Šlágr kola v první lize vyhráli hokejisté Ústí

22 2004
Praha - Skvělá návštěva extraligových parametrů - šest tisíc diváků - sledovala šlágr 35. kola první ligy hokejistů mezi Ústím nad Labem a favorizovanými Českými Budějovicemi. K radosti domácího publika zůstaly všechny tři body doma. Po výhře 2:1 ztrácí Ústí na vedoucí Jihočechy pouhý bod.

Ústí nad Labem - České Budějovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
V zápase extraligové úrovně začali Ústečtí náporem, ale brankář Turek si dokázal s jejich střelami poradit. Kapituloval až v 19. minutě po pohotovém pokusu litvínovské posily Jana Čalouna, který využil přesilovku.

V druhé třetině zvýšili Jihočeši útočnou aktivitu a neobsazený Květoň v 25. minutě překonal bekhendovou střelou Sáblíka. O osm minut později dostal ústecký obránce Kočí při návratu z trestné lavice nádhernou přihrávku od Štěpánka a po sólu prostřelil Turka.

V závěrečné třetině zápas gradoval. Šance domácích nevyužili Buďa, Sýkora a Čaloun, ústecký brankář Sáblík zase doslova čaroval při dvou Prospalových šancích a dorážkách Dvořáka a Kropáče. Půl minuty před koncem zápasu zkusily Budějovice hru bez brankáře, ale Severočeši už vítězství udrželi.

Branky: 19. Čaloun, 33. Kočí - 25. Květoň. Rozhodčí: Chlupsa - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 2:4, navíc Štrba (Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6000.

Brno - Chomutov 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Už úvodní třetina jasně naznačila, kdo se dostal z herní krize a kdo v ní stále tone. Chomutovští působili nesourodým dojmem a první ránu jim zasadil už v 7. minutě Elsner. Kometa svůj náskok do konce třetiny snadno zvýšila na 3:0 a festival jejich šancí pokračoval i v dalším průběhu zápasu. Zkorigovat stav dokázali pouze na začátku třetí třetiny Jeslínek a v samém závěru Jíra.

Branky: 7. Elsner, 12. Moskal, 14. Černý, 39. Sedláček, 48. Appel - 41. Jeslínek, 60. Jíra. Rozhodčí: Klapetek - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2710.

Hradec Králové - Havířov 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
V útočně vedeném utkání se domácím dařilo, vycházely jim pohledné akce a už po dvou třetinách bylo rozhodnuto. V poslední třetině vychytal hradecký brankář Hylák hned několikrát hostující útočníky a udržel podruhé za sebou čisté konto.

Branky: 10. Korhoň, 10. Mečiar, 21. Roubík, 40. Kacíř. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 931.

Mladá Boleslav - Olomouc 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
První třetina příliš pohledného hokeje ani šancí nenabídla. Góly začaly padat až v druhé části. K vedení domácím pomohla přesilovka, v níž se zblízka prosadil Morava. Radost ale boleslavským hokejistům vydržela pouze pět minut. Pak Hruška nejprve trefil tyč a Vlček dorážkou vyrovnal.

V 38. minutě domácí opět úřadovali v početní převaze: Žigárdy neudržel puk a Oliverius protlačil puk za jeho záda na 2:1.  V závěrečné části zvýšil vedení Středočechů Krupka, který bekhendem přehodil ležícího brankáře.

Pak ale nabídli domácí Olomouci dvojnásobnou přesilovku a v ní snížil Smejkal. Poslední slovo však patřilo opět boleslavskému Krupkovi. V 57. minutě v další přesilovce vyslal lehkou střelu směrem na olomouckou branku, ale Žigárdy zřejmě očekával přihrávku, a tak k překvapení všech skončil puk počtvrté za jeho zády.

Branky: 45. a 57. M. Krupka, 22. Morava, 38. Oliverius - 27. L. Vlček, 53. Smejkal. Rozhodčí: Vlček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:10, Využití: 3:1. Diváci: 1400.

Třebíč - Kadaň 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
V první vyrovnané třetině byli aktivnějším týmem domácí, kteří mohli jít do vedení, jenomže Škodovu teč zastavila levá tyčka. V druhé části měli domácí hokejisté výraznou převahu i několik vyložených šancí, ale kadaňský gólman Hübl pro ně byl nepřekonatelnou překážkou. Ani v třetí třetině Třebíč nenašla recept na vstřelení branky a rozhodnutí přinesla až poslední minuta nastaveného času, kdy přečíslení dvou na jednoho proměnil v prémiový bod kadaňský Pech.

Branka: 65. Pech. Rozhodčí: Haškovec - Flegl, Packa.  Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 630.

Písek - Beroun 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Berounští potvrdili, že se jim proti Písku příliš nedaří. Pohyblivější domácí hokejisté se střelecky prosadili v polovině utkání, naopak Středočeši nedokázali brankáře Mensatora překonat. Písek přidal v poslední části hry čtvrtý gól dokonce v oslabení, když poprvé v sezoně skóroval obránce Malinský.

Branky: 28. Řehoř, 29. Zika, 32. Kořánek, 50. Malinský. Rozhodčí: Dvořák - Musílek, Jonáš. Vyloučení: 6:8, navíc Šimek 10 min. - Slížek a Novotný oba 10 min., Kukla 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 400.