebo jak chcete dál řešit současnou situaci v mužstvu HC Mountfield?
Každý týden jsem zván a také chodím na představenstvo hokejového klubu. Mluvíme o hráčích, trenérech i o práci jejich nadřízených. Například na příštím představenstvu 25. listopadu budeme řešit i budoucnost - to je, jak se připravovat na příští sezonu.

Můžete k tomu sdělit více?
Je zřejmé, že se chceme soustředit na posilování hráčské základny a to jak z hlediska počtu, tak kvality. Dosud jsme nakupovali pouze kvalitní hráče za 2 až 3 miliony korun. Nyní se chceme soustředit také na získávání hráčů, jejichž sportovní éra teprve začíná. S tím, že cena těchto hráčů bude pochopitelně nižší a v našem klubu se teprve hvězdami stanou. Zároveň diskutujeme, jak vytvořit vlastní hráčskou farmu. Zde asi vznikly ty fámy, že plánujeme jít někam jinam.

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze