Slovan postoupil do finále slovenské extraligy

26 2003
Bratislava - Hokejisté Slovanu Bratislava postoupili do finále slovenské extraligy. Rozhodli o tom v pátém utkání semifinále, v němž porazili Duklu Trenčín 4:3. Slovan se ujal vedení v jedenácté minutě gólem Junase, který využil třetí přesilovou hru. Hosté srovnali až na začátku druhé třetiny, ale pak je dostal do vedení Václav Král. Slovan srovnal, a když šel vzápětí Král na čtyři minuty na trestnou lavici, zvýšil na 3:2 gólem Javína.

V závěrečné třetině rozhodl o vítězství Slovanu v 52. minutě Halaj. Trenčín poté čtyři minuty před koncem sice snížil na rozdíl jednoho gólu, avšak k vyrovnání jí nepomohla ani závěrečná power-play.

Slovan se ve finále utká ve čtvrtek 3. dubna v Bratislavě s vítězem druhého semifinále Zvolen - Košice.

Výsledek - 5. zápas semifinále:
Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Branky: 11. Junas, 32. Cíger, 35. Javín, 52. Halaj - 26. Kmeč, 28. Král, 56. Kóňa. Rozhodčí: Konc - Valach, Mášik. Vyloučení: 10:8 navíc Kapuš do konce zápasu - Gabriž 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 8485.

Hokejisté Frölundy postoupili do finále švédské ligy, v němž bude jejich soupeřem obhájce titulu Färjestad. Frölunda dnes dosáhla potřebné čtvrté semifinálové
výhry na ledě Timry, kde zvítězila 4:0. Tři branky hosté vstřelili během pouhých čtyř minut v třetí třetině. Färjestad, jehož hráčem je i český obránce Radek Hamr,
zvítězil v sérii s Djurgaardenem 4:1 na zápasy.