Šindel s Fardou se uvedli bez vítězství

16 2001
Praha - Bez vítězství se v hokejové extralize předvedli noví trenéří. O trochu úspěšnější byl ale kouč Jaromír Šindel, jenž ve 22. kole dovedl trápící se Kladno k remíze se Vsetínem. Richard Farda držel s Plzní naději na vyrovnaný výsledek s Pardubicemi do 58. minuty, potom ale využil zmatku v obraně útočník Rolínek a dovedl hosty k vítězství 3:2. Pardubice se tak vyhouply do čela tabulky, už v sobotu je ale z prvního místa může znovu sesadit Zlín, jenž dohrává zápas s Třincem.Utkání Plzeň - Pardubice a Sparta - Slavie jsme sledovali v on-line reportáži

Hokejistům Havířova extraligové přestávka, v níž triumfovali na turnaji v Maďarsku, prospěla. Před domácími fanoušky si poradili s Litvínovem 4:1, a připravili tak soupeři pátou porážku v řadě. Litvínov doplatil na zoufalé začátky třetin, kdy třikrát inkasoval. Obratu nepomohly ani dvě posily, obránce Kuntoš a útočník Zdráhal, který do Litvínova přišel před týdnem právě z Havířova.

Kladno, které poprvé vedl ze střídačky trenér Jaromír Šindel, remizovalo ve Vsetíně 2:2. Domácí si vynutili prodloužení až dvě minuty před koncem základní hrací doby, kdy vyrovnal Vaic.  Oba celky naskočily do zápasu v obměněných sestavách a s posilami. Na pravém křídle první formace si premiéru ve vsetínském dresu odbyl Martin Kotásek z Nitry, ve druhé obranné dvojici Kladna naskočil Pavel Skrbek.

V Plzni se vrátili k osvědčenému předzápasovému rituálu, kdy se hráči hrnuli na led za zvuků oblíbené skladby od  Johanna Strausse. Proti Pardubicím se hráči pod vedením nového kouče Richarda Fardy srdnatě bili, od remízy je dělily dvě minuty.  Defnitivní ránu jim ale zasadil Rolínek, jenž využil rozháranosti domácí defenzivy.

"Ale jinak jsem s výkonem hráčů spokojený, až na tu ubohou koncovku," komentoval utkání Farda. "Také jsme možná doplatili na špatný začátek, to bylo z naší strany hodně ustrašené."

Až gól útočníka Urama čtyři minuty před koncem rozhodl o vítězství Znojmo nad Vítkovicemi 3:2.  Slovenský útočník tak využil možná jediného zaváhání reprezentačního brankáře Jiřího Trvaje, který byl jinak velkou oporou. Výtečně se dařilo i jeho protějškovi Oldřichu Svobodovi v brance Znojma, jenž spoluhráče podržel především v závěru.

"Burger potvrdil dvěma nahrávkami, že je velmi kvalitní hokejista," řekl vítkovický kouč Alois Hadamczik o nové posile týmu, jenž přišla ze Vsetína.

Karlovy Vary nenavázaly na výkony před reprezentační přestávkou a prohrály doma s Českými Budějovicemi 0:4, když o výsledku rozhodla prostřední část hry. V té Jihočeši vstřelili všechny své branky. Hostující brankář Mařík zároveň poprvé v sezóně udržel čisté konto.

I druhé pražské derby v tomto ročníku extraligy vyhráli hokejisté Sparty, kteří v domácím prostředí porazili Slavii 2:1. Výhru zařídily góly Václava Nováka a Martina Chabady, za hosty pouze snížil Jan Hejda. Byl to hokej bez většího počtu šancí, šlo spíše o urputný boj.

Zde se podívejte na shnrnutí po třetinách

Výsledky 22. kola hokejové extraligy:

Havířov - Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
3. D. Kysela (Javín), 22. Vala (Korhoň), 39. Bacul (Eiselt, Javín), 42. Korhoň (Pohorelec) - 24. Hruška. Rozhodčí: Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2165.
Sestavy:
Havířov: Cagaš - Javín, D. Kysela, Luža, Černošek, Pavlas, Rimmel - Kropáč, Bacul, Eiselt - Pohorelec, Vala, Korhoň - Rousek, Radek Procházka, D. Boháč.
Litvínov: Pinc - Poživil, P. Pospíšil, Gýna, M. Nosek, Kuntoš, Kroupa - Zdráhal, Oliverius, Kubinčák - Hruška, M. Filip (42. Lezo), Klíma (42. Riečičiar) - Jíra, Zuziak, Kotrla.

