Sparta letos poprvé porazila Kladno

11 2001
Téměř deset tisíc diváků tleskalo ve 32. extraligovém kole sparťanům po vítězství nad Kladnem 6:3. Utkání se lámalo ve druhé třetině, kterou Sparta vyhrála 4:0. "Zlomovým momentem byl Žemličkův gól v oslabení. Pak už se domácí uklidnili a my jsme jim nedokázali vzdorovat," hodnotil kouč hostí Jaromír Šindel. Hrál se svižný hokej, během zápasu se vystřídali čtyři gólmani.

Sparta začala aktivně. Vytvořila si však jedinou větší šanci, kdy Hlinka nahrával z rohu před kladenskou branku. Zelenka z metru nepropasíroval kotouč za Orctova záda. Měla více ze hry, ale když polevila, udeřilo na druhé straně.

V rohu kluziště vybojoval puk Plekanec a poslal do čisté šance Gardoně. Ten si ještě položil gólmana Břízu a pohodlně skóroval. Sparta prohrála první dějství 1:2, hlavně za druhý gól ve své síti se musel Bříza stydět.

Před druhou třetinou se nechal domácí brankář vystřídat. "Hned po skončení třetiny za mnou Petr sám přišel, necítil pohodu," komentoval střídání sparťanský kouč Václav Sýkora.

Do klece se postavil náhradník Petr Přikryl a začala spanilá jízda domácích. Už ve 24. minutě otáčel na 3:2 gólem v oslabení kapitán Žemlička. Ranou k tyči zužitkoval Hlinkovu krásnou přihrávku do volného prostoru.

Do druhé přestávky přidala Sparta ještě dvě branky. Hosty jasně přehrávala. Ti se skoro nedostávali do útočného pásma. A když, tak s přehledem zasáhl Přikryl. Jako v přesilovce Kladna, při které chytil do lapačky Svobodovu střelu a ještě stačil bleskově rozehrát na útočnou modrou. "Přikryl zachytal skvěle obě třetiny. Střídání byl rozhodně rozumný krok," pochvaloval si Sýkora.

Po pěti brankách během čtyřiceti minut se měnil brankář i v kladenské brance. Místo Orcta přišel Horčička. Závěrečnou třetinu si již Sparta hlídala tříbrankový náskok. Hosty skoro nepouštěla do šancí a zajistila si tři body. O ně právě vede extraligovou tabulku před svými pronásledovateli z Pardubic a Zlína.