SPARTA - TŘINEC

Utkání 5. kola extraligy komentuje Radek Vičík

SPARTA - TŘINEC 5:3 (1:0, 3:2, 1:1) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání. Sparta vyhrála zaslouženě, v bojovném duelu využila víc přesilovek a v poslední třetině už soupeře přehrávala. I po pátém kole vede pražský tým tabulku bez ztráty bodu.
59:09
Místo snahy o vyrovnání je Třinec pod tlakem, jeden z obránců jen vyhazuje puk na střídačku domácích.
58:42
Šikovný Havlát se prokličkoval hostující obranou, ale Lakosil mu efektním semaforem znemožnil skórovat.
58:20
Třinec se ani v pěti nemůže dostat do pásma, Sparta kontroluje hru.
56:01
Sparta zvyšuje v přesilovce. Po sérii šancí se ujala dorážka Šimíčka, který se dostal k puku před bezmocným Lakosilem po střele Řezníčka.
54:52
Sparta bude hrát téměř dvě minuty v pěti proti třem. Kudrna fauloval Šimíčka a je vyloučen, začíná dvojnásobná výhoda minutu a tři čtvrtě pro Spartu.
54:35
Žabka fauloval vysokou holí Špilára. Ten odchází do kabiny. Domácí se snaží reklamovat krev v obličeji, ale sudí Bolina trestá Žabku jen dvěma minutami. Začíná přesilovka Sparty.
54:22
Asi třicítka hostujících fanoušků si hlasitě přeje vyrovnání, ale Třinečtí se nedokážou proti zhuštěné obraně Sparty na modré čáře prosadit.
52:23
Ve slibné šanci se málem octl Vítek, který se dostal za dvojici obránců, ale nedostihl puk, takže akce končí jen zakázaným uvolněním.
51:14
Přitvrzuje se, po sporných zákrocích zůstali na zemi Havlát i Zadina, ale rozhodčí Bolina nechce kouskovat hru a zákroky pouští.
50:00
Pokračuje rychlý, ale nepřesný hokej bez šancí. Zápas prvního s druhým mužstvem tabulky sleduje podle oficiálního hlášení jen 3492 diváků.
47:36
Souboj mezi Havlátem a Žabkou za Lakosilovou brankou skončil tak, že třinecký zadák přisedl hvězdu z Ottawy k ledu.
47:07
Oba týmy se snaží útočit, ale nedaří se jim kombinace, takže musí spoléhat spíš na náhodné odrazy. Hra se sice přelévá z jedné strany na druhou, ale bez výraznějšího efektu, brankáři nemají moc práce.
43:07
Třinec snižuje na 4:3. Ivan na levé straně zahájil akci, na jeho nahrávku na Vítka nedosáhl Procházka a Srdínkovi prošla mezi nohama. Vítek se snažil překonat Břízu blafákem, odražený puk doklepl do prázdné branky pohodlně Ivan.
42:06
Šimíček si obhodil obránce a poslal dopředu Havláta. Mladý útočník našel hezkou přihrávkou v šanci Paroulka, který těsně před Lakosilem minul branku.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. Třinec zvýšil důraz, dařilo se mu občas zatlačit Spartu a využil nabízenou šanci v brejku a přesilovce. I domácí ale trestali vyloučení soupeře, celkem dali v přesilovce tři góly.
39:00
Souboj v rohu skončil strkanicí mezi Pletkou a Řezníčkem, incident se obešel bez vyloučení.
37:30
Třetí využitá přesilovka Sparty, 4:2. Šimíček vyhrál vhazování dozadu na Richtra, ten posunul na druhou stranu Šrekovi, který bombou z první od modré prostřelil Lakosila. Celá přesilovková akce trvala jen devět vteřin.
37:21
Žabka zahákoval Kratěnu, který pronikal do šance před Lakosila. Třinecký zadák ho nestihl pokrýt a musel ho faulovat. Začíná přesilovka Sparty.
36:43
Druhá polovina prostřední části se odbývá bez vážnějších šancí. Oba týmy narážejí na neprodyšné obrany, když už se někdo probije do útočného pásma, končí v rohu nebo ztratí puk.
33:30
Po vstřeleném gólu je nabuzený Třinec aktivnější, ale do šancí se neprosadil. naopak na druhé straně měl příležitost Kratěna, jeho střelu i dorážku Špilára Lakosil kryl.
30:54
I Třinec využívá přesilovku, snižuje na 3:2. Zadina těsně před brankovištěm vystřelil, puk se odrazil od Břízy a Skořepa doklepával do prázdné branky. 2.asistence Pavelek.
29:58
Začíná přesilovka hostů.
29:17
Domácí Srdínko byl vyloučen, Třinec bude po návratu Žabky na led hrát přesilovku.
28:22
Sparta opět využívá přesilovku a vede už 3:1. Řezníček zleva od modré přihrál Kratěnovi, který kousek popojel a prostřelil Lakosila mezi betony. Pletka se vrátil na led, ale Žabka stále sedí na trestné lavici.
27:58
Sparta měla tlak, Ton dvakrát prověřil Lakosila. Nápor domácích končí faulem Žabky na Špilára, Sparta bude hrát přesilovku čtyř proti třem.
26:25
Současně vyloučeni hostující Pletka za držení a domácí Broš za krosček. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
25:39
Sparta se dostává znovu do vedení. Ton získal puk na modré a prosmýkl se mezi Kudrnou a Žabkou až před Lakosila. Pak poslal puk odrazem od břevna do sítě. Asistence si připisují Tomajko a Marek.