Hlasy trenérů po utkání:
Ivo Peštuka (Havířov): "Divák si musel přijít na své. Pro nás trenéry na střídačkách, to už bylo horší. Útoky se valily ze strany na strany, šancí před oběma brankami bylo dost, ale my byli v koncovce důraznější. Výhra je pro nás velmi důležitá."
Vladimír Kýhos (Litvínov): "Rozhodly začátky třetin. V každé části jsme inkasovali a na gól jsme vyjma druhého dějství nedokázali odpovědět. Jinak byl zápas vyrovnaný, místy až příliš rozkouskovaný zbytečným vylučováním. Po čtvrtém gólu jsme se utkání snažili zvrátit, ale chyběly nám už síly."

Karlovy Vary - České Budějovice 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
23. Šimánek (J. Novotný), 30. Bartoš (Nedoma, Rob), 38. Rob (Bartoš, Zubíček), 38. Brož (J. Novotný). Rozhodčí: Minář - Pospíšil, Chytil. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3450.
Sestavy:
Karlovy Vary:
Franěk - Hlavačka, Špelda, P. Punčochář, Mádl, Dobroň, Zíb - Balázs, Alinč, Bednařík - J. Kopecký (21. Moskal), Pavliš, Němčický - J. Štefanka, Kverka, Kraus, od 41. Domin, Košťál.
České Budějovice: Mařík - Čierny, Vaněček, Nedoma, Zubíček, R. Suchánek, Krajíček - Sailer, Kořínek, Štrba - Rob, Horák, Bartoš - Brož, J. Novotný, Šimánek - Vondrka, Michálek, Hřebejk.

Marek Sýkora (Karlovy Vary):
"Výše porážky je krutá, protože jsme nastřelili několikrát tyč. Zápas vizuálně nebyl tak jasný jak ukazuje výsledek. Předvedli jsme nešikovnost a Budějovice naopak šikovnost v útočném pásmu."
Jaroslav Jágr (České Budějovice): "Báli jsme se přestávky, protože jsme věděli, že Karlovy Vary se budou velmi dobře připravovat. To se také potvrdilo. Rozhodující bylo, kdo dá první branku. Povedlo se to nám a chtěl bych pochválit brankáře Maříka za jeho první nulu v sezóně. Po druhé třetině se nám podařilo dobrou defenzívou utkání dotáhnout do zdárného konce."

Vsetín - Kladno 2:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
25. Demel (Vaic), 58. Vaic - 2. Skuhravý (L. Svoboda, Geffert), 24. Skuhravý (Geffert, L. Svoboda). Rozhodčí: Souček - Bláha, Šatava. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:0. Diváci: 3010.
Sestavy:
Vsetín:
Biegl - Němec (41. Vašut), Štrbák, Kuboš (41. Spitzer), Hriňa, Polák, Šafařík - Kotásek, Vlach, Demel - Veselý, Hudler, Streit (21. Vampola) - Kucharczyk, Vaic, Sochor (41. P. Beránek).
Kladno: Orct - Kruliš, Dlouhý, Kříž, Skrbek, Skuhrovec, D. Patera - R. Kysela, Hořava, Klimt - L. Svoboda, Skuhravý, Geffert - Havel, L. Vlček, Plekanec, od 21. navíc Horna, Ibl, P. Sedlák.

Zdislav Tabara (Vsetín):
"Za bod jsme vděční. Dostali jsme rychle první gól a tým pak hrál pod tlakem. Nedokázali jsme se prosadit při hře jednoho proti jednomu. Naše přesilovky byly platonické, bez výrazné střelby.
Jaromír Šindel (Kladno): "Vzhledem k vývoji utkání jsme trochu zklamaní, že jsme neodvezli tři body. Měli jsme více jasných šancí, domácí naopak místy větší převahu."

