10. dubna 2003

4. finále extraligy komentuje Petr Roth

SLAVIA - PARDUBICE 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Konec utkání
60:00
Je konec, Slavia po brankách Radka Dudy vítězí 2:0 a ve finálové sérii vede už 3:1 a je pouze jedno vítězství od vysněného titulu. Slávistický stadionek propuká v jásot, pardubičtí hráči sklesle odcházejí do kabin.
59:30
Petr Sýkora nedokázzal bekhendem zvednout puk na ležícího Málka, který si kotouč pohlídal a přikryl.
59:19
Beránek mohl přidat do odkryté branky třetí gól, ale přes polovinu kluziště zamířil mimo na zakázané uvolnění.
59:08
Hosté jsou v šesti, vyhráli vhazování před Málkem a Petr Sýkora zleva zamířil jenom do připravené lapačky pozorného Málka.
59:04
Miloš Říha si bere oddechový čas a s největší pravděpodobností odvolá z branky dnes výtečného Adama Svobodu. Pro pardubického gólmana to dnes byl smolný zápas, protože mnohokrát uchránil svůj tým od inkasování, ale na obě Dudovy branky prostě zareagovat nemohl.
58:40
Chvilku se nebude hrát, led zasypaly odpadky. Nikoli však jako oslava branky, ale jako připomínka špatného rozpoložení pardubických "fandů".
58:40
Duda po krásné akci s Beránkem zvyšuje na 2:0. Pravděpodobně je rozhodnuto. Lubina ztratil ve středním pásmu puk a do přečíslení se dostali Beránek s Dudou, kteří si vyměnili puk a Duda pohodlně doklepl do odkryté klece.
57:52
Slavia roztáčí útočný kolotoč v pardubické třetině. Duda poslal z ostrého úhlu kotouč do Svobodovy lapačky.
57:20
A už to není pravda. Tvrdík ošklivě poslal na mantinel mladého Klepiše a po právu míří na trestnou. Ke dvěma minutám dostal ještě deset minut osobního trestu navrch. Pardubice jsou v kritické situaci. Pokud nedají branku ve vlastním oslabení, na vyrovnání jim pak už moc času nezbyde.
37:03
Hraje se v plném počtu.
55:42
Oboustranným vyloučením končí souboj Sailera s Mudrochem. Mudroch dostává dvě minuty za nedovolení bránění, Sailer za hrubost. Desetiminutový osobní trest navíc dostal i pardubický Mikeska.
55:36
Beránek nádherně našel z pravéhokruhupřed brankou volného Hejdu. Jeho teč si ale cestu za Svobodova záda nenašla.
55:30
Duda hledal před brankou Sailera, jenže ten nezasáhl kotouč podle svých představ.
35:03
Znovu se vylučuje. Kropáč nedovoleně narazil na mantinel Antoše.
54:13
Beránek mířil mezi kruhy těsně mimo.
53:32
Lubinova rána švihem zpoza obránce mířila pouze do dobře postaveného Málka.
53:24
Slavia si nehodlá situaci nijak komplikovat a v tísni bez rozpaků vyhazuje na zakázaná uvolnění.
52:42
Janeckého ránu od modré efektně zlikvidoval Málek.
52:22
Pardubice jsou v plném počtu.
52:31
Po Hruškově přihrávce zpoza branky tvrdě vypálil v levém kruhu Kolařík, ale jen do Svobodových chráničů.
51:36
Antoš došťouchl puk za Svobodova záda,ale branka nebyla uznána, protože už předtím byla přerušena hra.
50:22
Pardubice si komplikují cestu k vyrovnání. Po Mikeskově napadení Radka Dudy se budou bránit v oslabení.
50:02
K odraženému puku se mezi kruhy dostal Sailer, ovšem Svoboda dobře zapracoval vyrážečkou stejně jako při následném pokusu Kadlece od modré.
49:25
Průchovu střelu po Kolářově přistrčení zblokovali domácí obránci.
48:11
PO beránkově zpětné přihrávce vystřelil Kadlec do Svobodovy lapačky. Pardubický brankář nečekal a puk rychle rozehrál jednomu ze svých obránců.
47:46
Pardubice vyhrály vhazování v útočném pásmu a Zábranský od modré prověřil Málka. Ten byl pozorný.