Snopek přiznal teč a sebral svému týmu výhodu pět na tři

Jan Snopek férovým gestem připomněl pravé kouzlo sportu.

21 2008
Druhá třetina nedělního extraligového utkání mezi Znojmem a Pardubicemi vrcholila. Domácí hokejisté vedli 5:3 a hráli v oslabení. A najednou přišel okamžik, kdy se tleskalo hostujícímu kapitánovi Janu Snopkovi.

Rozhodčí Šindler se totiž chystal vyloučit domácího Tomáše Demela, který vyhazoval puk z obranné třetiny, a ten skončil za hrazením.

Na světelné tabuli už dokonce svítil dvouminutový trest. Jenže Snopek přijel za sudím a přiznal se, že puk tečoval rukavicí. "Ani na okamžik jsem nezaváhal. Jel jsem rozhodčímu situaci vysvětlit. On to vzal a trest zrušil," povídal Snopek. Férovým gestem připravil svůj tým o přesilovku pěti proti třem.

Demelovi nejprve pořádně zatrnulo, když už to vypadalo, že na trestné lavici přece jen skončí. "Všichni hráči i ze střídačky to totiž viděli. Jen rozhodčí asi ne. Přijel tam i Jirka Dopita a říkal, že to bylo tečované," uvedl Demel.

Fair play v MF DNES

Vládne v Česku fair play? Převažuje na českých sportovištích slušnost nad podvody? Deník MF DNES a Klub fair play při Českém olympijském výboru hledají a zveřejňují příklady fair play ze soutěží všech výkonnostních úrovní od žáčků až po profesionály.
Vaše tipy posílejte pod heslem FAIR PLAY na mailovou adresu pavel.grossmann@mfdnes.cz

Záhy se mu však ulevilo, když Šindler dal na Snopka. "Ani si nevybavím, kdy jsem něco podobného zažil. Klobouk dolů před ním. Spousta hráčů by to neudělala," mínil Demel.

Snopek v tom však nic zvláštního neviděl. "Přiznal bych něco podobného proti každému soupeři. Prostě hokej má taková pravidla, a to by měli hráči ctít," tvrdil Snopek.

Za svoje gesto se dočkal i odměny od manažera Orlů Romana Kaňkovského. Ten mu předal karton vína. "Potěšilo mě to. Něco podobného tady předvedl i karlovarský Petr Kumstát," připomněl Kaňkovský útočníka, který stejně jako Snopek dříve ve znojemském dresu působil.