Bezchybný týden korunovali královéhradečtí hokejisté na Spartě

Královehradecký brankář Pavel Kantor likviduje šanci třineckého Adama Rufera. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

26 2015
Léčba brněnským šokem zabrala. Po domácím debaklu 0:7 minulou neděli, po kterém se do kabiny naštvaně přiřítilo i vedení klubu, prožili hradečtí hokejisté bodově bezchybný týden. Sehráli v něm tři zápasy, po spíše vydřených výhrách 2:1 na Slavii a 4:3 doma nad Vítkovicemi ho korunovali možná až nečekaným úspěchem znovu v Praze - na Spartě.

Nad domácím mužstvem tam vyhráli Východočeši přesvědčivě 5:0 a připravili mu nejvyšší porážku v sezoně. Sparta vyšla popáté v ročníku střelecky naprázdno a vzdálilo se jí druhé místo tabulky, na Litvínov ztrácí sedm bodů.

Na hradecké výhře se čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence podílel Tomáš Mertl, který tak oslavil 500. zápas v nejvyšší soutěži. Brankář Ondřej Kacetl udržel premiérové čisté konto v sezoně.

Přitom Hradec se musel v Praze obejít bez obránce Pilaře, který na východě Čech hostuje právě ze Sparty.

Na jeho defenzivní hře se to ale příliš neprojevilo a už po 32 vteřinách zápasu otevřel skóre jeho kapitán Šimánek. Pražané mohli vyrovnat v úvodní přesilovce, Klimek ani Hlinka však Kacetla z dobrých střeleckých pozic nepřekonali. V 5. minutě dostal Dvořáček po Plášilově faulu výhodu trestného střílení, brankář Východočechů svůj tým ale opět podržel.

Sparta měla s pozorně a obětavě hrajícím soupeřem problémy a nedokázala se prosadil ani v početních výhodách, ve kterých má přitom nejvyšší úspěšnost ze všech extraligových týmů.

Hradec podruhé udeřil v 25. minutě, kdy za zády brankáře Sparty Novotného skončila Mertlem tečovaná Plášilova střela. Dvoubrankové vedení se nezměnilo ani v sérii přesilovek obou týmů, ve 37. minutě měl ideální šanci snížit v oslabení Rolinek, v samostatném nájezdu však Kacetla nepřekonal.

Místo zdramatizování zápasu se potřetí prosadili hosté a bylo zřejmé, že Hradec oplatí Spartě porážku z předchozího vzájemného souboje. Navíc se poté ještě hosté dvakrát prosadili v přesilové hře.

Stejně jako minulý týden čekají na Mountfield i v tomto hned tři extraligové zápasy. Už v úterý do Hradce přijede Liberec, v pátek se vydá na derby do Pardubic a v neděli přivítá Karlovy Vary.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40