5. prosince

Utkání 30. kola extraligy komentuje Jaroslav Martínek

SLAVIA - VÍTKOVICE 5:3 (2:1, 2:0, 1:2) konec zápasu
60:00
Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Slavie. Rozhodující byla druhá třetina, ve které se trefili Kropáč a Graňák. Velmi dobrý výkon podal Milan Antoš.
59:42
Slavia je v plném počtu. Aktivním napadáním navíc soupeři nedala přiležitost ke hře v šesti.
59:03
Pinc vybruslil na střídačku, ale Vítkovice power play zatím hrát nebudou, protože hra nebyla přerušena ve slávistickém obranném pásmu.
57:42
Zároveň s brankou je vyloučen Staněk za vysokou hůl.
57:42
Vítkovice využívají přesilovku. Irglova střela z mezikruží skončila v síti, nahrával Kumstát.
57:08
Vítkovice budou hrát přesilovku - vyloučen je Braniš za napadení Míky u mantinelu.
56:44
Slavia kontroluje zápas. Zahrozil pouze prudkou přihrávkou Beránek na Hrušku, kterou ale druhý jmenovaný minul. Posléze domácího útočníka natlačil jeden z vítkovických obránců na branku, která se posunula.
54:20
Slavia zvyšuje na 5:2. Nejdříve se před Hronkem nadvakrát neprosadil Míka, poté si na dlouhou přihrávku Antoše najel rozjetý Kropáč a kličkou do bekhendu vyškolil po ledě Pince.
52:33
Těsně za modrou čárou napřáhl Hruška, ale Pinc zasáhl efektním semaforem.
51:07
Slavia se ubránila, většinou v pohodě vyhazovala. V oslabení dokonce zahrozil Antoš, ale v závěru se zapotil Hronek, když s potížemi mezi betony zadržel Burgerovu střelu.
49:07
První přesilovku si zahrají Vítkovice: za podražení je vyloučen Pojkar.
48:31
Slavia mohla rychle odpovědět, když Hruška zachytil rozehrávku ve středním pásmu, přihrál Beránkovi, rychle si najížděl, ale Beránek vystřelil a brankář Pinc kotouč vyrazil holí mimo kluziště.
47:43
Hosté snižují na 2:4. Aleš Padělek si udělal dlouhou kličku, objel levý kruh a vypálil bekhendem, Hronek se za pukem jenom ohlédl. Asistence si připisují Irgl a Olesz.
46:18
Publikum tleská pohledné kombinaci. Kropáč našlápl do pásma, zadovkou přihrál Martincovi, ten se dostal ale moc blízko k brance, a jeho pokus o blafák gólman Pinc zachytil.
45:02
Pinc pokryl slabé nahození Michala Supa. Ve hře je oboustranně mnoho nepřesností. Dokladem toho byla přihrávka Dlouhého na spoluhráče Kopeckého, kterého trefil do zad.
42:13
Utkání ani ve třetí části nechybí tvrdé osobní souboje, trochu na úkor plynulejší hře. Rozhodčí Husička hru pouští, zatím vyloučil jen dva borce.
40:23
Kropáč křížnou přihrávkou našel Martince, který bez přípravy vypálil, ale Pinc reflexivně vyrazil do rohu.
40:00
Druhá třetina se dohrála bez vážnějších šancí. Týmy si vyměňují strany, hráči plácají své gólmany po betonech. Utkání sleduje 2006 platících diváků.
37:43
Dohrává se zbytek druhé třeniny. Vhazovalo se v útočném pásmu Vítkovic.
37:43
Druhá třetina končí netradičně v čase 37:43. Reklama na jednom z mantinelů se totiž odloupla a ohrožuje tím hráče. Hlavní rozhodčí Husička se po domluvě s oběma kapitány rozhodl třetinu ukončit. Mantinel se mezitím opraví a zbytek druhé třetiny se dohraje na začátku té třetí.
37:43
Kopecký dojížděl puk v útočném pásmu, proti němu vyjel Pinc, obehrál ho, ale nerozehrál přesně a poté se hodně zapotil, aby byl včas v opuštěné kleci. Nakonec to stihl a v pádu vyrazil Dlouhého pokus.
35:53
Na Hronka z pravého kruhu ostře vypálil Irgl a puk se od jeho ramene odrazil mimo hrací plochu.
34:50
Kopecký po Jarošově přistrčení postupoval sám na branku, ale v rozhodujícím okamžiku mu puk obětavým zákrokem sebral z hole Seman.
33:43
Po drobné sérii zmatků ve slávistické rozehrávce se dostal ke střele Turek. Jeho první rána byla zblokována, druhý pokus už byl přesný, ale zastavila ho pohotová Hronkova lapačka.
30:54
Slávisté zvyšují na 4:1. Antoš střílel zleva a na hraně brankoviště dorážel Kropáč. Puk propadl Pincovi mezi rukama.
30:25
Beránkův útok sklidil potlesk na otevřené scéně, když zatlačil vítkovickou elitní foramci do obranného pásma, vířivým pohybem si vyměňoval puky, ale Graňákův pokus Pinc vyrazil a poradil si i s následnou bekhendovou dorážkou Beránka.
26:54
Slavia zvyšuje na 3:1. Domácí se dlouho nemohla usadit v útočném pásmu. Zachránilo jí až vyhrané buly, po němž se puk dostal po ose Beránek, Kuntoš až ke Graňákovi, který nekompromisně propálil brankáře Pince.
25:59
Domácí si podruhé v zápase zahrají přesilovou hru, když útočník Hulvas přidržel hůl Klepišovi.
25:28
Tomášek v přečíslení dva na jednoho nahrával Míkovi, ale ten z dobré střelecké pozice minul pravou tyč Hronkovy branky.