5.5. 2003

utkání komentuje Ondřej Trunečka

SLOVENSKO - ČESKO 3:3 (0:1, 2:2, 1:0) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasu. Slovenský tým poprvé v historii na světovém šampionátu s Čechy neprohrál. Slováci vyhrávají skupinu. Nejlepšími hráči zápasu jsou Straka a Demitra.
59:40
Z levého kruhu pálí Modrý a Lašák znovu skvěle vyráží, kotouč od ramene slovenského brankáře letí nad branku.
59:17
Reichel krásně posílá do šance Kaberleho, ale Lašák ve vyložené šanci chytá!
58:59
Rozhodčí nepostřehne, že český tým hraje power-play a chce vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě. Nakonec se omlouvá, vhazuje se v útočném pásmu, kde byla hra přerušena.
58:48
Brankář Vokoun je na střídačce.
58:31
Trenér českého týmu Slavomír Lener si bere oddechový čas. Místo gólmana Vokouna půjde zřejmě do hry Straka.
58:31
Vyloučení na obou stranách, za hrubost sedí na trestné lavici Výborný a Nagy.
58:30
Hejduk se uvolňuje v levém kruhu, nabruslí si před slovenskou branku a po teči obránce puk končí v ochranné síti.
58:03
Modrého rána po vhazování končí v Lašákově lapačce.
57:53
Kapuš s vypětím sil drží puk u mantinelu, Slováci nikam nespěchají.
57:22
Slovenský tým hraje v plném počtu.
56:59
Po rychlých přihrávkách střílí Hejda, do jeho rány ale obětavě padá Štrbák.
55:28
Kaberle střílí od modré, jeho pokus je tečován a končí vedle branky.
55:22
Po souboji u mantinelu je vyloučen Majeský. Češi hrají přesilovku.
54:50
Slováci ale získávají kotouč a Bondra po úniku střílí od modré, Vokoun ránu chytá a puk schovává do lapačky.
54:34
Po zakázaném uvolnění se vhazuje v útočném pásmu Čechů.
53:54
Slovensko - Česko 3:3 Obhájci titulu vyrovnávají. Rána M. Hlinky je zblokovaná a Nagy posílá odražený puk za Vokounova záda.
53:49
Hlaváč posílá puk na volného J. Hlinku, ten už je ale v útočném pásmu, a tak se píská ofsajd.
53:08
Češi se ubránili, přežili dlouhé pětiminutové oslabení.
52:53
Šatanovu tvrdou střelu od modré vyráží Vokoun, Demitra dorazit nestihne.
52:16
Slováci mají tlak, ale Pálffymu v poslední chvíli přeskočil puk hokejku.
52:11
Švehlovo nahození z pravé strany raději chytá Vokoun do lapačky.
51:21
Suchého ránu zblokovali obránci, dorážky Švehly míří jen do připraveného Vokouna.
50:01
Tyčka zachraňuje český tým! Nagyho dorážka prochází mezi betony, ale zastavuje se na tyčce!
49:08
První minutu oslabení Češi přežili, Višňovského rána se zastavila v houštině těl obránců.
48:08
Na Pálffyho se vyšlapuje Duda a nyní nejčastěji vylučovaný hokejista je potrestán pěti minutami plus osobní trest do konce utkání. Český tým se bude bránit.
47:49
Přečíslení tři na dva vede Vašíček, ale ve spolupráci s Hlinkou neohrozí výrazněji slovenského brankáře.