Utkání skončilo, český tým vyhrál v úvodním zápase MS zaslouženě 5:1
59:43
Tvrdý běloruský obránce Salej atakoval Hniličku a konflikt končí drobnou šarvátkou. Na trestnou lavici odcházejí čtyři hráči.
58:00
Norimberská hala aplauduje českému týmu. Utkání se dohrává v pohodě, o výsledku je dávno rozhodnuto.
54:39
Tomajko přihrál od modré strany kolmo Výbornému, ten udělal Mezinovi kličku a zasunul puk do odkryté branky - 5:1
52:57
Vlasák vyslal nenápadnou střelu na Mezinovu branku, gólman ji podcenil a puk skončil v brance - 4:1.
52:00
Patera hraje skvěle v útočném pásmu a zásobuje své spoluhráče výtečnými přihrávkami, gól však nepadl.
49:14
Ručinský v oslabení přebruslil běloruskou obranu, jel sám na Mezina, ale pokus o blafák mu nevyšel.
48:58
Kubina u branky fauloval Chmyla, další přesilovka Bělorusů.
47:35
Patera v obtížné pozici skvěle přihrál od zadního mantinelu Moravcovi, ten však akci nedokázal gólově ukončit.
46:25
Reichelova a po ní také Dopitova řada přitlačili v přesilové hře soupeře pod tlak, při brankáři Mezinovi stálo několikrát mimořádné štěstí.
44:25
Žurik svým faulem na Dvořáka nabídl českému mužstvu další možnost přesilové hry.
44:13
Česká obrana dala příliš prostoru D. Pankovovi, Hnilička s jeho střelou neměl problémy.
40:58
Dvořák tak dlouho motal obráncům Běloruska hlavy, až jej faulem zastavil V. Pankov.
40:01
Začala poslední třetina.
Výsledky dalších zápasů: Německo - Švýcarsko 3:1 (konečný stav), Kanada - Norsko 4:0 (po II. třetině).
40:00
Třemi góly pěti minut český tým ve druhé třetině otočil stav zápasu a po zásluze vede 3:1.
39:40
Dopita zpoza branky fotbalovou "placírkou" přiťukl puk Výbornému, ten však byl při šanci sražen na led.
36:56
Procházka se prosmýkl běloruskou obranou a nebezpečně pálil na Mezina.
33:19
Hnilička bravurně holí zlikvidoval šanci Kalužného.
31:52
Ručinský je vyloučen za krosček.
31:00
Dvořák se neprosadil před běloruskou branku a odjel s bolestivou grimasou na střídačku. Při souboji si narazil žebra.
28:08
Další obrovské šance měli Výborný a Martínek.
27:22
První útok se také dokázal prosadit: Reichel přihrál Ručinskému a ten střelou k tyči přidal třetí gól - 3:1.
26:50
Česká přesilovka záhy končí, na trestnou lavici odchází Kubina za krosček.
26:29
Běloruský obránce Kopat byl za držení hole vyloučen.
25:26
Paterova řada rozebrala dokonale běloruskou obranu, Procházka dostal Paterovu přihrávku od zadního mantinelu a podruhé překonal Mezina - 2:1.
22:53
Čajánek v oslabení vystihl špatnou přihrávku soupeře, ujel po levé straně a střelou z místa kruhu pro vhazování zaskočil gólmana Mezina - 1:1.
21:41
Martínek zbytečně fauloval Kovaljova a český tým bude hrát druhé oslabení.
20:01
Začala druhá třetina, hned v jejím úvodu prověřil Ručinský pohotovou střelou Mezina.