Skupina Východ stále nemá vítěze

9 2008
Praha - Východní skupina první hokejové ligy nezná kolo před koncem základní části vítěze. Stále vedoucí Olomouc i Kometa Brno, která je o pouhý bod zpět, ve 43. kole zvítězily. Olomouc vyhrála na ledě Jihlavy, brněnský tým v Ostravě. Postup do předkola vyřazovací fáze si zajistili hráči Třebíče.

Skupina Východ

Jihlava - Olomouc 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Dukla hrála o šanci zahájit play off doma, ale nepodařilo se jí to. Doplatila na špatnou koncovku, když Hradecký s Hanzalem neproměnili sólové nájezdy, Krupka trefil tyč a Ficenc ve dvojnásobné přesilovce nedopravil puk do prázdné brány. To hosté byli daleko produktivnější. Do vedení je tečovaným nahozením dostal v přesilovce Vyrůbalík, ve třetí třetině přibyly ještě dvě trefy.

Naději se Dukla snažila vykřesat při přesilovce tři minuty před koncem, kdy odvolala brankáře, při náporu ale Ficenc nastřelil hostujícího hráče a puk se odrazil přímo k volnému Ministrovi, který do prázdné brány potvrdil olomoucké vedení ve skupině Východ.

Branky: 28. Vyrůbalík, 46. Žajgla, 59. Ministr. Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1805.

Třebíč - Havířov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Třebíčští v sestavě i s plzeňským útočníkem Markem Lašem si dokázali těsnou výhrou zajistit kolo před koncem základní části postup do předkola prvoligového play-off.

Hosté předvedli v posledních minutách zlepšený výkon, ale ani závěrečná power play vyrovnání nepřinesla. Všechny branky dnešního duelu padly v přesilovkách.

Branky: 25. Laš, 32. Sedláček - 31. Hulva. Rozhodčí: Würtherle - Guth, Rittich. Vyloučení 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1750.

Ostrava - Kometa Brno 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Až od druhé třetiny mělo utkání očekávaný průběh a Kometa brankami Baruse a Dlouhého otočila skóre. V úvodních deseti minutách závěrečné třetiny padly celkem čtyři góly. Nejprve hosté odskočili na rozdíl tří branek zásluhou Baruse a Vondráčka, poté domácí snížili brankou Gelačáka a o chvíli později hosté zasadili pátou ránu zásluhou Moravy.

Do zápasu nakonec naskočil také dorostenecký gólman Andreas Kubáň, který již kotouč zpoza svých zad lovit nemusel. Kometa Brno tak má stále šanci vyhrát východní část první ligy.

Branky: 6. Holuša, 48. Gelačák - 21. a 41. Barus, 24. Dlouhý, 46. Vondráček, 51. Morava. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:6, navíc Štěpánek (Ostrava), Protivný (Brno) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 950.

Šumperk - Prostějov 5:4 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0) po nájezdech
Prostějovští před utkáním živili naději na play-off, potřebovali ale zvítězit. Domácí Šumperk v utkání ani jednou nevedl, přesto se nakonec radoval z výhry. Prostějov musí zpytovat svědomí, podobně zahodil i poslední duel se Šumperkem na svém ledě.

Ve velmi bojovném utkání Šumperk opět dlouho hledal dobrou koncovku a k vyrovnání necelé tři minuty před koncem mu pomohla veliká nedisciplinovanost hostů. Ti museli po opravdu zbytečných faulech do tří, za což zaplatili. V prodloužení mohl rozhodnout šumperský Meluzín, v nájezdech pak z hostů uspěl jen Pšurný, z domácích Kovář a Antonovič.

Branky: 8. Antonovič, 16. Osina, 26. Ambruz, 58. Galvas - 5. a 39. Kotásek, 10. Pecha, 21. Pavelek, rozhodující nájezd Antonovič. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 12:12, navíc Vymazal (Prostějov) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1300.

Skupina Západ

Chomutov - Hradec Králové 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)
Chomutov se ujal vedení už po 15 vteřinách a v první třetině si vytvořil permanentní tlak, ze kterého vstřelil další tři góly. Stejný start jako domácím se ve druhé třetině povedl i hostům, po 49 vteřinách z přesilovky snížil Volráb a trochu chomutovský nápor otupil.

Domácí byli i tak aktivnější a za záda gólmana Duška, který v první přestávce v hradecké bráně nahradil Koutského, poslali puk do konce druhé třetiny dvakrát. Vysokou porážku Východočechů završil ve 48. minutě dokonce gól v jejich početní výhodě.

Branky: 1. Polodna, 5. Bombic, 11. Gálik, 20. Boušek, 29. Mikšovic, 40. Jíra, 48. Tauš - 21. Volráb. Rozhodčí: Hodek - Mašek, Vitík. Vyloučení: 9:8, navíc Ťupa (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620.

Vrchlabí - Kadaň 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Domácí Vrchlabí se dostalo do vedení po deseti minutách díky využité přesilovce. Ve druhém dějství začali oba týmy hrát mnohem aktivněji než v úvodu utkání a Vrchlabí zásluhou Přeučila, Pajiče a Gengela vsítilo další tři branky a před třetí částí bylo takřka rozhodnuto.

Kadaňští se sice pokusili o zvrat, ve 46. minutě snížil Pražák, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí dali zásluhou Horčičky pátou branku a v 59. minutě upravil Volek na konečných 6:1.

Branky: 10. Tvrdek, 22. Přeučil, 27. Pajič, 33. Gengel, 54. Horčička, 59. Volek - 46. Pražák. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7, navíc Přeučil, Beck (oba Vrchlabí) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 1594.

Beroun - Havlíčkův Brod 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Hokejisté Berouna porazili v předposledním kole základní části první ligy hosty z Havlíčkova Brodu 5:2, přestože ve čtvrté minutě prohrávali už 0:2. Těsně po polovině utkání ale Medvědi vyrovnali a ve třetí třetině proměnili stále výraznější převahu v dokonalý obrat.

Beroun uhrál proti jistému účastníkovi play off poprvé v sezoně body, ale i tak jej čeká boj o udržení v soutěži.

Branky: 12. Braniš, 32. Tvrzník, 44. Kupec, 56. Frolík, 57. Šinágl - 1. Dušátko, 4. Třetina. Rozhodčí: R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 900.

Most - Mladá Boleslav 2:3 (0:0,1:0, 1:2 - 0:0) po nájezdech
Po bezbrankové úvodní třetině, otevřel skóre zápasu těsně před jeho polovinou pohotovou střelou po vhazování Postl. Další branky podaly až v závěrečné třetině. V přesilovce vyrovnal Handlovský a z následného protiútoku získal vedení pro domácí Poživil.

V 54. minutě bylo opět vyrovnáno po tvrdé střele Kolafy. Závěrečné minuty třetí třetiny ani dramatické pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. O druhém prémiovém bodu pro Mladou Boleslav rozhodl ve třetí sérii zkušený útočník Král.

Branky: 29. Postl, 51. Poživil - 50. Handlovský , 54. Kolafa, rozhodující sam. nájezd Král. Rozhodčí: Kubeš - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 502.