Znojmo - Vítkovice 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
5. Pazourek (Barus), 42. Heš (Pazourek), 56. Uram (Haman) - 21. Moravec (Burger), 45. M. Tomášek (Burger, Selingr). Rozhodčí: Turčan - Caban, Unzeitig. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 5200.
Sestavy:
Znojmo:
O. Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Benák, Heš, Klimeš, Holík - Plášek, Pucher, Vorel - Plch, Haman, Uram - Milan Procházka, Pazourek, Barus - V. Král, Folta, Mařák.
Vítkovice: Trvaj - Philipp, Chmedlíř, Jurečka, Galvas, Výtisk, Zápotočný - I. Padělek, Burger, Moravec - Kaděra, Štraub, Melenovský - Irgl, Ivan, Pavelek - M. Tomášek, A. Padělek, Selingr.

Hlasy trenérů po utkání
Milan Kastner (Znojmo):
"V úvodu byla na našem výkonu znát herní pauza, naopak Vítkovice byly po pohárovém zápase rozehrané. V první třetině jsme se dostali pod tlak, ale měli jsme štěstí, že jsme hned z první větší příležitosti dali branku. V rozhodujících chvílích nás podržel brankář Oldřich Svoboda."
Alois Hadamczik (Vítkovice):" Začali jsme velice dobře, s utkáním jsem spokojen, pouze jsme dali málo gólů a utekl nám závěr, kdy jsme se dostali pod tlak. Prohráli jsme i proto, že Moravec nedokázal svou šanci v samotném závěru proměnit. Burger potvrdil dvěma nahrávkami, že je velmi kvalitní hokejista."

Plzeň - Pardubice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 37. Mazanec (Řezníček), 41. Dvořák (Andrašovský J. Straka)- 24. Lubina (T. Blažek, A. Novotný), 45. S. Procházka (D. Pospíšil, M. Duben), 59. Rolínek (D. Pospíšil, S. Procházka). Rozhodčí: Bolina - Hauser, Sichrovský. Vyloučení:
10:8, navíc M. Sýkora (Pardubice) 5 min a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 6714.
Sestavy:
Plzeň: Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Švík, M. Straka, Sedlák - Duda, Voskár, Volák.
Pardubice: A. Svoboda - Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora (5. A. Novotný), Mudroch, M. Duben, Malinský - Tvrdík, Janecký, Mikeska - J. Kudrna, T. Blažek, Lubina - Rolínek, D. Pospíšil, S. Procházka

Richard Farda (Plzeň):
"S výkonem hráčů jsem spokojen. Byli jsme však velice nervózní, z čehož plynula naše špatná koncovka, která znamenala ztrátu ligových bodů."
Josef Paleček (Pardubice): "Bylo to kvalitní utkání, rychlé a tvrdé, my jsme si přijeli pro bod a se štěstím jsme odvezli tři."

Sparta - Slavia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
10. V. Novák, 27. Chabada (Kratěna, Broš) - 29. Hejda (Antoš). Rozhodčí: Rejthar - Kostka, Český. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 7392. Sestavy:
Sparta: Bříza - Jan Hanzlík, Srdínko, Ptáček, Jiruš, Hamr, Šrek - Kratěna, Broš, Chabada - Zelenka, J. Hlinka, Žemlička - Tomík, V. Novák, Bělohlav.
Slavia: Málek - Kadlec, Hejda, J. Novák, Snopek, P. Martínek, F. Štefanka - Ujčík, Branda, Hübl - Tomica, Čermák, Sup - Míka, Steiner, Antoš - Klobouček, Z. Novák, Šaffer.

Václav Sýkora (Sparta):
"Chtěli jsme zopakovat dobrý výkon z domácího poháru. Vyšla nám první třetina, dostali jsme se do  vedení, což bylo hodně důležité. Mohli jsme náskok ale ještě pojistit a to se nám nepovedlo. Závěrečná třetina byla hodně
dramatická, ale my jsme bojovali až do poslední vteřiny."
Vladimír Růžička (Slavia): "Potvrdilo se, že má Sparta dobré první třetiny. Ve třetí části jsme měli šance, ale nedařilo se nám v přesilových hrách. Hráli jsme pět na tři nebo pět na čtyři, ale pořádně jsme se nedostali ani do pásma. Hlavně to rozhodlo.
Roman Málek podal vynikající výkon a věří, že mu to vydrží."