Sparta prodloužila nejhorší start hradeckých hokejistů

Jaroslav Dvořák z Hradce Králové (vlevo) a Richard Nedomlel ze Sparty v souboji u mantinelu | foto: ČTK

29 2016
Už na konci tohoto týdne, kdy na svém kontě budou mít o dva zápasy více, může být všechno jinak a snad příznivěji. Ale před nimi, po sedmi odehraných kolech, potvrdil zápas se Spartou pro hokejový Mountfield Hradec Králové nepříjemnou skutečnost. Místo ataku na nejvyšší příčky, na který se tým chystal, to nyní vypadá na nejhorší start od chvíle, kdy se Mountfield přestěhoval do Hradce Králové.

Porážka 2:3 se Spartou to potvrdila, Hradec totiž zůstal na osmi bodech, zatímco v předchozích třech sezonách se za sedm prvních zápasů vždy přehoupl přes deset získaných bodů. V prvních dvou sezonách jich nasbíral dvanáct, loni ještě o jeden víc.

Zápas se Spartou přidal další nepříjemnost. Mountfield sice hned v úvodním kole prohrál s Mladou Boleslaví, ale stejně jako v dalších dvou domácích zápasech alespoň bodoval, nyní se mu to poprvé nepovedlo. Při chabém zisku jediného bodu na hřištích soupeřů je tato ztráta o to nepříjemnější.

Úvody sezon Hradce

• počet bodů po 7. kole/na konci první čtvrtiny (po 13. kole)

sezona 2013/14 12/26

sezona 2014/15 12/26

sezona 2015/16 14/24

sezona 2016/17 8/??

• los do konce první čtvrtiny: Plzeň - HK (pátek), HK - Liberec (neděle), Olomouc - HK (7. října), HK - Třinec (9. října), Zlín - HK (14. října), HK - Chomutov (16. října)

Hradečtí celé utkání dotahovali náskok soupeře a v poslední ho ze tří branek stáhli na jedinou, ale za to se body nedávají. „Navzdory tomu, že jsme prohráli, bych ocenil, že jsme se s výsledkem snažili něco udělat,“ prohlásil po utkání trenér hradeckého mužstva Václav Sýkora. Mountfield si v prestižním a vždy vyhecovaném duelu řekl o prohru ve dvou okamžicích. První přišel jen pár vteřin před první sirénou, kdy si Štajnoch nechal ve vlastním obranném pásmu vzít puk a soupeř toho využil k vstřelení prvního gólu. „Naše hrubá chyba,“ musel přiznat Sýkora.

Druhý krátce před polovinou zápasu, kdy Sparta vstřelila dvě branky v rozmezí necelé minuty a půl. „Opět velmi laciné góly. Při prvním jsme špatně střídali, při druhém jsme nerozebrali hráče soupeře,“ posteskl si Sýkora.

Dva góly v poslední třetině sice daly Hradci naději, ale k bodům ho nedovedly. Proto ke dvěma zápasům na konci týdne vyrazí až jako devátý tým tabulky. Už zítra nastoupí na ledě Plzně, v neděli přivítá mistrovský Liberec. Bude po nich následovat posun extraligovou tabulkou nahoru?

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38