VYROVNÁNO. Kanadští hokejisté oslavují vstřelený gól Joela Warda v utkání proti

VYROVNÁNO. Kanadští hokejisté oslavují vstřelený gól Joela Warda v utkání proti Slovensku. | foto: AP

Slováci sahali proti Kanadě na body, v závěru však odpadli

• 387
Dobrý začátek, horší konec. Hokejisté Slovenska také v druhém utkání mistrovství světa v Minsku sehráli s favoritem vyrovnanou partii, na výhru však jejich horlivost znovu nestačila. Kanadě, která úspěšně smyla ostudu z páteční porážky s Francií, podlehli po gólech v závěru zápasu 1:4.

Obě mužstva nastoupila po 24 hodinách ke svému druhému zápasu na šampionátu a rychle utvrdila fanoušky v prvním dojmu, který si vytvořili po pátečním programu.

Slováci předváděli nebojácný hokej se spolehlivým hlídačem Lacem v brankovišti, matní Kanaďané zase obtížně hledali střeleckou formu.

On-line reportáž

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Hokejová velmoc, která přivezla do Minsku mladý výběr bez velkých hvězd, zlomila odpor Vůjtkova výběru až v samém závěru napínavého utkání. Před tím do posledních minut bránila hubené vedení 2:1.

Velkou překážkou pro kanadské střelce byl opět výtečný brankář Ján Laco.

Už ve 3. minutě zlikvidoval velkou šanci Huberdeaua. Kanada měla v první třetině třikrát výhodu přesilové hry, jenže ani jednou se neprosadila. Slováci dostali stejnou příležitost v další části hry a třetí početní výhodou na rozdíl od soupeře nepohrdli.

V 33. minutě se trefil Karol Sloboda, který i díky dobrému clonění Šatana propálil brankáře Scrivense střelou od modré čáry. Kanaďané však brzy vyrovnali z podobné situace. Garrisonovu střelu od modré čáry lehce tečoval Ward a puk proletěl pod Lacovou rukou do sítě.

Ve 45. minutě nejprve zámořští hráči trefili zásluhou Monahana tyč, o dvě minuty později se však už poprvé v utkání dostali do vedení.

I díky špatnému střídání překonal Laca prudkým švihem Hodgson. "Až do té doby jsme hráli dobře, ale pak jsme bohužel udělali tuhle chybu při střídání a Kanada toho využila," litoval kiksu asistent trenéra Peter Oremus.

Slováci se urputně snažili vyrovnat, ale v závěru po individuálních chybách ještě dvakrát sami inkasovali. "Kanaďané měli na konci více sil než my a přehráli nás. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme v pátek hráli později, ale byli důraznější a lépe bruslili," řekl obránce Karol Sloboda slovenským novinářům.

Kanada - Slovensko 4:1

Branky a nahrávky: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Garrison, Kadri), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward (Burrows, Myers) - 33. Sloboda (Miklík). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Olenin (Rus.) - Puolakka, Suominen (oba Fin.) Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0.

Kanada: Scrivens - Coburn, Myers, Bieksa, Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly - Schenn, Burrows, MacKinnon - Turris, Read, Chimera - Hodgson, Brouwer, Kadri - Monahan, Ward, Scheifele. Trenér: Dave Tippett.

Slovensko: Laco - Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Čerešňák, Švarný, Valach, Brejčák - Šatan, Hrivík, Nagy - Miklík, Marcinko, Tybor - Pánik, Viedenský, Tatar - Skokan, Šťastný, Mikúš - od 41. navíc Réway. Trenér: Vladimír Vůjtek st.