30. prosince 2003

Utkání 35. kola extraligy komentuje Jaroslav Martínek

SPARTA - SLAVIA 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Konec zápasu
60:00
Konec zápasu. Sparta poprvé v sezoně poráží Slavii a střídá ji na druhé místě tabulky. Rozhodujícím momentem byla zřejmě dlouhá přesilovka Slavie, kterou nevyužila a naopak z následné početní výhody Sparta zvýšila na 3:1.
60:00
První Brošův útok se dostal do pásma a držel puk v rozích kluziště. Slavia v závěru vůbec neměla příležitost na vyrovnání.
59:14
Slavia se po dlouhé době vymanila z obranného pásma, ale přechod do útoku si sama zkomplikovala postavením mimo hru.
58:20
Místo závěrečného náporu Slavie měl rozhodnutí na holi Kasík, který pálil z ideální pozice z prostoru mezi kruhy, ale těsně minul tyčku.
57:44
Sparta - Slavia 3:2 Kadlecovo nahození z pravé strany se od Martincovy brusle odrazilo k Antošovi, který prostrčil puk Břízovi mezi betony.
57:39
Bříza kryje střelu Hrušky od pravého mantinelu.
56:37
Hosté dohrávají v křeči, teď se dopustili zakázaného uvolnění.
55:20
Slavia už hraje vabank, ale nedaří se jí. Martinec se vrátil po krátkém ošetření na led.
53:33
Sparta - Slavia 3:1 Domácí využívají přesilovku. Řezníček nahrál doleva téměř až na brankovou čáru Brošovi, ten naznačil přihrávku a pak bleskově zaskočil Málka. Druhá asistence: Chabada.
52:21
Začíná sparťanská přesilovka.
52:06
Nehraje se a diváci pískají. Asistent kapitána Antoš si nechal od rozhodčího vysvětlit, proč dostal Beránek dvě plus dvě minuty.
52:06
V době, kdy do konce slávistické přesilovky zbývá patnáct vteřin, se u sparťanské střídačky do sebe pustili Beránek a Kasík. Beránek dostal dvě plus dvě minuty za hrubost, Kasík dvě minuty za krosček.
50:32
Sparta víc než polovinu dlouhého oslabení přežila. Slavia se několikrát dostala do dobré šance po střelách od modré, ale dorážky si cestu do branky nenašly. Místo Martince hraje v přesilovkové formaci Kopecký.
48:21
Martinec vystihl sparťanskou rozehrávku a Šimíček ho nedovoleně zastavil. Sparťan je za nebezpečnou hru vysokou holí vyloučen na dvě plus dvě minuty, Martinec se nechává v kabině ošetřit.
47:18
Podruhé v zápase zachraňuje Spartu tyčka, tentokrát při Supově střele.
47:00
Více prostoru na ledě svědčilo Slavii, ale do vyložené šance se nedostala.
45:00
Potřetí v zápase oboustranné vyloučení, předcházela mu šance Beránka, který hledal před brankou Supa. Potom Kasík narazil Beránka na hrazení a slávistický kapitán mladému sparťanskému obránci oplatil krosčekem.
44:43
Sparta je v úvodu třetí třetiny překvapivě aktivnější, častěji se tlačí před Málka, ale chybí ji finální přihrávka.
41:43
Ujčík zatáhl puk po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Sedláka a jeho ránu Málek ztlumil ve výstroji.
40:45
Martinec nebezpečně střílí a trefuje horní tyčku.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Utkání se hraje ve vysokém tempu. Hra je zatím vyrovnaná a velké šance se rodí jen po drobných zaváháních.
39:26
Beránek hledal z pravé strany před brankou Supa, ten ale puk minul.
38:25
Vondrka vypálil přes obránce, ale trefil do hrudi gólmana Břízu.
37:18
Oba týmy jsou kompletní, hra čtyři na čtyři žádnou šanci nepřinesla.
35:18
Podruhé v zápase se hraje čtyři na čtyři: před Břízovou brankou se střetli Chabada a Sup. Oba jsou vyloučeni za hrubost.
35:08
Ze střední vzdálenosti napřáhl Sloboda, ale rozvlnil jen boční síť.
33:30
Sparta - Slavia 2:1 Ve středním pásmu přihrál Bartečko do jízdy Špilárovi a ten z kruhu přízemní ránou prostřelil Málka ke vzdálenější tyči. Druhá asistence: Kasík.