Sparta je prvním finalistou Českého poháru

9 2001
Praha - Hokejisté Sparty jsou prvním finalistou druhého ročníku Českého poháru. O postup se utkali s Litvínovem, který porazili na severu Čech 8:3. Druhé semifinále sehrají v úterý 16. října Vítkovice se Vsetínem. Litvínov nastoupil do zápasu se třinácti dorostenci v sestavě, hosté naopak přijeli v kompletním složení. Jenom v brance jim chyběl Bříza, kterého nahradil Přikryl. Snad proto měl zápas od začátku tréninkovou atmosféru, navíc se přišlo podívat jen dvě stě padesát diváků.

Utkání jsme sledovali po třetinách ZDE

Experimentální omlazená sestava domácích od začátku nestačila, ani Sparťané ale právě nehýřili aktivitou, a tak první gól padl až v desáté minutě. Do prázdné branky dorážel Kašpařík. Do konce první třetiny se hosté trefili ještě třikrát, pokaždé z bezprostřední blízkosti před Fikrtovou brankou. Přesto byl ale gólman vystřídán a do druhé třetiny ho nahradil Hübl.

Druhá třetina měla vyrovnanější průběh. Jednak junioři v domácí sestavě ztratili respekt, jednak hosté polevili. Do třetí třetiny už nenastoupil sparťanský první útok - Tomík, Hlinka, Žemlička. Zápas se dohrál v tréninkovém tempu, Sparta zvítězila pětibrankovým rozdílem a postupuje do finále Českého poháru.

Litvínov - Sparta Praha 3:8 (0:4, 1:1, 2:3)