Slovan odvrátil první hrozbu vyřazení

Trenčín - Slovan Bratislava: Baček sráží Křetínského - Igor Baček ze Slovanu Bratislava (vpravo) a Aleš Křetinský z Trenčína v utkání 50. kola slovenské hokejové ligy. | foto: Miroslav FöldešiČTK

23 2008
Bratislava - Úřadující šampion slovenské hokejové extraligy Slovan Bratislava odvrátil první hrozbu vyřazení v semifinále. Na vlastním ledě dnes v repríze loňského finále porazil Duklu Trenčín 5:2 a stav série snížil na 2:3. Hokejisté Brynäs ani potřetí ve švédské baráži nezaváhali. Vyhráli i třetí utkání o udržení.

Domácí o vítězství rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 4:0, když vstřelili všechny góly v rozmezí pěti minut. Jednou brankou a dvěma přihrávkami se na tom podílel i český obránce Petr Pavlas.

Výsledek - semifinále:

Slovan Bratislava - Trenčín 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)
Branky: 15. a 44. Hujsa (na první Pavlas), 10. Döme, 11. Kuľha (Pavlas), 13. Pavlas - 26. Homer (Křetinský), 38. Malinský. Stav série: 2:3.

Švédsko

Hokejisté Brynäs ani potřetí ve švédské baráži nezaváhali. Vyhráli i třetí utkání o udržení v nejvyšší domácí soutěži. Dnes si poradili 6:1 s Rögle, když na jednu branku přihrál český útočník Pavel Brendl.

V dalším zápase zdolalo Malmö Moru 4:1 a posunulo se na druhou příčku, zajišťující příslušnost k elitě i pro nadcházející sezonu.

Výsledky - baráž, 3. kolo:
Brynäs - Rögle 6:1 (za domácí Brendl 0+1)
Malmö - Mora 4:1.

Rusko
Obhájce titulu Magnitogorsk vstoupil do semifinále ruské hokejové ligy porážkou 0:2 s Jaroslavlí. Hosté se ujali vedení v 28. minutě brankou Vasjunova, osm sekund před závěrečnou sirénou zpečetil jejich výhru při soupeřově power play Jašin.

Útočník Zbyněk Irgl v dresu vítězů se zapsal do statistiky jen vyloučením, v domácím týmu se neprosadil ani Jan Marek.