Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovák Kolník má ve Švýcarsku průšvih. Napadl mě, tvrdí šokovaný rozhodčí

Juraj Kolník (uprostřed) v dresu Slovenska v přípravném utkání s českým výběrem | foto: Lázár PeterČTK

4 2010
Když jeho tým v neděli inkasoval v prodloužení gól, okamžitě vystartoval za rozhodčím. Jenže ten jeho námitek nedbal a dál mířil do středu hřiště. A tak na sebe slovenský hokejista Juraj Kolník upozornil: hokejkou lehce udeřil arbitra do ruky.

Z nevinného dotyku, který si můžete prohlédnout na videu níže, se nakonec vyklubala kauza, jež hýbe hokejovým Švýcarskem.

Kolník se podle tamního deníku Tages Anzeiger ohnal hokejkou po rozhodčím a následně ho dokonce udeřil. "Mám oteklý ukazováček, ale kost není zlomená," cituje sudího Stefana Eichmanna, který slovenskému útočníkovi udělil trest ve hře.

A do zápisu o utkání pak použil slovní spojení "šokující útok". Vše teď bude řešit vedení švýcarské ligy, resp. samosoudce Reto Steilmann.

Záběr zezadu


"Rozhodně jsem neměl v úmyslu rozhodčího udeřit, jen jsem chtěl upoutat jeho pozornost a říct mu, co jsem měl na srdci. Jestli jsem ho hokejkou zasáhl, tak jenom hodně lehce, což prokázaly i opakované záběry," brání se Kolník v rozhovoru pro slovenský deník Šport. "Některá média z toho udělala drama a psali o tom, jako by šlo vraždu."

Kolník se na sudího zlobil, protože podle něj několik okamžiků před rozhodující brankou přehlédl faul na jeho spoluhráče. Po zápase za ním navíc zajel, aby si všechno vyříkali.

"Pověděl jsem mu, že proti němu nic nemám a že jsem se ho vůbec nechtěl dotknout. Jenom jsem na něj zakřičel - stůj, počkej, aby mi vysvětlil, proč neodpískal faul na Gobbiho. Jenže on na moje výzvy vůbec nereagoval."

Záběr z horní kamery


Jaký trest Kolníkovi hrozí? Ve hře je zastavení činnosti na několik zápasů a možná i finanční postih. "Kdyby to došlo tak daleko, bude to dobrý vtip," poznamenal útočník ironicky.

K tomu ale nejspíš nedojde. Rozhodčí Eichmann mezitím své původní stanovisko trochu zmírnil. V klidu domova si totiž prohlédl opakované záběry incidentu a konstatoval: "Kolník držel hokejku v jedné ruce a nechtěl mi ublížit. Na druhou stranu je ale jakýkoli fyzický kontakt se sudím zakázaný. Tedy i takový, kdy hráč nechce zaútočit," dodal.

Hráči CSKA Sofia byli za napadení sudího vyřazeni z ligy

Hokejisté CSKA Sofia byli kvůli napadení rozhodčího v městském derby se Slavií vyloučeni z bulharské ligy. Jejich dosavadní zápasy byly anulovány a hráči Angel Stumbev a Domeniko Jevtimov navíc nesmí do odvolání hrát.

Disciplinární komise potrestala CSKA za incident z úterního zápasu, který byl předčasně ukončen po první třetině. Během vyhroceného úvodního dějství Stumbev nejprve strčil do rozhodčího Dinja Krusteva a ten upadl hlavou na mantinel. Jevtimov pak při hromadné rvačce sudího sekl hokejkou.

Tým CSKA odmítl nastoupit ke druhé třetině a Krustev zápas ukončil. Slavia, která už před zápasem měla jistý titul, v tu chvíli vedla 3:0. Když pak přišel rozhodčí na parkoviště před halou, našel tam své auto s vypuštěnými gumami.

Autor:


Témata: Napadení, Vtip

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze