Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovensko, hokejová republika. Rocková pecka je hymna národního týmu

TVRDÁ HRA, tvrdá muzika. Slovenští hokejisté mají pro domácí šampionát oficiální hymnu, kterou nazpívala rocková skupina Gladiator. | foto: AP

26 2011
Zdá se, že Slováci budou květnové mistrovství světa hokejistů v Bratislavě a Košicích prožívat s písní na rtech. V rámci propagace šampionátu se už představil maskot, razily mince, tiskly známky a v poslední době se vyrojilo také spoustu hudebních skladeb.

Takže si to pojďme zopakovat.

Státní hymna Nad Tatrou sa blýská se pochopitelně nemění. Po zmatcích a týdenní internetové debatě je oficiální hymna mistrovství nakonec anglická píseň Life is a game v rytmu diska od talentované zpěvačky Kristíny. Hiphopový kousek Za náš tým tak je jen hymnou fanoušků.

A v pátek představili organizátoři rovněž hymnu slovenského národního týmu. Nese název Slovensko - hokejová republika a nazpívala ji rocková skupina Gladiator. "Doufáme, že uděláme radost všem, kteří čekali mužnou rockovou hymnu nazpívanou slovensky," řekl Igor Nemeček, ředitel šampionátu.

Tisková zpráva Fun rádia, mediálního partnera mistrovství, dodává: "Týmová hymna je rocková s mimořádně chytlavým refrénem, který už teď každý zná. Je pravá hokejová a určitě dostane ´do varu´ všechny slovenské hokejové fanoušky na stadionech i v hospodách."

Podívejte se na oficiální hymnu národního týmu slovenských hokejistů.


Ano, refrén je opravdu jednoduchý a notoricky známý. Je totiž založen na opakování pokřiku "Slovenskooo, Slovenskooo, heja, heja, heja Slovensko." Ale posluchače si zatím hledá těžko. Pozitivních reakcí je málo. Je jich sice možná o trochu víc než k hymně šampionátu od Kristíny, ale převažují ty negativní.

Otřesné, trapas. "Komu se to líbí, je hudební diletant. Podobně jako filmový fanoušek turecké telenovely," rýpl si někdo v internetové diskuzi.

Fanoušci si totiž přejí, aby hymnou národního týmu byl hit Nech bože dá. Ten vznikl v roce 2002 na počest slovenských mistrů světa. "Nikdo nám ji tenkrát nevnucoval, stala se hitem sama. Správná hymna vzniká ze srdce, nedá se zaplatit ani objednat," řekl SME.sk oblíbený zpěvák Miro Jaroš.

Další diskutující glosoval situaci takto: "Nech Bože dá, aby už skončili s těmi hymnami!"

Poslechněte si také oblíbený hit Nech bože dá z roku 2002.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze