Norové přetlačili Slovince a zajistili si záchranu v elitní divizi

Slovinský gólman Robert Kristan zasahuje proti Mortenu Askovi z Norska. | foto: Reuters

8 2015
Slovinští hokejisté jsou na světovém šampionátu stále bez bodu. Norové je díky třem využitým přesilovkám porazili 3:1 a zajistili si dvě kola před koncem základní skupiny záchranu v elitní divizi. Stále ale drží i šanci na postup do čtvrtfinále.

Už osmnáct hodin po neúspěchu s Finskem muselo Slovinsko znovu na led a v jednom z existenčních utkání o udržení v elitní skupině se nezbavilo smůly. Bez suspendovaného útočníka Goličiče bylo na začátku aktivnější, ale Urbas největší šanci po Muršakově průniku zahodil střelou do brankáře Haugena.

Slovinsko - Norsko 1:3

Vzápětí po přísném verdiktu sudích putoval na trestnou lavici Mušič a už za devět sekund přesilovku zužitkoval krásnou tečí ze vzduchu Thoresen.

Slovinsko srovnalo krok bezvadným nástupem do druhé části. Muršak už po 15 sekundách z brejku skóroval švihem pod břevno a po šesti třetinách a 133 minutách ukončil čekání svého týmu na gól.

Když se zdálo, že se Slovinci nadechují, následovalo další vyloučení a Bastiansen už po třech minutách znovu vrátil vedení na stranu Norů. Oslabení byla slovinskou zkázou. Ze čtvrtého rezultoval třetí gól v jejich síti, o který se postaral ranou od modré čáry Holös.

On-line

Duel jsme sledovali v podrobné reportáži.

Šestou finální asistenci na turnaji si u něj připsal Mathis Olimb a zařadil se mezi nejlepší nahrávače šampionátu.

Gól 71 sekund před závěrem druhé části už byl na Slovince příliš. S výsledkem proti urputně hrajícímu soupeři nic nesvedli ani v dlouhé power play a v posledních dvou utkáních proti Spojeným státům a Dánsku musí pro udržení v elitní divizi nutně bodovat.

Branky a nahrávky: 21. Muršak (A. Kopitar, Kranjc) - 9. Thoresen (M. Olimb, Hölos), 24. Bastiansen (K. A. Olimb, Sörvik), 39. Hölos (M. Olimb, Thoresen). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Vinnerborg - Dahmen (oba Švéd.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. Diváci: 8812 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0.

Slovinsko: Kristan - Kranjc, Kovačevič, Robar, Gregorc, Vidmar, Pretnar, Štebih, Tavželj - Urbas, A. Kopitar, Muršak - Jeglič, Tičar, Sabolič - Razingar, Mušič, Pance - Verlič, Rodmar, Ograjenšek. Trenér: Matjaž Kopitar.

Norsko: Haugen - Tollefsen, Höllos, Nörstebö, Trygg, Sörvik, Bonsaksen - M. Olimb, Thoresen, Ask - Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen - Trettenes, Bastiansen, Forsberg - Roest, Röymark, Stene - Dahlström. Trenér: Roy Johansen.